Дали би војувале за нашата земја ?

Би отишле ли во војна за нашата земја ?

  • Да

    Гласови: 57 19,4%
  • Не

    Гласови: 172 58,5%
  • Само во одредени услови

    Гласови: 65 22,1%

  • Вкупно гласачи
    294

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Нема смисла да кажувам што стварно мислам, ќе туркам морал на луѓево. А и нека се врати некоја страна уназад тука ми се постовите.
Морал???
Дали си ти сериозен... Па земјава се распаѓа никој не излага да протестира, да се буни... Кој морал да буткаш ?!? Ако мислиш на оној морал да престанеме да мелеме по форуми.... нема многу штета да напраиш, туку корист, нема да не болат глупостите....
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
Морал???
Дали си ти сериозен... Па земјава се распаѓа никој не излага да протестира, да се буни... Кој морал да буткаш ?!? Ако мислиш на оној морал да престанеме да мелеме по форуми.... нема многу штета да напраиш, туку корист, нема да не болат глупостите....
Ок
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Значи те обожавам вака ко ќе се појавиш како паднат од Марс, без да читаш уназад. Исто ко на темата за историското потекло на Македонците во врска со промена на религијата.
Koj del tamu ne ti bese po kef? De objasni ako postoi uste temata tuka da ne go pagjame moralot.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.174
Поени од реакции
17.972
Добро бе, не одговоарај, јас ќе му одговорам... @мкд владе , исто ко ти...
Што се нервираш море, престани да шириш дезинформации дека земјава се распаѓа.

Терај со организација на протестот, јас го поддржувам иако е дон кихотовски во ситуацијава.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Добро бе, не одговоарај, јас ќе му одговорам... @мкд владе , исто ко ти...
Ne ke da e isto kako i jas, ni oddaleku od toa.
Hrabar bese deckoto koga simnuvaja rezimi so kurtoni vo boja. Sega od koga ja zasraja rabotata za site pari naednas i ne bil tolku hrabar.
A jas da mi izvinis da mu gi zacistuvam lajnata na nekoj saren za toj ist saren utre da mi se kurci i da mi vika Kumanovo da mi se desi :neetaka:.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Што се нервираш море, престани да шириш дезинформации дека земјава се распаѓа.

Терај со организација на протестот, јас го поддржувам иако е дон кихотовски во ситуацијава.
Тоа се распаѓа е фигуративно де...во просперитет..

Па незнам, не повикав на борба против ветерници, туку да се изрази незадоволството, што сите го потенцираат....[DOUBLEPOST=1521726472][/DOUBLEPOST]
Ne ke da e isto kako i jas, ni oddaleku od toa.
Hrabar bese deckoto koga simnuvaja rezimi so kurtoni vo boja. Sega od koga ja zasraja rabotata za site pari naednas i ne bil tolku hrabar.
A jas da mi izvinis da mu gi zacistuvam lajnata na nekoj saren za toj ist saren utre da mi se kurci i da mi vika Kumanovo da mi se desi :neetaka:.
Епа исто, ама од различни причини де :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.574
Поени од реакции
26.098
Зошто бе, што и фали на темата, ете тој што ја отворил посочил вакви слични истражувања во доста земји, меѓу кои и членки во ЕУ и НАТО... Ние по ова прашање сме на исто гледање како и најбогатите европски земји... Ете и ние во нешто реално да сме рамо до рамо со нив...[DOUBLEPOST=1521727141][/DOUBLEPOST]Ај ко ќе ти помине смејата одговори ми...
 
S

silmarillion

Гостин
И јас знам на своја кожа - се знаат.
“Адвокатот Љупчо Шврговски рече дека Мијалков имал друга адреса на која ќе му се достави поканата за судското рочиште. Toj додаде дека не ја знае точната адреса, но како што посочи, живее под Панорама на Водно”

:) Теоретски Воена Полиција иде да мобилизира на Васил Ѓоргов уместо под Панорама :) Викаш знаат?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
“Адвокатот Љупчо Шврговски рече дека Мијалков имал друга адреса на која ќе му се достави поканата за судското рочиште. Toj додаде дека не ја знае точната адреса, но како што посочи, живее под Панорама на Водно”

:) Теоретски Воена Полиција иде да мобилизира на Васил Ѓоргов уместо под Панорама :) Викаш знаат?
Знаат и се праат на Тошо т.е. луди, исто не се прај и ти.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.933
Поени од реакции
17.645
Пацифист сум.
Кога ќе ти ја запалат куќата силуваат жената или ќерката или пак убијат синот или братот сигурно нема да бидеш пацифист.Кога е војна е војна за сите нема пацифисти.
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Ќе бегам ко ќе насетам матна работа. Нема да чекам до врата да ми дојди некој.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Кога ќе ти ја запалат куќата силуваат жената или ќерката или пак убијат синот или братот сигурно нема да бидеш пацифист.Кога е војна е војна за сите нема пацифисти.
Не, он чека друг да гине за него, па кога ќе помине гужвата, да си се врати, на безбедно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom