Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
30 март 2011
Мислења
117
Поени од реакции
12
Никад не би простил, ако немозе да се воздржи да не се исполапа или да не се плесне у диско или негде тогаш таа не ни вреди , не сме ние деца па моабетине ко 2ро одд пијана бев ,другарките ме натераа итн а најстрашно е да крие...богда чува од такви .
Ако си женска излези и кажи достоинствено вака и вака или исто и мушкарац ,раскинуваш па после ако сакаш и со 10 у една вечер нели,твој избор?
Која девојка простила неверство е глупача пар екселанс иако ми одговара да има такви нели али ипак реално кажувам. Затоа памет у глава и машки и женски да не ви се деси моабетов од еден филм ..Је си осетио брате ? Шта то? Па укус моје ките :bravo: хахах
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Никогаш не би простил неверство, бидејќи ако еднаш се случилом тоа може да се случи безброј пати.
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Па фала богу дека мора да има причина, доколку не му одговарам нема потреба да биде со мене, слободно може да ми раскине и да си го тера филмот со која сака, он не е приморан да биде со мене, тоа е негов избор, ако не му се свиѓа, слободен му е патот. Но на некои "фраери" едноставно гзот не им држи место, мора да седат на неколку столчиња.

А да се надоврзам на твојот залучок, нз од кај го извади, но драг Сувопи4ест не го кажав од лично искуство, тоа е мое мислење ;)
Драга разочарана свати го тој ком со искуството за шала :smir:... Па за да не ти каже у фаца дека ти раскинува ке оди и ке те изневери и ке ти каже кај си грешила ако му простиш и се попраиш може да биде боље :) :back: ( и пак не сваќај лично )
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Драга разочарана свати го тој ком со искуството за шала :smir:... Па за да не ти каже у фаца дека ти раскинува ке оди и ке те изневери и ке ти каже кај си грешила ако му простиш и се попраиш може да биде боље :) :back: ( и пак не сваќај лично )
Ти ова го применуваш у пракса ? :uvo:
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
НЕВЕРСТВО

Како би реагирале доколку дознаете дека пртнерот ве изневерил а сте со него 2 години и повеке...
-дали би го оставиле или ке простите.............
ме интересира ваше мислење
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
се зависи ... има и тема ... дали би простиле неверство ... погледни ја ... таму можеш да најдеш добар совет
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Како би реагирале доколку дознаете дека пртнерот ве изневерил а сте со него 2 години и повеке...
-дали би го оставиле или ке простите.............
ме интересира ваше мислење
бараш совет или наше мислење..

те изневери???
 
V

Vollstandig

Гостин
Прво осигурај се дали те изневерил, па после пиши.

А ако напрај таква глупост, сигурно имало нешто во врската шо не чинело;)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Врати му и ти исто. Изневери го со девојката со која те изневерил и тоа пред негови очи.. или кревет. ;)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
ne znam zosto ama mislam deka me ima iznevereno, iako nkogas do sega nemam nisto razbrano...
i se plasam vo sekoj moment da ne doznaam nesto, samata pomisla me ubiva
 
T

Tetro

Гостин
ne znam zosto ama mislam deka me ima iznevereno, iako nkogas do sega nemam nisto razbrano...
i se plasam vo sekoj moment da ne doznaam nesto, samata pomisla me ubiva
Мислиш, значи само се сомневаш. Не донесувај избрзани заклучоци, кои може да значат многу во животот.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
117
Поени од реакции
12
ne znam zosto ama mislam deka me ima iznevereno, iako nkogas do sega nemam nisto razbrano...
i se plasam vo sekoj moment da ne doznaam nesto, samata pomisla me ubiva
Зашо одма на најлошото тууу женски значи какви сте одма сумња одма некои идеи ви се раѓаат ,уживај те си малце ако те има кад тад ке дознаеш,Скопје мало е....
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Ех ... не сум го применувал али знам дека ако нешто ми фали ке го барам на др место .. т.е ова ке го применам :) :nesum:
а ако ти фали нешто не е полесно да ја смениш женската? или и тогаш ќе ти фали нешто ?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Имам една интересна сторија, оди вака.. „ Се гледам со една девојка која има дечко подолго време (3-4 год), и која сака да биди со мене. Арно ама, не сака да се скара со него. Се гледаме, скоро секој ден. Секој ден е се похрабро. Бакнежи. Стигнавме во фаза каде и двајцата сакаме секс, но не се осудуваме. Зошто ? Трагично е што за помалку од месец дена, животот ќе не раздели, на два краеви во две нови посебни држави. Сум нејзин тип на момче, но, ете. Не сум побарал да се скара со него, бидејќи знам дека нема“

--- надополнето ---

Ова важи за средношколци само, односно недоквакани деца кои сакаат да се докажат на околината и општеството. Возрасен дечко на тоа би одговорил: може за тебе сум папучар, ама овој папучар од својата девојка добива нешто што ти ни на сон нема да го имаш. ;)
:bravo::bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom