Дали Џокер е брат на Бетмен?

Дали мислите дека Џокер е брат на Бетмен?


  • Вкупно гласачи
    39
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.060
Поени од реакции
454
Епаа, го гледав џокер. Не сум гледал многу од DC серијалите, повеќе сум по Marvel, а и онака немам гледано доста бетмен, но еве бидејки џокер стана топ филм како endgame се одлучив да го гледам.
Е сега има дел каде што тој дознава дека е син на таткото на бетмен, но се испоставува дека тој е посвоен, бидејки тогаш мајка му кога работела за нив најверојатно го посвоила, но малце не ми држи вода тоа, бидејки подоцна ќе има сцена каде што таа ќе каже дека Thomas Wayne (таткото на бетмен) ја присилил неа да потпише така. Исто така и во листот (што џокер ќе го украде од болницата присилно) ќе прочита дека тој е посвоен, но и дека мајка му го малтретирала, и дека тој бил врзан за радиатор, со тоа ќе се посочи дека мајка му била болна жена (во смисол на се тоа што му направила на својот син Joker), но тој во болничкото комбе ќе каже дека таа не примала лекови, што ни укажува уште повеќе за тоа дека Joker навистина би можел да биде брат на batman.
Самиот филм мене ми е малце конфузен, а и вака ми изгледа дека би можело и продолжение да направат.
Ајде да продискутираме. Да ве слушнам и вие што мислите за ова.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.491
Поени од реакции
10.464
И јас се слагам, мислам дека му е син непризнаен, таа мајка му затруднела и се навлекла на крек и бело, па он испаднал таков и овој нејќел да го признае пошто бил дете со посебни потреби и нормално да не се развие аферата како еден човек со реноме да има љубавници наоколу низ Готам. Али тоа е човек без интегритет со детски ум ќе ја направи бељата и после последици како настаните во филмот. Да си го признаел тоа на временемаше да стигне до таму дејството.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.308
Поени од реакции
1.542
Епаа, го гледав џокер. Не сум гледал многу од DC серијалите, повеќе сум по Marvel, а и онака немам гледано доста бетмен, но еве бидејки џокер стана топ филм како endgame се одлучив да го гледам.
Е сега има дел каде што тој дознава дека е син на таткото на бетмен, но се испоставува дека тој е посвоен, бидејки тогаш мајка му кога работела за нив најверојатно го посвоила, но малце не ми држи вода тоа, бидејки подоцна ќе има сцена каде што таа ќе каже дека Thomas Wayne (таткото на бетмен) ја присилил неа да потпише така. Исто така и во листот (што џокер ќе го украде од болницата присилно) ќе прочита дека тој е посвоен, но и дека мајка му го малтретирала, и дека тој бил врзан за радиатор, со тоа ќе се посочи дека мајка му била болна жена (во смисол на се тоа што му направила на својот син Joker), но тој во болничкото комбе ќе каже дека таа не примала лекови, што ни укажува уште повеќе за тоа дека Joker навистина би можел да биде брат на batman.
Самиот филм мене ми е малце конфузен, а и вака ми изгледа дека би можело и продолжение да направат.
Ајде да продискутираме. Да ве слушнам и вие што мислите за ова.
Има повеќе верзии или универзуми на Бетмен, ако збориш само за верзијата од филмот, тогаш да, јас мислам дека му е полу-брат.

Добро е што тоа експлицитно не го открија зашто вака филмот е подобар, ама очигледно беше дека Томас Вејн е прикажан малку во негативно светло, не беше воопшто добронамерен и чесен човек. Плус кој би дал на луда жена, како што тврдеше Томас дека била, да посвои дете? А исто така негде прочитав дека изводот на родени за Џокер бил потпишан од др. Бенџамин Стонер, кој е негативец во стриповите наречен Dr. Anti-Fate. Така да повеќе од сигурно е дека има некоја дубара тука направено.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.060
Поени од реакции
454
Има повеќе верзии или универзуми на Бетмен, ако збориш само за верзијата од филмот, тогаш да, јас мислам дека му е полу-брат.

Добро е што тоа експлицитно не го открија зашто вака филмот е подобар, ама очигледно беше дека Томас Вејн е прикажан малку во негативно светло, не беше воопшто добронамерен и чесен човек. Плус кој би дал на луда жена, како што тврдеше Томас дека била, да посвои дете? А исто така негде прочитав дека изводот на родени за Џокер бил потпишан од др. Бенџамин Стонер, кој е негативец во стриповите наречен Dr. Anti-Fate. Така да повеќе од сигурно е дека има некоја дубара тука направено.
И сега со ова можно е и Joker 2 да е во план. Пошто нели batman таму е сеуште дете.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.308
Поени од реакции
1.542
И сега со ова можно е и Joker 2 да е во план. Пошто нели batman таму е сеуште дете.
Па можно е ама јас би сакал да си остане ова како засебен филм. Не мора од све да прават серијали, втор дел ако има сe сомневам дека ќе го има истиот успех, а овој ќе изгуби на вредност. Иако сум малку љубопитен како би го вклопиле Бетмен во овој свет, со оглед на тоа што филмов пред све беше психолошка драма а не суперхеројски филм.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
845
Во најновото ремек дело Џокер,според мајката(Пени) на Артур то ест Џокер, Артур е полубрат на бетмен но филмот никогаш експлицитно не објаснува дали е тоа точно или не.Во медицинскиот налог на мајката од Артур , пишува дека таа пати од психоза(губење на контакт со реалноста) и патолошко лажење, исто пишува дека Артур е посвоен.На што подоцна таа одговара дека тоа не е вистина дека е посвоен,туку дека таткото на Брус Вејн односно Томас Вејн ја присилил да ги фалсификува документите и да каже дека е посвоен за никогаш да не се открие вистината дека тој е нивниот син.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
Ова шпанска новела ќе прават од Бетмен? Овие што ги снимаат филмовите за Бетмен, дали уопште имаа прочитано макар еден стрип од Бетмен. Па анимирана серија е сто пати подобрa од сите филмови за Бетмен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.491
Поени од реакции
10.464
Ова шпанска новела ќе прават од Бетмен? Овие што ги снимаат филмовите за Бетмен, дали уопште имаа прочитано макар еден стрип од Бетмен. Па анимирана серија е сто пати подобрa од сите филмови за Бетмен.
не е у овој филм Бетмен, мислам е но како мал само, најверојатно ќе има продолжение пошто добра кинта падна од првиот филм
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.308
Поени од реакции
1.542
Ова шпанска новела ќе прават од Бетмен? Овие што ги снимаат филмовите за Бетмен, дали уопште имаа прочитано макар еден стрип од Бетмен. Па анимирана серија е сто пати подобрa од сите филмови за Бетмен.
Се надевам дека тролаш.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.517
Се надевам дека тролаш.
Воопшто не. Ако правиш филм за Бетмен нека биде тоа Бетмен. Никој досега не го долови вистинскиот Бетмен.
Ама се додега се лажат младите, добра пара паѓа, ќе тераат овака студијата. Важно бетмен костум да има, иако ликот во филмовите е нешто сосема друго.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
701
Поени од реакции
331
Да ве потсетам само во Северна.Кореја појма немат кој е Џокер и Бетмен , па сеа видете колку ви е испран мозокот од .....
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.060
Поени од реакции
454
А тие што гласавте не, зошто мислите дека Џокер не би можел да биде брат на Бетмен?
Ајде да слушнеме и од вас ваше мислење :)
 
На врв Bottom