Дали би донирале јајце клетки или сперма?

Дали би донирале јајце клетка или сперма за 5000$???

  • Да

    Гласови: 166 68,3%
  • Не

    Гласови: 77 31,7%

  • Вкупно гласачи
    243
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
:icon_neut Vo posledno vreme samo gledam oglasi za egg donation i mnogu e dobro plateno 5000-10000$ za 12-13 dena procedura...Imaat mnogu strogi requirements sto treba potencijalniot donor da gi ispolnuva, a e bezopasno...Kao...
Samo neli e malce spooky posle 5-16 godini da ti tekne deka tamu nekade imas TVOE dete???
Sto mislite za toa???:icon_neut
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Hm od edna strana ne bidejki sepak toa dete sto ke se razvie ponataka ke bide del od mene a nikogas nema da znam kade e,kakov zivot ima itn itn.
Od druga strana pak se pomaga na parovi koi nemozat da imaat deca da bidat srekni i da imaat detence, a i seto toa se odviva tolku anonimno sto retko moze da se doznae.
Sepak glasav za ne,i nikogash ne bi ja isprobala taa metoda duri i da nemozam da imam dete,poprvo bi usvoila otkolku jajce kletka od nekoj drug, kolku i da se ispituvanjata dobri ima milion genetski bolesti koi seuste nemozat da gi otkrijat so normalni testovi.
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
mene tolku mnogu me zaintrigira temava sto resiv da ja pustam i na forum, nemi se veruva deka nikoj drug osven tebe nema mislenje...
a da , s e slagam...mislam deka koga bi bila u starsna materijalna kriza bi se odlucila na toa...ama toa pak doagja kako zarabotuvanje od sopstvenoto telo...a jas bi go narekla prostitucija nanivo na kletka:):):):)
Mnogu e cudno ... ne e to adavanje krv i tolku...tuku davas nesto od sto ke se rodi nov zivot...
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Би донирала под услов никогаш да не дознаам на кој сум му ги „дале” мојте јајце клетки и кое е тоа дете шо се родило.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
DA,bi8 donirala no ne sakam nikogas da doznaam na kogo mu poomognala taa moja jajce kletka bidejki ....:img:
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Da ...isto i jas...a znaete deka na cena se azijatkite i dobivaat extra poeni???
Ne smees da si pusac d asi na 24-34 godini...zdrava, prava bez familijarna geneza na karcinomi, i drugi nasledni bolesti (seker, visok pritisok...)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Kako i da e, ako gi ispolnuvam uslovite, zosto da ne, bi go napravila toa i bez pari.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
јас не сум женско али би донирам сперматозоиде for free
се надевам дека може и мажите да коментираат во темава :):):)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
I pokraj toa sto premnogu parovi nazalost ne mozat da si imaat svoi deca i donacija na jajce kletka bi im ja resila taa bioloska nemok, bi rekla Ne!!!! zatoa sto bi bila svesna deka tamu nekade egzistira del od mene, a jes ne sum del od negovoto postoenje!!!!1
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ne ne i ne....nemoze neso so treba da bide tvoe da raste vo tebe uslovno kazano da go dadam ustvari nikogas na bi davala del od mene mene toa ne mi e normalno vo sekoj slucaj.....
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ineka напиша:
Da ...isto i jas...a znaete deka na cena se azijatkite i dobivaat extra poeni???
Ne smees da si pusac d asi na 24-34 godini...zdrava, prava bez familijarna geneza na karcinomi, i drugi nasledni bolesti (seker, visok pritisok...)
според ова ја значи неможам да донирам зашто сум пушач!
Иначе да би донирала,а зашто да не?Кога можам да му помогнам на некој!
Не би се одрекла никогаш од моето дете,да го дадам на посвојување..а јајце клетка би донирала!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
ne , bidejki ne bi mozela da ziveam so toa deka tamu nekade imam moe dete,ednostavno celo vreme bi mislela na toa i psihicki bi se ubila
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Штранга ма, а ако со тоа помогнеш на некој бездетен пар???
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Би донирала секако, но во никој случај поради парите. Да видиш очаен пар кому можеш ти да му помогнеш токму на тој начин, па после тоа го правиш најсреќен пар ... ниедна сума од пари на светот не го дава тоа задоволство. Е сега, секое задоволство се плаќа, па би го платила со тоа што ќе ми е тешко дека детето не е со мене, додека не сватам дека одлично се грижат за него и неговите родители.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom