Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Какво војување бе?
Зошто вакви теми има на форумов воопшто?
За тренирање на мозочни вијуги:D[DOUBLEPOST=1530810197][/DOUBLEPOST]
ти забеган да не си?
Може човекот е од Б'лгарија и си сака и македонски и бугарски, што му се сипа на витезов?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
ти забеган да не си?
Не е битно ја каков сум, битно е да сфатиш у животот дека секој може да зборува на каков јазик сака, замисли си - без да те праша за дозвола тебе. Да не ти се верува.
На пример, дечкото е пола Бугарин, пола Македонец и он ако сака ќе збори на бугарски, а ако сака може и на македонски. Или пак кинески, или српски или како и кур да сака, без тебе да те праша.
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Глупо прашање.
Ти зашто сакаш македонски да збориш?
Тоj ме хвана! Јас сум бугарски шпион кој дошол да го изучува македонскиот јазик и да го преземе Охрида за Бугарија! Ве молам, не пукајте![DOUBLEPOST=1530814260][/DOUBLEPOST]
За тренирање на мозочни вијуги:D[DOUBLEPOST=1530810197][/DOUBLEPOST]
Може човекот е од Б'лгарија и си сака и македонски и бугарски, што му се сипа на витезов?
Мерси!

Македонија никогаш не сум ја посештавал. Еден ден бих сакал да го посетам.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Тоj ме хвана! Јас сум бугарски шпион кој дошол да го изучува македонскиот јазик и да го преземе Охрида за Бугарија! Ве молам, не пукајте![DOUBLEPOST=1530814260][/DOUBLEPOST]

Мерси!

Македонија никогаш не сум ја посештавал. Еден ден бих сакал да го посетам.
За муабетот, да дојдеш, има што да се види во Македонија! Само не чекај многу, може за некоја година нема да сретнеш луѓе во неа:(!
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Трјабва да идеш в Охрид,човече, супер е !
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Трјабва да идеш в Охрид,човече, супер е !
Да бидам искрен, малку се плаша да дојда со автомобил. Знам многу Албанци и крадци на албански автомобили там имало? Некои безбедносни совети за Охрид и Скопје?[DOUBLEPOST=1530816999][/DOUBLEPOST]
За муабетот, да дојдеш, има што да се види во Македонија! Само не чекај многу, може за некоја година нема да сретнеш луѓе во неа:(!
Да. За жал, ти си во право.
 
S

silmarillion

Гостин
Да бидам искрен, малку се плаша да дојда со автомобил. Знам многу Албанци и крадци на албански автомобили там имало? Некои безбедносни совети за Охрид и Скопје?.
Во Охрид ти е ко на Закинтос, само Србин да не се кажеш. Бугар проаѓа ко вруќ нож у путер. Коли се крадат многу, дојди со воз.
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Во Охрид ти е ко на Закинтос, само Србин да не се кажеш. Бугар проаѓа ко вруќ нож у путер. Коли се крадат многу, дојди со воз.
Супер. А има ли там традиционална ваша кухнја?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Би војувал само ако на првата борбена линија, заедно со своите синови, војуваат типовите како Орце Камчев, Трифун, Свето, Грујовци, Мијалковци, Влатчиња и Илчиња, Латасовци и Буреци, Заевци, Математичари, Силванева Бонева, Солзи и мрсули, Бобовци Шеќерови......... и остали патриотишта од државна цицка...... само во тој случај би војувал. Инаку, тие со парите да му ја спраштат по светските метрополи а јас да гинам, јок! Народов е овца ама и не е толку глуп како некогаш.
Kako dedoti mislis glup ili kako? Sigurno toj taka ne razmisluval ko gi otepal toa bugarite i gi frlil vo toa endekot :cautious:[DOUBLEPOST=1530825852][/DOUBLEPOST]
Не е битно ја каков сум, битно е да сфатиш у животот дека секој може да зборува на каков јазик сака, замисли си - без да те праша за дозвола тебе. Да не ти се верува.
На пример, дечкото е пола Бугарин, пола Македонец и он ако сака ќе збори на бугарски, а ако сака може и на македонски. Или пак кинески, или српски или како и кур да сака, без тебе да те праша.
A smee da pisuva na bugarski posto znaes ova prvo e privaten forum kade pravilata na koj smee da se pisuva se poprilicno jasni i kazuvaat vaka:
Официјален јазик на форумот е македонскиот, а препорачливо е користење на кирилица. Сите пораки напишани на странски јазик ќе бидат избришани, а членовите ќе бидат опоменати дека ги прекршуваат правилата.
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Бугарија ја мразам повеќе и од грција и од албанија ! умрете татари се да ви ебам фашистичко
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Kako dedoti mislis glup ili kako? Sigurno toj taka ne razmisluval ko gi otepal toa bugarite i gi frlil vo toa endekot :cautious:[DOUBLEPOST=1530825852][/DOUBLEPOST]
A smee da pisuva na bugarski posto znaes ova prvo e privaten forum kade pravilata na koj smee da se pisuva se poprilicno jasni i kazuvaat vaka:
Официјален јазик на форумот е македонскиот, а препорачливо е користење на кирилица. Сите пораки напишани на странски јазик ќе бидат избришани, а членовите ќе бидат опоменати дека ги прекршуваат правилата.
Во војната на дедоми, тој и ,,другарите,, биле на спротивната страна со типовите какви што ги имам наведено. Дедо и ,,другарите,, откако се справиле најпрво со окупаторите после им ебале матер на ,,горенаведените,, и создале држава во која немало многу место за арамии и алапачи као ,,горенаведените,,. Дедо умре како горд борец, горд на слободата која ја извојувале и горд на државата која ја изградиле. Никогаш не се каеше или жалеше за тоа што го прежиевеал во војната, за ранувањето, за сите ужаси.... беше среќен што за своите деца и внуци обезбедил иднина.... После дојдоа ,,горенаведените,, и украдоа се што можеше да се украде. И да, навистина треба да си многу глуп да гинеш и да си ги оставиш децата сираци додека арамиите си ги сончаат стаповите на некоја плажа, и кога се ке биде готово тие пак да ти се вратат како власт.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Во војната на дедоми, тој и ,,другарите,, биле на спротивната страна со типовите какви што ги имам наведено. Дедо и ,,другарите,, откако се справиле најпрво со окупаторите после им ебале матер на ,,горенаведените,, и создале држава во која немало многу место за арамии и алапачи као ,,горенаведените,,. Дедо умре како горд борец, горд на слободата која ја извојувале и горд на државата која ја изградиле. Никогаш не се каеше или жалеше за тоа што го прежиевеал во војната, за ранувањето, за сите ужаси.... беше среќен што за своите деца и внуци обезбедил иднина.... После дојдоа ,,горенаведените,, и украдоа се што можеше да се украде. И да, навистина треба да си многу глуп да гинеш и да си ги оставиш децата сираци додека арамиите си ги сончаат стаповите на некоја плажа, и кога се ке биде готово тие пак да ти се вратат како власт.
Da znel dedoti deka vnukmu ke ispadni vakov kako tebe sto ke se raduva i so site sili ke gi brani onie koi se soglasija i potpisaja se sto pobaraa onie protiv koi dedoti se borel neznam bas deka tolku gord bi bil :toe:. Dodusa ti mozi se istera na drugata strana od familijata. Drugiot dedo so prael za vreme na vojnata? So koj sorabotuval, so balistite, so bugarite, so germancite, so grcite ili koj dojde dobro dojde. Nisto za nego nemas kazano :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom