Дали Каиро конечно ќе ги прекине врските со Израел?

Дали ситуацијата ќе ескалира до крај - војна

 • Да , крај на светот стига јухуу bring it on!!!

  Гласови: 7 43,8%
 • Не, ко демек западњациве ќе дозволат такво нешто

  Гласови: 3 18,8%
 • Не знам , ќе видиме што ќе испадне

  Гласови: 4 25,0%
 • Неам поим, одам да гледам Лисјата, Дамите или некоја друга серија

  Гласови: 2 12,5%

 • Вкупно гласачи
  16

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Малце каснам со веста .Ама сепак. Народот на Египет на 8 април денот на масакарот на египетски деца од страна на израелската војска кој се случил пред 40 години ја стави под опсада израелската амбасада. Ова говори дека било кој политичар во Египет мора да вети прекинување на договорите и дипломатските односи со египет.

Израел исто така има бајаги нуклеарки, проблеми со газа кои моментално ескалираат и цел арапски свет против нив. Дури и секуларна Турција, сунити и шиити се против нив .

Editor’s notes: The western press and even Al Jazeera have failed to report today’s demonstrations in Tahir Square, Cairo accurately. Thousands of Egyptians marched from the square to the Israeli Embassy, demanding that the current military government end diplomatic relations with Israel in wake of the recent assault on Gaza by the IDF.
Israel claims that a school bus was attacked with a mortar round this week and it was necessary for the army to respond with tanks, helicopters, rockets and a step-up of the nightly bombing campaign that has gone on for months.
Skeptics doubt Israel’s claim of an attack from Gaza, citing Israel’s propensity for fabricating threats and the bizarre choice of weapons. From an American intelligence source who has worked with Israel for decades:
http://www.veteranstoday.com/2011/04/09/dr-ashraf-ezzat-israeli-embassy-in-cairo-under-siege/


Ќе ескалира до крај работата да или не?
 
V

Vollstandig

Гостин
Додека постој религијата, ќе биди вака.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Малце каснам со веста .Ама сепак. Народот на Египет на 8 април денот на масакарот на египетски деца од страна на израелската војска кој се случил пред 40 години ја стави под опсада израелската амбасада. Ова говори дека било кој политичар во Египет мора да вети прекинување на договорите и дипломатските односи со египет.

Израел исто така има бајаги нуклеарки, проблеми со газа кои моментално ескалираат и цел арапски свет против нив. Дури и секуларна Турција, сунити и шиити се против нив .


http://www.veteranstoday.com/2011/04/09/dr-ashraf-ezzat-israeli-embassy-in-cairo-under-siege/


Ќе ескалира до крај работата да или не?
A sto ako ima??? koga nemoze da gi upotrebi?? i samite evrei ke se unistat ako se upotrebi nuklearkite, a ostaj toa, duri i nie ovdeka na balkanot ke imame posledici od teskata radiacija..

Ili ke pocneme pak od tipot na tie muabeti,deka nuklearkite ke eksplodira,bliski istok ke se unisti,nema da ostane nisto ova ona,i deka na kraj samo Makedonija ke postoi..:uvo:
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.553
Поени од реакции
1.037
Идам да гледам лисјата :pos: :pos: :pos:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.184
Поени од реакции
3.549
Дали ситуацијата ќе ескалира до крај - војна
 • Да , крај на светот стига јухуу bring it on!!!
 • Не, ко демек западњациве ќе дозволат такво нешто
 • Не знам , ќе видиме што ќе испадне
 • Неам поим, одам да гледам Лисјата, Дамите или некоја друга серија
:tapp:

Крај на светот а? Цццц...
Тоа може да го сонуваш, пошто нема да се случи.

--- надополнето ---

Израел исто така има бајаги нуклеарки, проблеми со газа кои моментално ескалираат и цел арапски свет против нив. Дури и секуларна Турција, сунити и шиити се против нив .
Досега водеше неколкупати војни и тоа заедно против сите соседи, па не посегнаа по нуклеарки.
Денес Израел е многу помоќен од своите соседи одошто што беше пред 30-40 години.
Неговите соседи веќе ја немаат силната поддршка од Советите.... напротив, денес Израелците соработуваат со Русите...
Ќе ескалира до крај работата да или не?
И да има војна.... се знае кој ќе го извлече подебелиот крај.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
2.435
Поени од реакции
3.821
Израел сам може да ги искичми сите комшии без проблем, а ако има проблем тука се другарите од Америка.

Египет, иако е најдобро опремена арапска држава сепак не може да се носи со Израел. Прво моментално е во расуло и нема шанси во брзо време да се среди, второ добар дел од опремата им е Америчка во последно време што значи бара бајаги одржување (читај супорт од УСА) а ако го рчнат Израел нема да има делови, експерти..............

Ништо нема да се деси. Можеби пак ке има немири во Египет па ке погинат троа Египјани али со Израел во догледно време ништо.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Израел сам може да ги искичми сите комшии без проблем, а ако има проблем тука се другарите од Америка.

Египет, иако е најдобро опремена арапска држава сепак не може да се носи со Израел. Прво моментално е во расуло и нема шанси во брзо време да се среди, второ добар дел од опремата им е Америчка во последно време што значи бара бајаги одржување (читај супорт од УСА) а ако го рчнат Израел нема да има делови, експерти..............

Ништо нема да се деси. Можеби пак ке има немири во Египет па ке погинат троа Египјани али со Израел во догледно време ништо.

+1 матори. Дуке ги буцка по јутуб да затворат вентили кон Израел.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Израел е клинот кој го јаде исламското хомогено ткиво на блискиот исток.
Израел е најголема раска и во око и во месо и најголем проблем на конечната муслиманска џихад доктрина - цел свет да го прифати Исламот.
Израел е браната и борецот за осигурување за опстојување на западните цивилизациски придобивки пред нападите на арапското и семуслиманското дивјаштво.
Израел е земјата која секој разумен човек, човек кој ја сака слободата, науката, правдината треба да ја поддржи.
Без Израел, црно и се пишува на Европа, а како најблиски до Средниот исток, Бугарија и Балканот.
Западот тоа добро го знае и затоа, освен некои демек политички заложби дека е за палестинска држава и слични маткања, го подржува максимално Израел во неговата истрајност, затоа што интересите им се поврзани.
Египет ја отвори границата кон Газа и протокот на луѓе ќе е послободен, Фатах и Хамас направија некој договор, Обама се прави демек ги подржува палестинците, всушност нема врска, ќе видиме што ќе донесе следниот период, кој може да биде или бизнис ко обично или некоја муслиманска земја да си го окрка.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.827
Поени од реакции
2.404
Израел е земјата која секој разумен човек, човек кој ја сака слободата, науката, правдината треба да ја поддржи.
Без Израел, црно и се пишува на Европа, а како најблиски до Средниот исток, Бугарија и Балканот.
Aбе искомплексиран колку те плаќаат за пропагандиве шо ги шириш???

Гледам Израел многу ни помогна нас кога имавме мака со качаците во Арачиново, Тетово, Љуботен...
И утре повторно да фати војна со Качаците Израел ќе прати Батаљони којшто ќе се жртвуваат за нас...
И на Србија е помогна кога имаше мака со Качаците 1998 во Косово...
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
26
Израел е клинот кој го јаде исламското хомогено ткиво на блискиот исток.
Израел е најголема раска и во око и во месо и најголем проблем на конечната муслиманска џихад доктрина - цел свет да го прифати Исламот.
Израел е браната и борецот за осигурување за опстојување на западните цивилизациски придобивки пред нападите на арапското и семуслиманското дивјаштво.
Израел е земјата која секој разумен човек, човек кој ја сака слободата, науката, правдината треба да ја поддржи.
Без Израел, црно и се пишува на Европа, а како најблиски до Средниот исток, Бугарија и Балканот.
Западот тоа добро го знае и затоа, освен некои демек политички заложби дека е за палестинска држава и слични маткања, го подржува максимално Израел во неговата истрајност, затоа што интересите им се поврзани.
Египет ја отвори границата кон Газа и протокот на луѓе ќе е послободен, Фатах и Хамас направија некој договор, Обама се прави демек ги подржува палестинците, всушност нема врска, ќе видиме што ќе донесе следниот период, кој може да биде или бизнис ко обично или некоја муслиманска земја да си го окрка.[/quote

aj ne pisuvaj mnogu prikazni. svetot bez niv bi bil mn podobar veruvaj. i odi leci kompleksi na drugo mesto
--- надополнето: May 30, 2011 5:07 PM ---
Израел е клинот кој го јаде исламското хомогено ткиво на блискиот исток.
Израел е најголема раска и во око и во месо и најголем проблем на конечната муслиманска џихад доктрина - цел свет да го прифати Исламот.
Израел е браната и борецот за осигурување за опстојување на западните цивилизациски придобивки пред нападите на арапското и семуслиманското дивјаштво.
Израел е земјата која секој разумен човек, човек кој ја сака слободата, науката, правдината треба да ја поддржи.
Без Израел, црно и се пишува на Европа, а како најблиски до Средниот исток, Бугарија и Балканот.
Западот тоа добро го знае и затоа, освен некои демек политички заложби дека е за палестинска држава и слични маткања, го подржува максимално Израел во неговата истрајност, затоа што интересите им се поврзани.
Египет ја отвори границата кон Газа и протокот на луѓе ќе е послободен, Фатах и Хамас направија некој договор, Обама се прави демек ги подржува палестинците, всушност нема врска, ќе видиме што ќе донесе следниот период, кој може да биде или бизнис ко обично или некоја муслиманска земја да си го окрка.[/quote

aj ne pisuvaj mnogu prikazni. svetot bez niv bi bil mn podobar veruvaj. i odi leci kompleksi na drugo mesto
 
S

Shaman

Гостин
Леле кој антисемитизам.... ????????????????????????????
Не ни помогнале евреите можеби, ама што ни згрешиле на нас
како народ да ми објасни некој пред да плука по нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom