Дали би се ожениле со сестрата на својата девојка?

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Ме интересират мислењата на повеке луѓе за следниот случај, ке ги измислам имињата за да биде поинтересно
Филип и Емилија се запознават некако не е важно,одат 3 години шо е најважно одат од љубов,после 3 годи Емилија му раскинува на Филип,од икс причини,поминуват 2 години они никако не контактират,додека Филип останува пријател со нејзината сестра Магдалена......ама тоа пријателство преминува во нешо друго, се раѓа љубов и двајцата се сакат и на крај после една година се земат..........вакви случаи имало и ке има само ме интересира шо мислите и кој ке биде најповреден,кој е крив ако мислите дека има крив,дали сестрите м,ислите дека ке живеат некогаш у животот,дали го оправдувате потегот на Филип и друго

е сеа второ прашање
кога го слуша ова една блиска роднина(прва братучеда) на Филип, го осудува потегот и му вели дека никогаш нема да живее со него веке,нормално не му оди на свадба..............а никако неможе да се најде врската помеѓу неа (братучедата Стефанија) и сестрите......објаснете ми го мислењето на Стефанија,шо па она се луте.....а пак ке кажам не е никако сврзана со сестрите:постапката на Стефанија кој ја свака и оправдува а кои не ја прифакаат
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Абе..ако ја сакам женска ми..нема шанси со сестрата незина..хаха..едноставно ако ја сакам еднава нема да ја сакам другата..ако ме свати..
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
во насловот треба да стои својата девојка наместо твојата,мала деградација.........ете ти си го кажа мислењето,знаши според тебе машкото не смеел да си дозволи таков луксуз или глупост,да видиме поискусбните шо ке кажат...........
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Прво: многу глупа ситуација за Емилија, да треба да ја гледа сестра и како прави свадба со некој со кого била 3 години и делела се.
Второ: Шо сестра е Магдалена да се сплетка со бивш на сестра со која идела 3 години!?
Трето: шо има да ги интересира Филип или Магдалена за мислењето на некоја си таму братучетка, ако тоа не им смета на родителите на сестрите и на сестрите?!
Нека си праат мерак ако не им смета на претходно споменатите.
Јез да е малце болно да ги одгледуваш внуците а да си свесен дека си се онадела со татко им 3 години...

П.с. убави имињава:pipi:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Зошто да не ?!?!? не гледам причина сме се скарале 2 години скоро, по 2 години се фаќам со сестра и одам 1 година се зимам што има тука толку лошо тоа што сум одел ја со Емилија нема веза сега ке ја сакам сестра и :) кекек :wink:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
без некоја причина Магдалена ми е омилено име,иако не сум имал никој со тоа име,само ме интересира шо мислите за братучедата,за нејзинта постапка,како ке ја изанализирате
 
N

n/a

Гостин
Ме интересират мислењата на повеке луѓе за следниот случај, ке ги измислам имињата за да биде поинтересно
Филип и Емилија се запознават некако не е важно,одат 3 години шо е најважно одат од љубов,после 3 годи Емилија му раскинува на Филип,од икс причини,поминуват 2 години они никако не контактират,додека Филип останува пријател со нејзината сестра Магдалена......ама тоа пријателство преминува во нешо друго, се раѓа љубов и двајцата се сакат и на крај после една година се земат..........вакви случаи имало и ке има само ме интересира шо мислите и кој ке биде најповреден,кој е крив ако мислите дека има крив,дали сестрите м,ислите дека ке живеат некогаш у животот,дали го оправдувате потегот на Филип и друго

е сеа второ прашање
кога го слуша ова една блиска роднина(прва братучеда) на Филип, го осудува потегот и му вели дека никогаш нема да живее со него веке,нормално не му оди на свадба..............а никако неможе да се најде врската помеѓу неа (братучедата Стефанија) и сестрите......објаснете ми го мислењето на Стефанија,шо па она се луте.....а пак ке кажам не е никако сврзана со сестрите:постапката на Стефанија кој ја свака и оправдува а кои не ја прифакаат
Аман бе од тие шпански серии... :tapp:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
кхм ова е тешко да се одговори не е туку така да се земеш со сестра та на девојкати
Ако имали нешто меѓу вас двајва многу лесно може пак да се роди
Сепак како што е наведено 3 години да си заедно не е малце ако збориме за оваа ситуација:smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Сам свој Баџо а? :pos::pos::pos:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Можи темава е машка,ама ја јас да се сплеткам малку.:)

Првин да си кажам дека никогаш не би можела да бидам со бивш на сестра ми,никогаш.Сигурна сум за ова 100% и не важи овде "никогаш не вели никогаш",оти и од ова "правило" има исклучоци. Не знам..некако ми е неприродна самата помисла на тоа,чудна,за мене е ова неприфатливо.

А,после каде е во сето ова сестра ми?Дури и да добијам одобрение од нејзе,сепак ќе ме јади сомнеж дека сепак го гледа на поинаков начин,и што е многу нормално,била со него три години и не е можно да и биде апсолутно сеедно.Па би го сватила како жртва од нејзина страна(и да тврди дека не чувствува ништо) и повеќе како да значи "Не е во ред,ама кога си толку абдал,што знаеш прави си..".

Трето,понекогаш сум и без причина љубоморна на некоја негова бивша,а не можам да замислам да се споредувам со сестра ми преку негови очи,да се натпреварувам на некој начин,да се сомневам...нема лезет во сето тоа,ваква врска би била измачување за мене.

Инаку,самата помисла да одам пак со брат му,ми е смешна и не остава простор за натамошно размислување,што значи категорично не:) би бил мојот став.

Е сега..ова беше мое мислење,ако на таму некои Емилија,Филип итн не им претставува никаков проблем,не знам зошто би им бил важен ставот на некоја братучедка,освен ако на било кој начин и таа се вклучи во триаголников па многуаголници да се прават:).Сериозно,мислам дека не би требало да има влијание толку мислењето на околината и тоа да се става за критериум дали ова може да функционира или не.Сепак,ова е деликатна ситуација и инволвираните субјекти треба да бидат свесни дека сосема нормално и очекувано би било да наидат на неодобрување,па ако не се во состојба да преминат преку тоа,нека се откажат од старт.Мое мислење е дека во овој случај,да се ставаат туѓите мислења и чувства пред сопствените,мислам... на некој надворешен набљудувач пред тие на инволвираните и засегнати страни,е по малку плитко.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Ситуацијата не е чудна. Обично кога некого често го гледаш или дружиш ти станува близок иако отпрвин не си ни помислувал на поинтимен контакт. Не е правило но често се случува.

Сепак и двете сестри може да бидат љубоморни и да имаат потсвесен страв.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Можи темава е машка,ама ја јас да се сплеткам малку.:)

Првин да си кажам дека никогаш не би можела да бидам со бивш на сестра ми,никогаш.Сигурна сум за ова 100% и не важи овде "никогаш не вели никогаш",оти и од ова "правило" има исклучоци. Не знам..некако ми е неприродна самата помисла на тоа,чудна,за мене е ова неприфатливо.

А,после каде е во сето ова сестра ми?Дури и да добијам одобрение од нејзе,сепак ќе ме јади сомнеж дека сепак го гледа на поинаков начин,и што е многу нормално,била со него три години и не е можно да и биде апсолутно сеедно.Па би го сватила како жртва од нејзина страна(и да тврди дека не чувствува ништо) и повеќе како да значи "Не е во ред,ама кога си толку абдал,што знаеш прави си..".

Трето,понекогаш сум и без причина љубоморна на некоја негова бивша,а не можам да замислам да се споредувам со сестра ми преку негови очи,да се натпреварувам на некој начин,да се сомневам...нема лезет во сето тоа,ваква врска би била измачување за мене.

Инаку,самата помисла да одам пак со брат му,ми е смешна и не остава простор за натамошно размислување,што значи категорично не:) би бил мојот став.

Е сега..ова беше мое мислење,ако на таму некои Емилија,Филип итн не им претставува никаков проблем,не знам зошто би им бил важен ставот на некоја братучедка,освен ако на било кој начин и таа се вклучи во триаголников па многуаголници да се прават:).Сериозно,мислам дека не би требало да има влијание толку мислењето на околината и тоа да се става за критериум дали ова може да функционира или не.Сепак,ова е деликатна ситуација и инволвираните субјекти треба да бидат свесни дека сосема нормално и очекувано би било да наидат на неодобрување,па ако не се во состојба да преминат преку тоа,нека се откажат од старт.Мое мислење е дека во овој случај,да се ставаат туѓите мислења и чувства пред сопствените,мислам... на некој надворешен набљудувач пред тие на инволвираните и засегнати страни,е по малку плитко.

во случајов сакав да добијам мислење за братучедата,а дека на нив најмалку им е важно што мисли она така е,но мене ме чуди тоа што после му се лути на братучедот демек тоа било неморално и нечовечки и нокагаш веке нема да живее со него.да ми ја анализирате и неа,ако може и да се анализира
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
во случајов сакав да добијам мислење за братучедата,а дека на нив најмалку им е важно што мисли она така е,но мене ме чуди тоа што после му се лути на братучедот демек тоа било неморално и нечовечки и нокагаш веке нема да живее со него.да ми ја анализирате и неа,ако може и да се анализира
Ако толку те интересира прашај си ја нејзе, најдобро таа ќе ти одговори. А ова нејзина анализа па на форум пих, можи што сака секој да си напиши.
Инаку ако се држи до принципите и до тоа што го има кажано до крајот на животот, тоа е нешто. Ама обично луѓево на лутина и антагонизам прават секакви акции за кои подоцна се покајуваат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Ако толку те интересира прашај си ја нејзе, најдобро таа ќе ти одговори. А ова нејзина анализа па на форум пих, можи што сака секој да си напиши.
Инаку ако се држи до принципите и до тоа што го има кажано до крајот на животот, тоа е нешто. Ама обично луѓево на лутина и антагонизам прават секакви акции за кои подоцна се покајуваат.

a be ti go kazav nejziniot odgovor,me interesira sto mislite za nejziniot stav........eve ti go velicis
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Па точно незнам како ке реагирам.
Да сум идел со некоја веке подолго време како што кажуваш 3 год и да си ја сакал искрено би ти било болно тоа да го направиш баш на нејзината сестра.
Знам само дека тие две никогаш во животот дека нема да прозборат, или пак ако зборат ке зборат со омраза.
Неможеш ти 3 години да ги фрлиш во канта само туку така и да се правиш како ништо да не се слупчило.
А и од страната на сестра и не би било во ред така да и направи.

Ова е мое мислење па ако грешам поправете ме :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom