Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тоа ти кога сакаш нешто што друг го прави ама не ти се може.
Не ми се може да бидам неверен кога сум во врска?

Многу тешко е тоа, навистина. Посебно ако си девојка.
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 20:26 ---
Туку батали тоа, еве јас предлагам да се постави анкета.

Колку од вас мислат дека е во ред да се ебеш со други кога имаш врска?

Живо ме интересира процентот...

:)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Не ми се може да бидам неверен кога сум во врска?

Многу тешко е тоа, навистина. Посебно ако си девојка.
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 20:26 ---
Туку батали тоа, еве јас предлагам да се постави анкета.

Колку од вас мислат дека е во ред да се ебеш со други кога имаш врска?

Живо ме интересира процентот...

:)
Зборувај со leandra таа може да вметне анкета. Барем мислам.​
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
На темава неверство би простил...се зависи од мотивацијата типот на неверство и личноста. Мотивација Љубов Опојни средства осаменост или нимфоманија или материјална корист или...друго. Типот повеќекратно со зекс или без зекс број на личности итн. Да и за кого се работи или за каква се работи. Судењето ќе биде од случај во случај и казната пропорционална на тежината на делотот и историјата на личноста.:)
Светот не црно бел има многу нијанси на сиво т.е. е грејскејл
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ако мувањето ме прави курва, тогаш секоја девојка е најголема ороспија во градот :)
што има лошо во тоа да си излезен со друштво и ти се бендиса некоја девојка и да се измуваш со неа, извини али 21 век сме...
Девојко, каде исчезна?

Дојди одговори, ветувам дека нема повеќе да ти викам едит...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
L

Luki Junior

Гостин
Луки, тава е ного црно-бело гледанње на нештата. Ја сам купил една книга од колекцијата на Ставрогин, викаше се "Пеесе нијанси на сиво" и од тамо научих дека не е се само професија или хоби, туку има и зони на интерес, љубопитност и разно разни зони помеѓу.
Значи, јас како припрос човек, шо се е среќавал со одредена доза дами на ноќта, на еден или друг начин сам увидел оти работите најчесто са црно и бело, а повеќето моми (и момци, да не дискриминирам) обожават да се залажуват оти не е така. Дали си хранат его, љубопитност, авантгардност, интерес, е само оправдание за курварлак и за ебејне. Ако спакуваш лајно у позлатен целофан, у основата тава си е лајно. Личен избор за хоби, мен ако ме питаш.

А проституцијата си е поштен секс, поштени пари. Ако го стааш и свршеш од 10 секунди нема пу пу не важе... Врни ми парите... ќе си платеш од саат, не од колку пати... Секој со неговите маани...
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 21:08 ---
И Клинтон не мислеше на секс...

:D
Јас ти викам тава е прашање од технички карактер, ти не веруваш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
не мислев на секс оладете запечени :cautious::facepalm:
ОК, ајде вака. Имаш дечко и одиш со друг. Кога почнува неверството? Кога ќе почнеш да се лапаш, да се фачкаш, кога ќе имате орален секс? Или само кога ќе има пенетрација?
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 21:09 ---
Ставрогин контролирај се...
Се трудам, чесен збор.

:icon_lol:
--- надополнето: 27 октомври 2012 во 21:10 ---
Јас ти викам тава е прашање од технички карактер, ти не веруваш.
Чекај, сега ќе расчистиме.

:)
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Не само што нема да простам, ама ке чекам погоден момент да и вратам кога највеќе ќе ја боли.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Многу зрело нели? :)
Wow pa vie zrelite, sto, poseben tretman vo rajot ke imate?
Zrelo, nezrelo.
Ti pa znaes.

Ima nekoi luge ko vas, mrtvi puvala, demek "oni zrelite" a ustvari niv ne gi boli ama bas za nisto vo zivotot. Onaka, plain. Cel zivot I'm e takov.
Moze ke gi zapecka 2-3 nedeli I ke I'm pomine. Vecni zrtvi se oni za sve, polni so emocii, teski liglinja, a ustvari ne gi boli za nikoj I nisto.

Ima nekoi luge sto sakaat da se odmazdat bidejki edino toa ke gi naprai mirni. No fucking asshole is gonna cheat on my ass, cause it's real good and I've worked on it!

Ima nekoi, tro nadaleku gledaat na stvarite I nikad ne bi dozvolile nekoj mocko da si poigrava so nivnoto trpenie. Ne ni mu davaat na takov povekje od " se vikam " odi prosetaj" and they stand by it.

A ima nekoi, abe ne mozes da I'm objasnis dostoinstvo sto e. Kje dozvolat da gi komandas, ko dalecinski upravuvac kinda thing "ej abe ke dojdes so mene u shopping" I go vlecka pozadi nea kako crevo, a ovoj smotlakov ne znae da bide muz.

Na kraj kraeva:
"Glupa zena, semejstvo rastura, a mudra zena, semejstvoto go sobira."

Pa vie videte si :D
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
ednostavno NE, ako veke sakas so drug kazi mu na partnerot raskinete i gotovo zasto nikoj nejki da go izneverat, pa nepravi toa sto nejkis da ti pravat
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Wow pa vie zrelite, sto, poseben tretman vo rajot ke imate?
Zrelo, nezrelo.
Ti pa znaes.

Ima nekoi luge ko vas, mrtvi puvala, demek "oni zrelite" a ustvari niv ne gi boli ama bas za nisto vo zivotot. Onaka, plain. Cel zivot I'm e takov.
Moze ke gi zapecka 2-3 nedeli I ke I'm pomine. Vecni zrtvi se oni za sve, polni so emocii, teski liglinja, a ustvari ne gi boli za nikoj I nisto.

Ima nekoi luge sto sakaat da se odmazdat bidejki edino toa ke gi naprai mirni. No fucking asshole is gonna cheat on my ass, cause it's real good and I've worked on it!

Ima nekoi, tro nadaleku gledaat na stvarite I nikad ne bi dozvolile nekoj mocko da si poigrava so nivnoto trpenie. Ne ni mu davaat na takov povekje od " se vikam " odi prosetaj" and they stand by it.

A ima nekoi, abe ne mozes da I'm objasnis dostoinstvo sto e. Kje dozvolat da gi komandas, ko dalecinski upravuvac kinda thing "ej abe ke dojdes so mene u shopping" I go vlecka pozadi nea kako crevo, a ovoj smotlakov ne znae da bide muz.

Na kraj kraeva:
"Glupa zena, semejstvo rastura, a mudra zena, semejstvoto go sobira."

Pa vie videte si :D
Одмазда Израз на цврст карактер ти е тезава.:LOL: Незнам која е убавината во туѓото страдање ама секој си има свој методи на сатисфакција. Како и да е убаво е да се знае тоа...:)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Одмазда Израз на цврст карактер ти е тезава.:LOL: Незнам која е убавината во туѓото страдање ама секој си има свој методи на сатисфакција. Како и да е убаво е да се знае тоа...:)
Ne mi bese toa tezata, ama ete, ako ti taka si ja razbral, neka bide taka :)
Nemam vreme da elaboriram :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom