Дали би ја претвориле вашата девојка во гејмер?

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Znaci vo vrska sme 5 godini i si funkcionirame normalno kako i sekoj par.

E sega preku Zima ne iskačame taka redovno(ednas vo 10 dena da se kaze) i pretezno sme kaj mene doma...e sega obicno bi gledale nekoj film,pa posle se stavam na online PES i ona uziva vo toa,znaci nema prepravanje ili slicno,stvarno i e ubavo dur igram i toa se primetuva.

Sega pocnav da igram Diablo III za prv pat vo zivotot i neznam sto mi tekna i i rekov da igrame zaedno da bide pointeresno...i super si odigra ona duri se iznenadiv kako uspea taka jako da odigra i toa dobri 4 saata,duri me prasa koga sleden pat ke igrame...Od edna strana mi e milo a od druga malku me plasi da ne se zarazi so toa.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Znaci vo vrska sme 5 godini i si funkcionirame normalno kako i sekoj par.

E sega preku Zima ne iskačame taka redovno(ednas vo 10 dena da se kaze) i pretezno sme kaj mene doma...e sega obicno bi gledale nekoj film,pa posle se stavam na online PES i ona uziva vo toa,znaci nema prepravanje ili slicno,stvarno i e ubavo dur igram i toa se primetuva.

Sega pocnav da igram Diablo III za prv pat vo zivotot i neznam sto mi tekna i i rekov da igrame zaedno da bide pointeresno...i super si odigra ona duri se iznenadiv kako uspea taka jako da odigra i toa dobri 4 saata,duri me prasa koga sleden pat ke igrame...Od edna strana mi e milo a od druga malku me plasi da ne se zarazi so toa.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Јас не би ја.

После да ме тепа во играта и сите да ми се смеат. Знајш кој низок удар е то?
Зато има мал милион поитересни работи за чинење, без удари ито :icon_lol:

Плус ко че се оженам, планирам да си купам плејстејшн и во слободно време да отпревртувам игри. Ако е гејмер ќе сака и таа, ќе ти се меша постојано, а вака играј си раат без око да ти трепни.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Znaci vo vrska sme 5 godini i si funkcionirame normalno kako i sekoj par.

E sega preku Zima ne iskačame taka redovno(ednas vo 10 dena da se kaze) i pretezno sme kaj mene doma...e sega obicno bi gledale nekoj film,pa posle se stavam na online PES i ona uziva vo toa,znaci nema prepravanje ili slicno,stvarno i e ubavo dur igram i toa se primetuva.

Sega pocnav da igram Diablo III za prv pat vo zivotot i neznam sto mi tekna i i rekov da igrame zaedno da bide pointeresno...i super si odigra ona duri se iznenadiv kako uspea taka jako da odigra i toa dobri 4 saata,duri me prasa koga sleden pat ke igrame...Od edna strana mi e milo a od druga malku me plasi da ne se zarazi so toa.
Не мора да се земате, мојте на Симс 3 кујка да напрајте и сосе деца и се, цел живот да ја играјте (y) .
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас сакам па гејмерот во дечко да претворам :cautious:.


Oh well :( ... Seems Santa has a new addition for the 2014 wishlist.
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
B

Borg_Drone

Гостин
Znaci vo vrska sme 5 godini i si funkcionirame normalno kako i sekoj par.

E sega preku Zima ne iskačame taka redovno(ednas vo 10 dena da se kaze) i pretezno sme kaj mene doma...e sega obicno bi gledale nekoj film,pa posle se stavam na online PES i ona uziva vo toa,znaci nema prepravanje ili slicno,stvarno i e ubavo dur igram i toa se primetuva.

Sega pocnav da igram Diablo III za prv pat vo zivotot i neznam sto mi tekna i i rekov da igrame zaedno da bide pointeresno...i super si odigra ona duri se iznenadiv kako uspea taka jako da odigra i toa dobri 4 saata,duri me prasa koga sleden pat ke igrame...Od edna strana mi e milo a od druga malku me plasi da ne se zarazi so toa.
Види, лично мене тоа ми претставува глупост, јас барем сега од гледна точка на повозрасна личност видео-игрите ги гледам како ништо друго освен губење време, и сметам дека можат многу покорисни работи да се прават додека сте дома, ако знаеш на што мислам? ;-).Сепак сте дома во текот на зимата, и ти тоа го напиша.:icon_mrgr:
Но, ако на вас тоа ви е убаво тогаш правете го она што ви е убаво, а ако сакаш да прочиташ лично мое мислење, мислам дека е тоа губење само драгоцено време, и да, дефинитивно ќе ја заразиш ако продолжите така.После тоа ќе се состанувате само онлајн, на интернет ако продолжите така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom