Дали би војувале за нашата земја ?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Црноризец Храбар, 13 август 2017.

?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

 1. Да

  48 гласови
  19,8%
 2. Не

  137 гласови
  56,6%
 3. Само во одредени услови

  57 гласови
  23,6%
 1. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Од комунисти поштивам само Бонот, Кејџ, Жижек, Асимос, Шмид, Јевдевиќ итн.
   
 2. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
  И Пол Пот!
   
 3. 'DIABLO'

  'DIABLO'

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  132
 4. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  14.691
  Допаѓања:
  7.515
  Нашата земја, како Могерини.
   
 5. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  И Анита Саркизиан.
   
 6. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  365
  Бољи Пол Пот.
   
 7. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.934
  Допаѓања:
  6.896
  На младите им треба дисциплина за да се научат на живот без тие лични пороци кои ти ги спомна, а откако ќе го завршат задолжителниот воен рок, воопшто нема да им се вратат на таквите пороци - доколку навистина стекнале дисциплина за време на служењето на задолжителниот воен рок.
   
 8. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Ти нон-стоп си на форумот а не си служел воен рок.
  Дали тоа ти проектираш некои работи?
   
 9. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.934
  Допаѓања:
  6.896
  Од каде ти е информацијата дали јас воопшто сум служел воен рок ?

  И што ти е гајле какви се моите проекти или не знам што ?

  Јас си го кажав моето мислење за одредена тема и стојам на таквото мислење.

  Ако се согласуваш со моето мислење - твој проблем, ако не се согласуваш - повторно, твој проблем.
   
 10. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Во твојот случај дури не е ни битно дали си служел воен рок бидејќи и да си служел и да не - пак си дремеш по форумот, предпоставувам и по останати социјални мрежи (посебно офф нет) како сите нас. Пак немаш дисциплина - парадоксално е.

  Зборувам за твоите желби, импулси и содржини на подсвеста кои не се прифатливи за сопственото его па ги проектиришеш врз младите давајќи им слични особини. (*опседнатост со социјалните мрежи и слични содржини)
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.934
  Допаѓања:
  6.896
  Оооф кутра тутурутко, ни за аматер по психологија не те бива, а камо ли па за студент.

  Ако некој на форумов го храни своето его, тоа си ти со твојата одбрана на дежурните тролови на форумов, за разлика од мене кој само ги објавувам моите ставови и се држам до истите.

  Ако објавувањето на личното мислење ти го карактеризираш како его, тогаш и форумов е производ на егоизмот, бидејќи дозволува членовите да ги изразат своите мислења и да се спротивставуваат на туѓите мислења.

  Според твојата едвај аматерска логика, сите по автоматизам сме егоисти.

  Инаку, јас никогаш не сум спомнал дека сум пример за дисциплинирана личност, иако во пракса поминувам едвај 10 минути во 24 часа на социјалните мрежи, и тоа исклучиво за да проверам дали некој ми пишал, а на форумов сум активен исклучиво на теми кои мене ме интересираат, за разлика од дежурните тролови кои ти ги браниш, а чија што единствена дисциплина е дисциплината на партискиот пулен.

  Гледај поработи малку повеќе на нивната дисциплина, па можеби ќе научиш нешто општо за дисциплината.
   
 12. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Полн погодок, директива у центар.
  Како сум го гаџајл море хеј.
   
 13. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.934
  Допаѓања:
  6.896
  Да ти бидам искрен, ќе ме изненадиш ако навистина знаеш што е тоа центар и како може истиот да се лоцира.
   
 14. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.255
  Допаѓања:
  4.985
  Ништо страшно, не се засекирувај толку.
  Сите имаме его и конфликти, па и проектиришање.

  Тоа што го бараш (предлагаш како решение) неможе да функционира башка, нема никаква релација помеѓу времето потрошено на социјалните мрежи со дисциплината.
   
 15. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  7.934
  Допаѓања:
  6.896
  Ти велиш така.

  Јас велам: тие кои ги бива за спортисти, научници или било кои други дејности преку кои можат да придонесат за позитивен развој на општеството, да бидат ослободени од служење на задолжителен воен рок. Останатите - во војска, да ги размрдаат заспаните задници и да се тргнат од мобилните телефони, компјутерите и социјалните мрежи.
   

Сподели преку: