Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
da bi sednala so toj so go sakam, ama ne veruvam deka toj bi sednal : )
Автоматски споено мислење:

Зависи од тоа кој колку има да се испофали :D
i si raskazuvaat u detali, pa ne samo kafe i sokce ke treba :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.935
Јас одев со една 1,5 години...сега ми е најбоља другарка се гледаме еднаш неделно/на 2 недели. А ми се јавува секој втор ден. Дури и со другарки ме запознава и пробувам нешто со нив, посебно сега една нејзина ми се допаѓа, и ако даде господ може нешто да биде. Инаку и таа имаше друг еден краток период. Вака речиси 5 години.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мене ми е некогаш застрашувачки колку далечен може да ти изгледа некој со кој што си бил во минато...се прашуваш дури зарем заедно бевме?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.935
Мене ми е некогаш застрашувачки колку далечен може да ти изгледа некој со кој што си бил во минато...се прашуваш дури зарем заедно бевме?
Ако не се гледаш или многу ретко се гледаш изгледа многу далечен...далеку од очи далеку од срце. А ако некого релативно често го гледаш може на почеток (зависно од врската) да ти е доста близок или да те нервира (тогаш најверојатно нема да се гледаш) или дури и да тие е уште привлечен. Но со тек на времето ќе ти стане како било кој човек, може да го познаваш добро и да тие е добар муабет но да тие е како брат или сестра со различен карактер од тебе. Тоа значи и на моменти аноинг и досаден. Но главната предност е што можеш да си имаш некој близок за муабет што те познава или да ти помогне/заврши некоја услуга.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ако не се гледаш или многу ретко се гледаш изгледа многу далечен...далеку од очи далеку од срце. А ако некого релативно често го гледаш може на почеток (зависно од врската) да ти е доста близок или да те нервира (тогаш најверојатно нема да се гледаш) или дури и да тие е уште привлечен. Но со тек на времето ќе ти стане како било кој човек, може да го познаваш добро и да тие е добар муабет но да тие е како брат или сестра со различен карактер од тебе. Тоа значи и на моменти аноинг и досаден. Но главната предност е што можеш да си имаш некој близок за муабет што те познава или да ти помогне/заврши некоја услуга.
Јас може глупо размислувам ама секогаш имам чувство дека во таквите релации еден од двајцата сеуште има чувства кои залажуваат.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.935
Јас може глупо размислувам ама секогаш имам чувство дека во таквите релации еден од двајцата сеуште има чувства кои залажуваат.
Ќе бидам искраен имав на почеток чувства кон другарка ми дури и спомнував пак да се фатиме ама кога ме одби неколку пати видов дека нема поента. И со текот на времето ми исчезнаа, сега сакам други...и не се замарам со неа,кај други ми е паметот. И не ми значи ништо што прави таа на љубовен план важно ОК да и е не ме замара, а не е некоја која многу замара.
 
Член од
23 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
14
Ако не го сакам може да останам пријателка.Ако сум го сакала јок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom