Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
mnogu mi se svigaat zeni i devojki na koi ne im smeta ako sum na primer zenet ili ako iam vrska a pak sakaat so mene, toa se zeni so siroki sfakanja.
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
НЕ би се мувала со некој шо има девојка затоа шо нејќа, да им го правам на другите тоа што мразам да ми го прават мене/и така... не би било фер :pipi:
мислам има исклучоци :vozbud: just kidding
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
zatoa pravi im kako sto ti pravat, a ne ti veke da se odnesuvas taka kako sto SAKAS oni da ti pravat ama dali ke ti pravat isto nema garancija!
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
НЕ, НИКОГАШ! Ако веќе тие не се свесни за грешката која ќе ја направат и се во заблуда, јас нема да го направам тоа...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не. Како би ми било мене да знам дека дечкото ме изневерува со друга?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нормално Да... Сега ни се најубавите години:) имала или немала дечко.. Ка ке остарееш ке неможе да ти се пруже тва задоволство:helou:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Jas sum 16 godini i iskreno bi odel so taa li4nost. NE deka utre ke pravat svadba ili nesto sl. Mladi sme XD
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
se soglasuvam

А зошто секогаш самиот да се потценуваш и да сметаш дека си „втора виолина“?:)
Зошто едноставно не си речиш, си го направив ќефот, тој нека му ја мисли за понатаму..
Во секој случај, ти ништо не губиш.
nemoj nikogas da se potcenuvas ....napravi se ti prva violina vo mislite,i taka ke bide,a toj neka si sviri i ponatamu,i mene ne me interesira dali tipov ima nekoja ili sto znam...zimam be sestro samo na upotreba i vrakam...:pipi:
 

Kim

Член од
5 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
па ако јас немам дечко - да
ако тој не мисли на девојка му шо има јас да мислам
+ од кај да знаеш дека нема да те излаже дека нема девојка?
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
nikogas ne bi go napravila toa bidekji kako sto jas ne sakam taka da mi pravat taka i jas ne sakam nekomu toa da mu go napravam....
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Хмм се случило до сега,беше спонтано, не ни помислив дека можно е да имат нешто меѓу нас...Испадна интересно... после 2 дена тој се скара со девојката и почнавме врска.
Инаку имаа болна врска, со ненормална љубомора од нејзина страна која на крајот испадна оправдана.
Некое време мислев дека сум копиле ама после тоа не ми беше гајле... ЈБГ се случуват...:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom