Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
6 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
8
Се се менува кога она „што би било кога би било“ ќе стане реалност ..... а во реалноста никогаш не сме толку силни како што би сакале посебно не пред некој кој ви значи или ако имате деца во средината .... Непишано правило е дека може да се случи еднаш и никогаш да се повтори, но ако се случи двапати ќе има и трет сигурно .... после таквото нешто ништо нема да е исто и никогаш нема да биде подобро ... лесно е да се прости, тешко е да се заборави .....
Нема простување ниту заборавање на такви работи. Неможе некој да се однесува неодговорно да повреди друго човечко суштество и после да очекува прошка. ЕДНОСТАВНО НЕМОЖЕ. ТОЈ ШТО ЌЕ ПРОСТИ НЕВЕРСТВО НЕ СЕ ПОЧИТУВА СЕБЕ СИ. ЕДНОСТАВНО ЛУЃЕТО ТРЕБА ДА СИ НАУЧАТ ДА ЖИВЕАТ СО СВОИТЕ ОДЛУКИ, ПОСЕБНО СО ЖИВОТНИТЕ ОДЛУКИ, И ДА НАУЧАТ НЕОСПОРЕН ФИЗИЧКИ ЗАКОН Е ДЕКА НА СЕКОЈА АКЦИЈА ИМА РЕАКЦИЈА КОЈА СЕ ПРОСТИРА ДАЛЕКУ НИЗ ВРЕМЕТО И ПРОСТОРОТ И ТРАЕ ВЕЧНО, Т.Е. СИ ВЛИЈАЕЛ/ЛА НА НАСТАНИТЕ СО ТВОИТЕ ПОСТАПКИ И СИ ГИ ПРОМЕНИЛ НЕШТАТА ЗАСЕКОГАШ
 

Lady Blue

АМАЗОНКА
Член од
18 ноември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
22
Нема простување ниту заборавање на такви работи. Неможе некој да се однесува неодговорно да повреди друго човечко суштество и после да очекува прошка. ЕДНОСТАВНО НЕМОЖЕ. ТОЈ ШТО ЌЕ ПРОСТИ НЕВЕРСТВО НЕ СЕ ПОЧИТУВА СЕБЕ СИ. ЕДНОСТАВНО ЛУЃЕТО ТРЕБА ДА СИ НАУЧАТ ДА ЖИВЕАТ СО СВОИТЕ ОДЛУКИ, ПОСЕБНО СО ЖИВОТНИТЕ ОДЛУКИ, И ДА НАУЧАТ НЕОСПОРЕН ФИЗИЧКИ ЗАКОН Е ДЕКА НА СЕКОЈА АКЦИЈА ИМА РЕАКЦИЈА КОЈА СЕ ПРОСТИРА ДАЛЕКУ НИЗ ВРЕМЕТО И ПРОСТОРОТ И ТРАЕ ВЕЧНО, Т.Е. СИ ВЛИЈАЕЛ/ЛА НА НАСТАНИТЕ СО ТВОИТЕ ПОСТАПКИ И СИ ГИ ПРОМЕНИЛ НЕШТАТА ЗАСЕКОГАШ
Доста Гласно и Јасно од твоја страна, но јас секогаш ќе постапувам прво како мајка а потоа како жена .... се додека моите деца имаат добар татко тој може да ги има сите жени на светот ... со една разлика мене никогаш повеќе нема да ме има како жена,јас ќе останам само како мајка на неговите деца ....
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.163
Поени од реакции
3.476
Никогаш не би простил неверство без разлика дали партнерката била под дејство на алкохол, дроги. Дури и да се кае, да плаче, да бара втора шанса и прошка, НЕ!
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Нормално дека не...Ако е пијана не е будала...А за тоа дека после ќе плаче, ќе се кае и се тоа и за последиците требало да мисли пред да направи глупост. така да да одговорам на темава. НЕ!
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
bi mozela da pominam preku se..........
no neverstvo nikogas so toa bi se ponizila samata sebe si poveke
otkolku toj sto me ponizil
 
D

dirty angel

Гостин
Ако на пример мене некој почувствува дека треба да ме изневери со друга, јас прво во мене ќе си ја барам вината (сигурно нешто не е ок па се јавила таа желба) Секако, доколку нема нешто такво и од моја страна се си е ок, дефинитивно се работи за некој лабилен тип и тогаш не простувам... нека си најде друга овца за стрижење... :sneaky:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
874
Поени од реакции
213
Зависи....
До сега имам простено само едно неверство и тоа... ми се јавува во 3 часот и ми вели те молам спадни сакам да се видеме да ти кажам нешто...спаѓам и со црвени очи ми вели извини многу но пред саат време се смуав... (тука малце и да се оправда од дома нервозна била, а и ја нешто се курчев претходно) ја гледам така и некако ептен чудно ми е. Кренав да си одам, ме запре и ми рече јас ти реков дека нема да те лажам и си стоам до тоа па ти размисли се и кажи ми. Неможев неможев а да не и простам. Стварно девојче со многу добар карактер и многу силно свое ја и до денес ми е криво што не сме заедно иако ме изневери...
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
18
Ако на пример мене некој почувствува дека треба да ме изневери со друга, јас прво во мене ќе си ја барам вината (сигурно нешто не е ок па се јавила таа желба) Секако, доколку нема нешто такво и од моја страна се си е ок, дефинитивно се работи за некој лабилен тип и тогаш не простувам... нека си најде друга овца за стрижење... :sneaky:
Така така, во себе барај си ја вината, па уште ако е доволно паметен да го насети тоа и да го изманипулира, гарантирано е дека ќе ја најдеш вината во себе. Па додека фраерот прави ршум наоколу, ти ќе го следиш како понизно, верно, несигурно во себе кученце, искрено верувајќи дека го заслужуваш тоа како инфериорен специмен.

Не би простил нешто што нема валидно оправдување. Пијанството никогаш не е такво, а ако едноставно сака да биде со други, тогаш простување и обид за продолжување на врската би биле апсурдни, ако не и глупави одлуки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom