Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Чекај сега една работа не можам да те разберам, против кого би интервенирал Западот ако уште повеќе ескалираше ситуацијата на 27 април???
Зарем на разбираш дека на 27 април е масло на западот и ако ескалира тие ќе ја преземат Македонија и ќе биде полошо од Зоќи паламудачот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Зарем на разбираш дека на 27 април е масло на западот и ако ескалира тие ќе ја преземат Македонија и ќе биде полошо од Зоќи паламудачот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Абе е тоа масло на Западот, ама затоа треба нешто да се направи од волјата на народот. Значи да се направи нештото со ќеиф, од срце, без никаква политичка позадина, и без никаков надворешен фактор...
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Зарем на разбираш дека на 27 април е масло на западот и ако ескалира тие ќе ја преземат Македонија и ќе биде полошо од Зоќи паламудачот


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Не ми се верува дека можеше да биде полошо.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Не ми се верува дека можеше да биде полошо.
Аха не ти се верува а ?! А ова сдс хунта паравлада што направи полошо ли е од Грујо или не ? А замисли од странските мешетари и тука е вклучено и Гејција и Блгари ?! А за фирми што позатворија под клуч уште од почетокот како МЗТ,Алумина и други и денес Тетекс и уште допрва ќе има ИЧ да не зборувам ако пак гласаат за сдс хунта


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
vo makedonija imase mobilizacija vo 3 navrati koj bil znae
Автоматски споено мислење:

BEZRASMISLUVANJE DA
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Аха не ти се верува а ?! А ова сдс хунта паравлада што направи полошо ли е од Грујо или не ? А замисли од странските мешетари и тука е вклучено и Гејција и Блгари ?! А за фирми што позатворија под клуч уште од почетокот како МЗТ,Алумина и други и денес Тетекс и уште допрва ќе има ИЧ да не зборувам ако пак гласаат за сдс хунта


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Изгледа дека сме на сосема различни фреквенции, па не се разбираме.
Напишав дека не ќе беше полошо ако дојдеа странци (барем така го разбрав твојот коментар). Кај странците ќе имаше некакво дно, сегашниве постојано ни докажуваат дека и под дното има дно. И така во недоглед. Всушност ни покажуваат дека нема дно, а ние (залудно) се надеваме дека конечно стигнале до дното, па нема каде подолу.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Изгледа дека сме на сосема различни фреквенции, па не се разбираме.
Напишав дека не ќе беше полошо ако дојдеа странци (барем така го разбрав твојот коментар). Кај странците ќе имаше некакво дно, сегашниве постојано ни докажуваат дека и под дното има дно. И така во недоглед. Всушност ни покажуваат дека нема дно, а ние (залудно) се надеваме дека конечно стигнале до дното, па нема каде подолу.
a koga nemalo stranci ovde ? vo pocetokot na 90 bea unprofor strumfovite ,99 kfor,sega na juznata i severnata granica europolis madzari,cesi,poljaci
 
D

Deleted member 12196

Гостин
a koga nemalo stranci ovde ? vo pocetokot na 90 bea unprofor strumfovite ,99 kfor,sega na juznata i severnata granica europolis madzari,cesi,poljaci
Едно е странци „повикани“ од нас (од владата) да ни помогнат, друго е странци (отворено) да владеат со нас.
Инаку знам дека во стварноста странци нè владеат, ама секогаш си наоѓаат маши (домашни предавници) за мешање во огнот.
(Северна) Македонија е „суверена“ и „независна“ држава.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Едно е странци „повикани“ од нас (од владата) да ни помогнат, друго е странци (отворено) да владеат со нас.
Инаку знам дека во стварноста странци нè владеат, ама секогаш си наоѓаат маши (домашни предавници) за мешање во огнот.
(Северна) Македонија е „суверена“ и „независна“ држава.
Eпа таква беше ситуацијата со странците во државите Либија, Египет, Ирак... Колку поубаво се живееше со претходните лидери Гадафи, Хосни Мубарак, Садам Хусеин...

Сега во тие три држави со новите лидери е тотален хаос... Ама BBC И CNN на светов му продаваат муда за бубрези дека со новите лидери се живеело убаво...
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Eпа таква беше ситуацијата со странците во државите Либија, Египет, Ирак... Колку поубаво се живееше со претходните лидери Гадафи, Хосни Мубарак, Садам Хусеин...

Сега во тие три држави со новите лидери е тотален хаос... Ама BBC И CNN на светов му продаваат муда за бубрези дека со новите лидери се живеело убаво...
a zosto bbc ne gi izvadat snimkite od kamen 59 kolku luge dnevno zaminuvaa po 10,12 000 emigranti
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.554
Поени од реакции
26.065
Треба да се постави на Северџаните прашањето... Ова е нивна земја.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
Нека идат Павле, Туфте, Борјан, Орданоски, Милчин и тие позади нив што стоеа нека војуваат
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Луѓе припадници на АРМ јавно декларираат дека НЕ
Очајни сме!
Немаме ни резервисти веќе
Најновиот конкурс на АРМ примаат војници без одслужен воен рок
 

Kajgana Shop

На врв Bottom