Дали Исус Христос ќе дојде по втор пат?

Член од
6 април 2017
Мислења
289
Поени од реакции
364
Светото писмо завршува со зборовите "Еве ќе дојдам скоро? Да дојди Господе Исусе!"- Што мислите на ова прашање?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.701
Поени од реакции
4.818
Шо бара да иди сега, кај беше пред да се појави коронава да ја спречи
 
Член од
5 август 2020
Мислења
88
Поени од реакции
103
Светото писмо завршува со зборовите "Еве ќе дојдам скоро? Да дојди Господе Исусе!"- Што мислите на ова прашање?
Јас мислам да смениш дилер
 

Strictly

awareness alertness
Член од
9 јуни 2019
Мислења
291
Поени од реакции
982
Наслушнав дека држи пиљара у дубровник... Е сеа.. Дали е вистина..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.712
Поени од реакции
11.333
Дечки во подфорум религија е темата, и нормално е теми од овој вид да се отвараат. Има многу начини и теми за да направите некоја фора на форумот или да се насмеете некако, вака само дебили испаѓате. Оставете да си коментираат луѓе кои се верници или атеисти и да тераат нормална дискусија.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.989
Поени од реакции
51.473
Знаете дека и муслиманите веруваат во Второто доаѓање?

Разликата е што они веруваат во второто доаѓање на Исус, а ние во второто доаѓање на Исус Христос.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.712
Поени од реакции
11.333
Знаете дека и муслиманите вереуваат во Второто доаѓање?
Не. Знам дека го сметаат за пророк и дека го викаат Иса(или така нешто)

Какво толкување имаат они за неговото доаѓање, исто како кај христијаните или поразлично?
 
Член од
6 април 2017
Мислења
289
Поени од реакции
364
Не разбирам, си го цитирал Светото Писмо и после прашуваш дали се твои зборови?
wtf?
До прашалникот требаше да стои извичник или можеби само точка, вака погрешно е разбрано. Во секој случај не се тоа мои зборови и не се прашувам јас себеси туку ги прашувам оние кои на ироничен начин пристапија на темава.... Инаку тое се зборови од последната книга од библијата Откровение која ја напишал св.Јован Богослов.Но изјави за повторното Христово доаѓање(пришествие) во слава и сила со присуство на сите свети ангели од небото, кога и ќе има и крај на овој свет, има и на други места низ библијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom