Дали би заминале во странство?

Дали би прифатиле да одите во странство?

  • Да

    Гласови: 485 77,7%
  • Не

    Гласови: 139 22,3%

  • Вкупно гласачи
    624

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Не бре не станувам роб на странците... Поарно ке се мачам да учам, отколку да се мачам да носам вреќи цемент или кофи малтер...
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
2
Кога би имала таква шанса, без размислување си идам од Македонија!!!!:helou:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
дефинитивно да,заминувам и не размишљам да се враќам од локал патриотизам у државчево не се добија ништо
прва шанса и чао рагаца лов ју олл :helou:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
teskoto

jas sum veke dve godini vo stranstvo i da znaete deka od doma nema poubavo,kolku ima tolku tuka si rob od 12 vek samo da znaete koj ne e bil vo stranstvo toj nisto ne znae samo na usta e dobar da otide da vide kako se zarabotuvaat parite so mnogu golema maka

P.S.Drugari sedete si doma od doma nema poubavo veke go imam oseteno toa na moja koza nemoj i vie da go osetete
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
тоа е планот! па сега со Господ на пред!
а за робови и слично...сигурно нема да ти дадат пари ако седиш на столица цел ден (добро има и такви привилегирани луѓе) за да стигнеш таму мора да почнеш од малку... No pain, no Gain...:smir::helou:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
ехеееееееееееееееееееее само да имам прилика и ќе си бегам............:pipi:
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Abe lesno e da se kaze tesko e da se napravi.....
Jas sum vo stranstvo i ne bilo se taka rozovo kako to kazuvaat, rabotam dve raboti nemam mnogu vreme za odmor ama barem me plakjaat, mi nedostigaat moite doma ama so vreme se naviknav ovde. So dobra volja se se moze.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
да би заминала без размислување здравје на лето ке си летам:)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Би заминал но, никогаш нема да заборавам на Македонија, особено не Струмица. Секогаш би ги сакал и постојано би се навраќал на овие краишта.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Ако ни го променат името и се случат работи кои ни во сон не ми дошле дефинитивно ке заминам одовде!
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
jas sum veke dve godini vo stranstvo i da znaete deka od doma nema poubavo,kolku ima tolku tuka si rob od 12 vek samo da znaete koj ne e bil vo stranstvo toj nisto ne znae samo na usta e dobar da otide da vide kako se zarabotuvaat parite so mnogu golema maka

P.S.Drugari sedete si doma od doma nema poubavo veke go imam oseteno toa na moja koza nemoj i vie da go osetete
Штом не ти е убаво а седиш таму значи ти си мазохист. Врати се во Македонија :wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Bez razmisluvanje bi otisol od ovdeka, mn, malce raboti me vrzuvaat ovde, i ne bi imal na griza kogo ostavam, i kako i sto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom