Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Ако ја имам Аngelina Jolie ко жена, ке и простувам секој ден.
 
Член од
26 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
1
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 21:20 ---
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
--- надополнето: 2 јуни 2012 во 21:30 ---
Не би простила неверство, зошто да постои трета особа во една врска... ако доволно силно сакате некој, можете да добиете се и од него!!!
sve se prostuva, i garant ne si bila izneverena, t-e mozda si bila no ne ti kazale , inace ke mu prostis 100%
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.939
Член од
2 јуни 2012
Мислења
14
Поени од реакции
8
sve se prostuva, i garant ne si bila izneverena, t-e mozda si bila no ne ti kazale , inace ke mu prostis 100%
Zosto mislis deka site isto razmisluvaat kako tebe??? Ako ti prostuvas neverstvo i koga doaga treta licnost vo vrska i se odnesuvas ramnodusno ne znaci deka site se takvi...Sum bila izneveruvana i toa nema da go prostam...Ako nekoj me saka dovolno me pocituva i ceni nema da go stori toa..
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.309
Поени од реакции
31.388
Неверство никако. Ако ме сака мене доволно, нема да има никаква потреба од некојси трет, истото важи и за мене. Секогаш го преферирам оној фер, искрен однос, подобро раскини, после секој на својот пат нека прави што сака, барем така нештото личи на нешто, отколку да продаваме курназлаци и да правиме мајмуни зад грб на партнерите. Сакам да ме почитуваат како што почитувам, секогаш се придржувам до она златно правило кое вели-Не прави го она што не сакаш тебе да ти го направат.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
104
Не, подобро секој да оди по својот пат, отколку да се измачувам со изгубена доверба, лаги и слично. Да била врската како што треба, немало ни да се случи неверството.
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
сите велат дека не би простиле , но кога тоа навистина ке им се случи, ке го почувствуваат на своја кожа е тогаш е веке друго.Јас мислев така дека не би простила. негов другар ми кажаа дека ме изневерувал, тој ме убедуваше дека тоа не е вистина дека лаже, дека измислува и сака само да не скара. Му кажав дека ке подолжиме да бидеме во врска но дека не му верувам дека треба да се потруди да си ја врати довербата... Но морам да признаам дека секогаш кога не сме знаедно јас се измачувам со тоа, каде е ? со кој е ? ... воопшто не е лесно да се прости. но вреди да се проба.:confused:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
46
Тоа не простувам. Ниту варам, ниту сакам варање. Не сакам да делам работи со друг. Дечко не облека која можеш да ја позајмуваш.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
22
Поени од реакции
4
сите зборуваат за неверство, ама дали навистина сме сигурни дека тоа се случило ? јас се изгорев еднаш , ми каза дека е трудна од мене , ама за цела срека , таа испадна неверна . морав да цекам долго време додека се роди детето , па испадна со днк тест дека не е мое. ама можело и пред време да се провери неверството со ДНК тестови. Тоа го дознав покасно. Ако му помогне на некој , би бил срекен http://smartdna.gr/0124B051.mk.aspx , а не како мене да цекаат да се роди детето , во неизвесност толку долго време.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.436
Поени од реакции
35.152
Чекај бе имаше едно јако цитатче ваљда беше на Кајганава ама којзнае кај е,вака нешо идеше:

Ако дошло да бира помеѓу мене и него,нека го одбере него.
Да ме сакала немало да дојде до тоа да бира.

Сега не би простил,порано ко бев прости4ок можда.
 
Член од
6 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
8
Би си простила доколку имам јака причина ... :icon_lol: :nesvest:
Шала на страна ... би простила само на почеток на врска, кога е онака све полабаво за да свати дека нема да го има она што го има со мене и со друга. Потоа нема ни да помисли на тоа, па не мислам ни јас за понатаму:pipi:
Ма тоа не се простува ни на почеток на врската. Еве сега ќе ти дадам еден пример. Простив на почеток на врската па ми го направи истото пред веридба. ХАХАХА
 

Lady Blue

АМАЗОНКА
Член од
18 ноември 2008
Мислења
31
Поени од реакции
22
Се се менува кога она „што би било кога би било“ ќе стане реалност ..... а во реалноста никогаш не сме толку силни како што би сакале посебно не пред некој кој ви значи или ако имате деца во средината .... Непишано правило е дека може да се случи еднаш и никогаш да се повтори, но ако се случи двапати ќе има и трет сигурно .... после таквото нешто ништо нема да е исто и никогаш нема да биде подобро ... лесно е да се прости, тешко е да се заборави .....
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
prostuvam samo na pocetokot na vrskata. ... no ako se slucuvaa toa poveke pati epa nema..
:D:D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.309
Поени од реакции
31.388
сите велат дека не би простиле , но кога тоа навистина ке им се случи, ке го почувствуваат на своја кожа е тогаш е веке друго.Јас мислев така дека не би простила. негов другар ми кажаа дека ме изневерувал, тој ме убедуваше дека тоа не е вистина дека лаже, дека измислува и сака само да не скара. Му кажав дека ке подолжиме да бидеме во врска но дека не му верувам дека треба да се потруди да си ја врати довербата... Но морам да признаам дека секогаш кога не сме знаедно јас се измачувам со тоа, каде е ? со кој е ? ... воопшто не е лесно да се прости. но вреди да се проба.:confused:
Вреди да се проба ако сакаш да си ја силуваш психата на секое :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom