Дали би продолжиле со врска во која само сексот го "бива"?

Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Pa sega se e bitno ne e samo do sexot, na krajot na kraistata sexot se uci ,ama ako e tapa za drugo togas so ke prais:vozbud:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Се уште не сум во овие води, и не можам со сигурност да кажам...
Што знам, можда :pipi:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ако е сексот навистина ненормален, со многу страсти и феноменална сатисфакција, би останал ако треба цел живот у таква врска. Ама ако е така:pos2:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
vo momentov ja ja imam istata desavka se karame non stop problemi pun kufer ama seksot e fenomenalen i sea:pipi::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
За озбилна врска нема шанси .... ма дајте бе луѓе не е се до сексот. Има многу други побитни работи во врската.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ne mi se veruva deka bi ostanal vo takva vrska,zatoa sto samo e prasanje na vreme koga ke pocne i seksot da zatapuva poradi site novonastanati problemi,ednostavno tie problemi vo vrskata premnogu bi me optovaruvale,za da mozam da se opustam i svrtam kon seksot,ne znam,ama mislam deka edna takva vrska vo koja ne "biva" nisto drugo osven seksot,sama po sebe e osudena na propast,zatoa sto samo prasanje e na vreme koga ke pocne i seksot da ne go biva.takva vrska bi mozela da opstane samo nekoe vreme.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Би останала ама ако врската се состои од 24/7 само секс...м?
Што прајме кога ќе престанеме да се онадиме?
Нормално дека сексот е една од најбитните работи во врска, но треба и муабет да има, да си разбирате комплетно, ако е само за секс ќе си најдеш некој кој ќе ти биде за тоа, немора да се замараме со врски ова она... Почитувам здрав и асален секс, ама и добро поминато време и надвор од него. Мислам на тие темели се заснова една врска.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Хмм..Сеуште не сум започнала со мојот сексуален живот, но мислам дека да имам таква врска би ја продолжила, затоа што би сакала да искусам се во животот, па кој знае можеби после таа усогласеност во кревет ќе се префрли и на други полиња.:baeh:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
A ako go biva samo vo krevet zasto bi idela so nego koga moze da ima vrska bez obvrska. t.e. ke si se sexame po potreba i nisto poise.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
А што ми вреди добриот секс, кога останатото време го поминувам у нервози и оправање криви дрини... Би пробала да го зачувам како фак френд, а ако не успее здравје, не е единствениот што е добар во кревет...:pipi:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.757
па у врската сексот не е пресуден... Љубовта не се прави со секс, туку со респект,искреност,доверба,чувства,емоции... така да, одговорот ми е НЕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom