Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Zosto sum neodoliv?
Епа значи дека ако она сака да се мува со тебе зашто си ти неодолив или од ред други причини, тогаш зашто ти би водел сметка дали она е во врска, и уште повеќе, дали им е врската во ред!?
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Епа значи дека ако она сака да се мува со тебе зашто си ти неодолив или од ред други причини, тогаш зашто ти би водел сметка дали она е во врска, и уште повеќе, дали им е врската во ред!?
Zatoa sto ne bi sakal da se mesam vo tugji vrski? I zosto bi, koga ne e tesko da si najdes nekoja slobodna za muvanje i zaebavanje naokolu?

btw ne sum do tolku neodoliv, no ete ne izdrzav a da ne se nashalam zosto nastapi taka burno =)
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Zatoa sto ne bi sakal da se mesam vo tugji vrski? I zosto bi, koga ne e tesko da si najdes nekoja slobodna za muvanje i zaebavanje naokolu?

btw ne sum do tolku neodoliv, no ete ne izdrzav a da ne se nashalam zosto nastapi taka burno =)
Па тоа и сакав да кажам, не се мешаш ти ако она е таа што сака и не си води сметка за врската, зошто ти би водел? Ако ти се свиѓа што те интересира, си тераш, па она нека му ја мисли :)
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Па тоа и сакав да кажам, не се мешаш ти ако она е таа што сака и не си води сметка за врската, зошто ти би водел? Ако ти се свиѓа што те интересира, си тераш, па она нека му ја мисли :)
епа кој би водел комшијата? Треба и двајцата да водат, јас на пр. нема никогаш да имам врска со девојка што има дечко, како прво јас размислувам на долги патеки. Некогаш од таквите ваши смешни одлуки ке завршите со тупаница во забите. "Hey sign my fist with your teeth"
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Па тоа и сакав да кажам, не се мешаш ти ако она е таа што сака и не си води сметка за врската, зошто ти би водел? Ако ти се свиѓа што те интересира, си тераш, па она нека му ја мисли :)
Verojatno si vo pravo, ama sto znam ednas svesno bev so drugarka taka i glupo se osekjav posle toa. Da se pravam ko nisto da ne bilo i da vikam zdravo na momakot so koj i uste idat. Verojatno bese nesto kako moment na slabost, cie koristenje za mene e nemoralno i podlo.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
епа кој би водел комшијата? Треба и двајцата да водат, јас на пр. нема никогаш да имам врска со девојка што има дечко, како прво јас размислувам на долги патеки. Некогаш од таквите ваши смешни одлуки ке завршите со тупаница во забите. "Hey sign my fist with your teeth"
Муабетот овде беше нешто сосем друго, он секако би се мувал ама зависи дали и оди врската добро или не, значи таа секако е во врска. Што има он да му ја мисли дали и оди добро или не, кога таа не води сметка и сака да се мува.
Нема ја што да завршам со тупаница во забите затоа што размислувам поинаку во врка со темава, ова беше за цитатот.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Муабетот овде беше нешто сосем друго, он секако би се мувал ама зависи дали и оди врската добро или не, значи таа секако е во врска. Што има он да му ја мисли дали и оди добро или не, кога таа не води сметка и сака да се мува.
Нема ја што да завршам со тупаница во забите затоа што размислувам поинаку во врка со темава, ова беше за цитатот.
Не зборам за тебе, размисли добро што напишав. Еве земи пример јас сум во врска со девојка која има партнер и таа на мене ми тропа зелени дека не го сака дрн дрн и не се грижи за врската и сега по твоја теорија мене не треба да ми е гајле затоа што она не се грижи зошто па јас да се грижам и ке си речам ај шо ме гајле ке си бидам јас со неа. Тоа е нешто подло и ниско за мене. Утредента ке дојде дечкото ке ми ги скрши забите, а јас нема да имам никаков изговор со тоа што ке речам па таа сакаше со мене. Уште повеќе ке ме тепа тогаш. Го знам ова од искуство, девојката што ми беше имаше љубовна врска со мојот најдобар другар иако бевме на момент раскинати ама ја сакав и таа го знаеше тоа и другарот мој, сега тој бега од мене како од оган, но ке си го добие тоа што го заслужил.
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Не зборам за тебе, размисли добро што напишав. Еве земи пример јас сум во врска со девојка која има партнер и таа на мене ми тропа зелени дека не го сака дрн дрн и не се грижи за врската и сега по твоја теорија мене не треба да ми е гајле затоа што она не се грижи зошто па јас да се грижам и ке си речам ај шо ме гајле ке си бидам јас со неа. Тоа е нешто подло и ниско за мене. Утредента ке дојде дечкото ке ми ги скрши забите, а јас нема да имам никаков изговор со тоа што ке речам па таа сакаше со мене. Уште повеќе ке ме тепа тогаш. Го знам ова од искуство, девојката што ми беше имаше љубовна врска со мојот најдобар другар иако бевме на момент раскинати ама ја сакав и таа го знаеше тоа и другарот мој, сега тој бега од мене како од оган, но ке си го добие тоа што го заслужил.
Ама така ТИ би постапил, не оној што претходно го цитирав затоа што различно размислувате. Ја се сложувам со твојот начин на размислување, не се сложувам со тоа дека нему не му е проблем што девојката е зафатена, би се мувал секако, ама сега проблемот бил каква им била врската!? Ако не се муваш со зафатени, не се муваш, а ако не ти е гајле што има дечко, тогаш што па сега за врската му се мислиш каква била.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Порано да ме прашавте ќе речев- да би се мувала, ама сега и ја имам дечко и знам како би ми било мене кога некоја друга би се мувала со дечко ми па затоа ќе одговорам дека во никој случај не би се мувала ниту би правела нешто со некој зафатен.
На крај краева има многу слободни дечки со кои многу поквалитетно би го потрошила времето, само треба да ти текне...:pipi:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Of course :) Jas ne ja pram preshkata tuka.. toj greshava :) I plus toa .. podobro chupeto sho odi so nego da doznae kakva svina e pred vreme .. da ne se lazi so nego poveke vreme :P Go for it .. dur nema prsten da se pokazi deka e zenet .. ondak ne e ni zafaten .. Mwaaaaah <3
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
abe zosto da ne ako toj saka i jas sakam sto ima vrska dali imame partneri ili ne i onaka nikoj nikomu ne e veren vo denesno vreme
taka da mislam sekoja dobra prilika ne treba da se ispusti oti posle moze da se kaes
a i da kazam kako mozes da se osetis ponizeno ako se smuvas so nekoj so ima zenska koga ili ti imas decko a i dvajcata sakate da se muvate nema vrska toa e samo dobra zabava :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom