Дали би се ожениле со сестрата на својата девојка?

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Лоша ситуација. И глупава воедно. Што сестра е таа шо се плетка со бившиот на сестрата? Мене би ми било језиво такво нешто, 3 години биле заедно, секс разни ствари и на крај овие да се сексаат. Од толку машки на светот никогаш не би се загледала во бивши од сестра ми , камоли да бидам со него.
И што ќе биде понатаму, нема да им биде глупаво да седат на иста маса сите заедно со децата нивни, а тој двете сестри ги поминал?! Не знам, језиво ми е мене.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па нормален е потегот на братучетката посебно ако е поблиска со Емилија. Од повеќето луѓе ќе биде осудуван потегот на Филип според мене не само од братучетката.
Ти само прашуваш мислење за братучетката, што според мене е нормална реакција.
А што е Емилија? Таа сега сигурно не го сака Филип, но пак имале долга врска, 3 години од животот биле заедно и зар лесно ќе е сега да го гледа како зет? Заедно да се дружат семејни ручеци, одмори и сл. А да знае дека таа има големо минато со него.
А родителите на Емилија и Магдалена? Прво дома го запознаваат дечкото на Емилија и се спријателуваат со него, па за 2 години Магдалена доаѓа со истиот дечко и овојпат тој и зет им станува. Глупаво е.


Ајде ова шпанска серија сеа :icon_lol: Ама ќе кажам мое мислење за пример да се случи кај мене. Ете сестра ми да оди и да сака да се омажи со дечко со којшто јас сум одела неколку години. Јас ќе бидам апсолутно разочарана. Пред се од сестра ми. Дечко си е дечко, пролазна работа. Ама фамилија и сестра е друго. Тука не треба да се прават грешки, а ова е голема грешка. Или јас да одам со дечко на сестра ми со којшто таа одела неколку години. Нема шанси. И тоа само ради почит кон сестра ми. Таа вреди повеќе од секој дечко кој ќе ми се засвиѓа.

Но секој не ги сваќа така семејните односи.
Виновен во целиов случај е Магдалена. Таа ја прави целата збрка и таа е онаа која ќе ги наруши семејните односи. Јас нејзе ја обвинувам.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
без некоја причина Магдалена ми е омилено име,иако не сум имал никој со тоа име,само ме интересира шо мислите за братучедата,за нејзинта постапка,како ке ја изанализирате
Нема свој живот па се замара со туѓ.Ако не смета на семејството, шо па на братучетката има да и смета?Или па да не и е криво шо само она од фамилија не го фанала?
Се извинувам за простиве зборови, ама мразам луѓе шо се мешаат у туѓ живот и такви шо па се потресуат за вакви.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ситуацијава бетер од оноа шпанскине серии е!
Како прво како може Магдалена да си дозволи нешто такво да и напраи на сестра си ... ма и да го сакам најмногу на свет ќе имам обзир спрема сестра ми ... не е он единствен на светов!
Како второ ... како можат нивните да дозволат ... јес да не се многу битен фактор .. ако е голема нивната љубов не можат да ја спречат али сепак требале да превземат нешто.

Е сеа за Магдалена ..
таа до некаде правилно изреагирала .. јес да нема шо она да му кажува со кого како што а не е поврзана со сестрите ..
Можеби претерала малку ... требала да залади односи ако и смета тоа .. али не скроз .. нема смисла сепак :)
 

IkI_KobE

Psychopath
Член од
23 април 2007
Мислења
90
Поени од реакции
3
Девојка ми нема сестра...барем сега за сега..:)...за понатаму ќе ја мислиме...:)
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Ех социолози бе ...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Мене не ми јасно како може Филип да идел од љубов со Емилија дури три години и на крај да си дозволи да се заљуби во сестра и?

За Магдалена немам зборови, едноставно девојката е за секоја осуда. Срамотно и жалосно е такво нешто од нејзина страна.

Братучетката според мене нема никакво посебно значење во приказнава, а единствена жртва е Емилија.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
34
Поени од реакции
1
ajajajjaa...nezgodna stvar, zasho pa bash so sestra i?

ne.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Ako се заљубам во неа зошто па да не се оженам со сестра и :toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
како шо очекував машките го оправдуваат во најголем дел машкото,тука не сум изненаден.........чудни сме ние машките кога се работи за љубов,ама некогаш треба да има граници,а дека најголем виновник е сестрата Магдалена факт е тоа,ама најпотиштена ке биде првата.........за неа животот нема смисол веке
 
M

MIL

Гостин
Teska situacija a i pretpostavuvam deka ima takvi slucai neznam nekako mi e mnogu nefer od bilo koja gledna tocka bezsmisleno mi e
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
не бе... чудно е и цел живот ќе ја гледаш како бивша.. глупаво е
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
се сложувам со членот над мене. замислете цел живот да ја гледате бившата, на гости да и одите. :nesum: ко да нема дуги девојки, не е само сестрата на девојката. ако се потрудиш ќе си најдеш и поубава :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom