Дали ако слушаме рок/метал сме неверници?

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Имав некаде прочитано дека као рокот/металот (и др видови метал) биле дело на сатаната ... Па да прашам дали ако слушаме ваква музика се сметаме за неверници?? Ајде разбирам за Блек и Детх металот дека во нив и содржината на песните е сатанска и тие што свират се ситее антрихрист против господ со тие пентаграми и такви го*на... Али зза металот хеви металот не свакам зошто е така.. Ајде да видам ако некој повеке се разбира во овие работи нека каже
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Кој пее зло не мисли, е сега костури, врагови чуда не знам тоа...
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Имав некаде прочитано дека као рокот/металот (и др видови метал) биле дело на сатаната ... Па да прашам дали ако слушаме ваква музика се сметаме за неверници?? Ајде разбирам за Блек и Детх металот дека во нив и содржината на песните е сатанска и тие што свират се ситее антрихрист против господ со тие пентаграми и такви го*на... Али зза металот хеви металот не свакам зошто е така.. Ајде да видам ако некој повеке се разбира во овие работи нека каже
Да, тоа џаолова работа е тој метал, хеви, хард рок. Се слуги на сатаната.

А што е толку страшно да си неверник?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Да, тоа џаолова работа е тој метал, хеви, хард рок. Се слуги на сатаната.

А што е толку страшно да си неверник?
Ништо не е страшно,кога не чувствуваш никаква грижа .... тогаш значи се е во ред
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Бегај бе јас сум голем верник во бога и сметам и да слушам ваква музикааа вербата во господ ми е мн голема и не ја менам за никоја др :)
 
T

Tetro

Гостин
Мене, оваа музика ми е најомилена. Дали јас сум ултимативен грешник, и што треба да направам за да му угодам на семоќниот?

Имаш христијански рок и христијански метал.
Кој пее зло не мисли, е сега костури, врагови чуда не знам тоа...
Да, тоа џаолова работа е тој метал, хеви, хард рок. Се слуги на сатаната.

А што е толку страшно да си неверник?
Ништо не е страшно,кога не чувствуваш никаква грижа .... тогаш значи се е во ред
Бегај бе јас сум голем верник во бога и сметам и да слушам ваква музикааа вербата во господ ми е мн голема и не ја менам за никоја др :)
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Бегај бе јас сум голем верник во бога и сметам и да слушам ваква музикааа вербата во господ ми е мн голема и не ја менам за никоја др :)
Па што тогаш ти е проблемот? Зошто ја отвори темава?
--- надополнето: Nov 22, 2011 10:18 AM ---
Имаш христијански рок и христијански метал.
Дали има и христијански автомобили, христијански мобилни, христијански чевли...итн?
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
ХАХАХА ЈАки песни хахаха :D

Темата ја отворив да чујами мислење од др дали веруваат вотоа или не
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Дали веруваат во тоа што зборат дека ако си слушал оваква музика си неверник нз штоо итн итн во тоа што се збори
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Дали веруваат во тоа што зборат дека ако си слушал оваква музика си неверник нз штоо итн итн во тоа што се збори
Па секој што сака зборува, јас можам да речам дека е најуба и сеа те утеши нешто тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom