Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
24 јули 2010
Мислења
212
Поени од реакции
12
Да нели во услови на поголема конкуренција се избира поквалитетна роба:zlo:
Монополот умира дури и во љубовта:toe:
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Да, зашто да не. Другиот прави превара, не јас...ако тој не се секира што прави, онда зашто ја.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Да, зашто да не. Другиот прави превара, не јас...ако тој не се секира што прави, онда зашто ја.
Затоа што можи утре и тебе истото да ти се деси... некој да те извози по тавани и да те остај со прстето в уста.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
ТуфФФФФФ кој кејф е ...на 2-3 пати се иам мувано така...и ко ке го видам тој идиот од дечко утредента со неа за рака сум се кинел од смеа....иначе да не излезе дека сум нешо паметен и мене џенцката ми има напраено вака..секако и ја се почуствував како идиот....ама...чим праиш и ќе ти праат.. така оди тоа :vozbud:
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Затоа што можи утре и тебе истото да ти се деси... некој да те извози по тавани и да те остај со прстето в уста.
Па во тој случај би го обвинила својот партенер, а не девојката.
Тој им врска и треба да се грижи за неа, тој треба да има совест како постапува и тој треба да биде свесен за последиците што следуваат после тоа, таа не. За нејзе нема да има никакви последици.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па во тој случај би го обвинила својот партенер, а не девојката.
Тој им врска и треба да се грижи за неа, тој треба да има совест како постапува и тој треба да биде свесен за последиците што следуваат после тоа, таа не. За нејзе нема да има никакви последици.
Така де... ти обвинувај го, тој ќе си заврши работа. Башка ако свесно те шутни заради неа, подебелиот крај ќе го извлечи, сигурно.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Така де... ти обвинувај го, тој ќе си заврши работа. Башка ако свесно те шутни заради неа, подебелиот крај ќе го извлечи, сигурно.
Ма кој подебел крај...Доколку една врска стигне до степенот на изневерување, макар и до помисла за изневерување, тогаш е јасно дека тука нема никаква иднина за тие двајца. Подобро да се заврши на време него да се живее со лаги...тоа е премногу ниско, а и измацување за двајцата партнери.
А и во денешно време нема лутиш. Ако си способен да си го задржиш партнерот- добро, ако не- чао пријатно
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ма кој подебел крај...Доколку една врска стигне до степенот на изневерување, макар и до помисла за изневерување, тогаш е јасно дека тука нема никаква иднина за тие двајца. Подобро да се заврши на време него да се живее со лаги...тоа е премногу ниско, а и измацување за двајцата партнери.
А и во денешно време нема лутиш. Ако си способен да си го задржиш партнерот- добро, ако не- чао пријатно
Абе сето ова добро го напиша... кога дошла една врска до степенот на изневерување, или помислата, зошто мора како-така да се одржува? Кратко и едноставно ЕНДЕ и бркај си работа ко нормален слободен чоек. Или така можиш да останиш со ништо, вака стално има некоја “златна резерва“...
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Абе сето ова добро го напиша... кога дошла една врска до степенот на изневерување, или помислата, зошто мора како-така да се одржува? Кратко и едноставно ЕНДЕ и бркај си работа ко нормален слободен чоек. Или така можиш да останиш со ништо, вака стално има некоја “златна резерва“...
ете гледаш...на крај пак може да се сложиме Ч)
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Од толку слободни јас ќе трчам по зафатени ...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Имав можност, не сакав, и сеуште не сакам и планирам така да остане.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Имав можност ама несакав сега коа размислувам си викам будала еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom