Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.658
Поени од реакции
38.841
Не, он чека друг да гине за него, па кога ќе помине гужвата, да си се врати, на безбедно.
ти не би тоа? ти би ги бодрел трупите заедно со јамајка од форумов, би барал некакво вифи би се снаоѓал :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.954
Поени од реакции
17.718
Ќе бегам ко ќе насетам матна работа. Нема да чекам до врата да ми дојди некој.
Генерално зборев не лично за тебе.А за бегање не знам баш зависи каде живееш.Еве ако зборуваме баш за нашата земја ако живееш во Струмица војна нема ни да помирисаш ама ако си во Скопје поготво населба како Ченто на пример тешко дека ќе избегаш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.592
Поени од реакции
26.101
ти не би тоа? ти би ги бодрел трупите заедно со јамајка од форумов, би барал некакво вифи би се снаоѓал :)
Тебе ти е страв мене да ме квотираш, па не нешто друго.. ебате тоа буљашот скапан....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.285
Поени од реакции
78.936
Еднаш ќе војував за малку. Сега сум многу среќен и му благодарам на Господ, што не прифатив.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.969
Во 2001ва вадев оправданија да не пукам. А сега пакување куфери и карта во еден правец. Па ако има МК назад ако нема тогаш ќе изигравам Курдистанец или Палестинец.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Во 2001ва вадев оправданија да не пукам. А сега пакување куфери и карта во еден правец. Па ако има МК назад ако нема тогаш ќе изигравам Курдистанец или Палестинец.
A decko ti skroz si se skaral so patriotizmot ... ne si patriot ama bas ic, stram da te je :icon_mrgr:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.824
Еден не отиде од прв ешалон на Влада цвеќе да стави за Вејце, ниту едно соопштение ниту еден збор не е кажан за луѓе што беа масакрирани. Тој што дезертираше и отиде да се бори за терористите стана претседател на Собрание. А вие тука дискутирате дали некој би се борел за Македонија :)
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
ЗА МАКЕДОНИЈА, И ДО СМРТ.
НЕ СИ ГО ДАВАМЕ ИМЕТО, И НАЦИЈАТА.
СМРТ ЗА СОРОС!
Озбилно, би војувал за да останеме МАКЕДОНИЈА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom