Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.814
Ја би војувал против Фиром.
И тата би сине.
Секој сака да се тепа против најслабиот. Изи вин.
Да се борев ја у Втора Светска, само Жабарите ќе ги пукав.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Само во одредени услови.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да, би војувал за Македонија само да знам како се ракува оружја и одбранбен став и да не ми е оштетен слух Но најпрвин кодоши и предавници да ги испотепам со туш куршуми па после лесно ќе војувам за Македонија.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Погрешно е да се погледне на тоја начин. Не сакам да умрам за Владата, како што ја сум некој платеник. Не сакам да умрам за нечии интереси или пари! Но, ако нешто се случи, како во случајот со Шведска и бегалци ... ако не се борам, можеби тие ќе ми постават некакви закони. Можеби ги земаат моите права. Кој знае! Од што полза е да се живее како роб? Јас тогаш подобро ќе умрам сега.

Това е моето мислење.

Не сакам да зборувам арапски! Не сакам да зборувам руски! Сакам да зборувам македонски и бугарски и тоа е тоа.
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Погрешно е да се погледне на тоја начин. Не сакам да умрам за Владата, како што ја сум некој платеник. Не сакам да умрам за нечии интереси или пари! Но, ако нешто се случи, како во случајот со Шведска и бегалци ... ако не се борам, можеби тие ќе ми постават некакви закони. Можеби ги земаат моите права. Кој знае! Од што полза е да се живее како роб? Јас тогаш подобро ќе умрам сега.

Това е моето мислење.

Не сакам да зборувам арапски! Не сакам да зборувам руски! Сакам да зборувам македонски и бугарски и тоа е тоа.
зш Бугарски бе
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Би војувал само ако на првата борбена линија, заедно со своите синови, војуваат типовите како Орце Камчев, Трифун, Свето, Грујовци, Мијалковци, Влатчиња и Илчиња, Латасовци и Буреци, Заевци, Математичари, Силванева Бонева, Солзи и мрсули, Бобовци Шеќерови......... и остали патриотишта од државна цицка...... само во тој случај би војувал. Инаку, тие со парите да му ја спраштат по светските метрополи а јас да гинам, јок! Народов е овца ама и не е толку глуп како некогаш.
 
К

Климатизација

Гостин
Би војувал само ако на првата борбена линија, заедно со своите синови, војуваат типовите како Орце Камчев, Трифун, Свето, Грујовци, Мијалковци, Влатчиња и Илчиња, Латасовци и Буреци, Заевци, Математичари, Силванева Бонева, Солзи и мрсули, Бобовци Шеќерови......... и остали патриотишта од државна цицка...... само во тој случај би војувал. Инаку, тие со парите да му ја спраштат по светските метрополи а јас да гинам, јок! Народов е овца ама и не е толку глуп како некогаш.
Сите политичари многу си ја сакаат земјата и народот, ама само кога треба да се краде. Кога ќе биде густо тие први бегаат.
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Какво војување бе?
Зошто вакви теми има на форумов воопшто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom