Дали би возеле "Пеглица" или "Фиќо"?

Што би возеле?

  • Пеглица

    Гласови: 76 32,5%
  • Фиќо

    Гласови: 158 67,5%

  • Вкупно гласачи
    234
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
pa u drzava ko nasava nema nisto cudno ako vozis takov avtomobil i parkiras pred diskoteka retki se onie so skapi avtomobili ne sme nie Monaco pa da ides i pred diskoteka da parkiras fico ili peglica pa da te gledaat kako klosar koga okolu tebe sve se Ferrari,Mercedes,Bugati,Bently,Rolls-Royce,Lamborghini i ostanati egzoticni avtomobili taka da ne gledam nesto cudno ili sramota vo toa sega normalno ako imame nekoja smetka u Svajcarija :pos2: deka ke ni bide smesno toa ali ako ne toa e toa realnosta na drzavava
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ја би сакал да поседувам едно фиќо и да го средан по свој мерак и тогаш и излегол со него низ град инаку не би се осмелил
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Фиќо. :) Бело, целото направено со црвени петокраки :vozbud: XDDD
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
И двете. И тоа би ги модирал. Би вложил во нив. малце и во вакви коли да се експериментира, доста во пежоа, опели, ферариња итн итн итн.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
pa u drzava ko nasava nema nisto cudno ako vozis takov avtomobil i parkiras pred diskoteka retki se onie so skapi avtomobili ne sme nie Monaco pa da ides i pred diskoteka da parkiras fico ili peglica pa da te gledaat kako klosar koga okolu tebe sve se Ferrari,Mercedes,Bugati,Bently,Rolls-Royce,Lamborghini i ostanati egzoticni avtomobili taka da ne gledam nesto cudno ili sramota vo toa sega normalno ako imame nekoja smetka u Svajcarija :pos2: deka ke ni bide smesno toa ali ako ne toa e toa realnosta na drzavava
баш ке бидеш ЅВЕР!!! они немаат појма шо е пеглица!!! ај фичо можда познато ке им биде.. али моментот е ПЕГЛА!!!

Пегла!!! од поише причини.. прво со фичо си на постојан ризик да не ти се скине спојка и нема мрдање... башка помалце троши... инаку за стајлинг.. незнам би одбал некоја црна боја со некои жолти нијанси... би искомбинирал некако нешо... Инаку би одбрал фичо али од оние првне вратите што им се отвараат обратно!!! е тие се нај нај нај ѕверски!!!!
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
баш ке бидеш ЅВЕР!!! они немаат појма шо е пеглица!!! ај фичо можда познато ке им биде.. али моментот е ПЕГЛА!!!

Пегла!!! од поише причини.. прво со фичо си на постојан ризик да не ти се скине спојка и нема мрдање... башка помалце троши... инаку за стајлинг.. незнам би одбал некоја црна боја со некои жолти нијанси... би искомбинирал некако нешо... Инаку би одбрал фичо али од оние првне вратите што им се отвараат обратно!!! е тие се нај нај нај ѕверски!!!!
Си слушнал дека се ставаат зглобови од 101 ???
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
пеглата е закон па како се шлајфова на зима на снегот лудница е башка приљубниците ќе му ги смениш со два еластични и смрт нема :smir: и фичото е ок ама ако не ти чини моторот ќе ти греј на ѓавато или плетвар и мора да застаниш на чешмите :salut:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Пошто иам одвратност кон Фичото гласав Пеглица.
Скапа ја возејки на работа!:vozbud:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
фичо само малку спуштено да не е како тенк и без срам би го паркирал и пред епинал мене уствари не ми е срам да возам фиќо, задоволство ми е
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Би возела да.:smir: Имам фичо возено само шо не низ град и пред дискотеки! :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom