Дали би ја промениле верата за милион евра?

P

physician

Гостин
Иако сите сега викаат не, човечката психологија не е таква.

Доколку некој ви понури милион £бидете сигурни дека ското 100% би си ја промениле верата дури многу од нив и за помалку...

така е тоа...само додека не дојдеш до таа ситуација не знаеш

човекот е такво животно за жал колку и да не ни се свиѓа тоа
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Така би направил човек без вера.
Ти чувај си ја верата и седи клошар цел живот јас со милиончето ќе си терам кејф .... седи пред икона и моли се за подобро утре

Сите глумите лудило дека не ја мењате верата ама очите ко фиљџани ќе ти се пртевртет ко ќе видиш милјонче .... и г'зот ќе го натртиш ако бараат
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
nikaddd ne bi napravil takvo nesto bas nikogas!!!:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
штета што ја неам иначе би ја сменил неколку пути по исплатливо ке дојде
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Не само човек без вера, туку и човек со погрешна вера.
Браво!!! Со ова се повлекува и фактот на Конвертитите што се случуваат. Така што луѓето сватиле дека Христијанството е погрешна вера (изменета кој знае колку пати) и преминале на Ислам, и од тука си го пронашле вистинскиот пат и својот мир!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Мојата христијанска вера (православната) не би ја сменил по никоја цена !
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Браво!!! Со ова се повлекува и фактот на Конвертитите што се случуваат. Така што луѓето сватиле дека Христијанството е погрешна вера (изменета кој знае колку пати) и преминале на Ислам, и од тука си го пронашле вистинскиот пат и својот мир!
Saglam li si sto zboris? :pov::pov::pov:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Ма колку сака пари да се даваат не би ја менувала:smir:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
Саглам е! :)

А ти саглам си што си го опнал тоа Израелско знаме на аватарот?
Кога би знел како евреите гледаат на вас,не верувам дека би го ставил уште еднаш. :)

Кон топикот на темата:

"Задоволен сум: Аллах да ми биде Господ, Мухаммед пејгамбер, а Исламот вера!"
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ти чувај си ја верата и седи клошар цел живот јас со милиончето ќе си терам кејф .... седи пред икона и моли се за подобро утре

Сите глумите лудило дека не ја мењате верата ама очите ко фиљџани ќе ти се пртевртет ко ќе видиш милјонче .... и г'зот ќе го натртиш ако бараат
Генерализираш, не е добро. Ако ти дозволуваш да те ебат во гз за 1 милион, не значи дека сите дозволуваат. Ако ти ја менуваш не значи дека сите ја менуваат. Ако ти си сериски убиец не значи дека сите се. Ако ти сакаш да јадеш свинско не значи дека сите сакаат. Ако ти може да леташ не значи дека сите можаат. Давам примери колку само да ја доловам поентата.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Саглам е! :)

А ти саглам си што си го опнал тоа Израелско знаме на аватарот?
Кога би знел како евреите гледаат на вас,не верувам дека би го ставил уште еднаш. :)

Кон топикот на темата:

"Задоволен сум: Аллах да ми биде Господ, Мухаммед пејгамбер, а Исламот вера!"
Na avatar ke staam sto sakam. a i na znameto pisuva nesto....ama ne ocekuvam ti da razberes, a i nemam namera da objasnuvam.
Ne ti ni pisav na tebe pa ti da repliciras. ali tvoe pravo e, pa poveli i igraj si drven advokat!
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Никoгаш, ни за два!:)
Глупости ќе мењам вера за што, за да си купам јахта и да се журкам?
Јас се задоволувам и со ваков начин на живот каов што имам сега, и убаво ми е, тоа што ми треба си имам и ништо не ми фали!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom