Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294
T

Terroir

Гостин
Ова под одредени услови во анкетата се мисли ако кинеската флота и руската авијација ја стават под наша команда?
Под услов да имаме разумни политичари кои се грижат за народот а не само за себе, и децата да си ги пратат во иста таа војна а не да ги кријат по странство

Тогаш би одел во војна, вака не сум будала..
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Јас би војувал за татковината и за мојот народ, за државата не.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Под услов да имаме разумни политичари кои се грижат за народот а не само за себе, и децата да си ги пратат во иста таа војна а не да ги кријат по странство

Тогаш би одел во војна, вака не сум будала..
Ќе биде тоа не се секирај, еден ден ќе дојдат разумни луѓе кои повеќе ќе крадат од овие досега.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да бе, но првин да ги истребам штетните политиканти што наштетуваат Македонија како Заев и сите сличните па после за Македонија би војувал инаку џабе ќе биде


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
само ако „патриотите“ бидат во прв ред
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Хм, интересно прашање. Јас би одговорил би војувал за икс водач, а не за икс држава/земја.
Од починатите би војувал за Филип Втори, Александар Македонски и можда за цар Самуил(ако е бугар јок).
Од живите за Никола Груевски лично и персонално, бог да го поживее(или тој него, сеедно).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
само ако „патриотите“ бидат во прв ред
Зошто ,,патриотите” да биде прв ред??? Тука нема ефект за тактика туку патриотите ќе ги искористиме за стратегија и логистика


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Ова е добар пример за мерење на вистинскиот патриотизам - тие кои ги бива за спорт да бидат ослободени од служење на воен рок, а сите останати во војска.

Јужна Кореа ги освои Азиските Игри и фудбалерите нема да мора да служат војска

И онака на младината и` треба генерациска терапија за лекување од зависностите кои компјутерите, мобилните телефони и Интернетот ги донесоа со себеси.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.279
Поени од реакции
78.933
Ова е добар пример за мерење на вистинскиот патриотизам - тие кои ги бива за спорт да бидат ослободени од служење на воен рок, а сите останати во војска.

Јужна Кореа ги освои Азиските Игри и фудбалерите нема да мора да служат војска

И онака на младината и` треба генерациска терапија за лекување од зависностите кои компјутерите, мобилните телефони и Интернетот ги донесоа со себеси.
ти со гејмпад или на тастатура би војувал за твојата земја?
и кога, дали и зашто не, беше у војска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom