Дакар 2015

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Слабо годинава некако без борба.Депре киксна уште на почетокот и му требаа многу етапи за да се врати.Кај колите најдобрите возеа за Мини, а Сајнц после казната почна да прави многу грешки па крајот го решија тимски наредби.Кај камионите беше сосема друга приказна но за жал поради временските разлики многу малку видовме од нив.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Леле згази Мини годинава значи!Баж ми е жал што де вилиерс имаше толку многу дупнати гуми.Па човеков бе луѓе дупна можда 40 гуми на дакаров.:cuc:
Искрено мерак ми е што не победи ниту еден французин годинава
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
znaci nisto novo i ovaa godina
kaj site tri kategorii tia edni isti se na vrvot nekolku godini nanazad
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Некој што го следи повеќе да даде линк за да гледам. Поискусен да каже нешто за 2015.
Ја најдов само ова http://www.dakar.com/dakar/2015/us/stage-2/day-s-route.html
Во 22:00 има уклучвање во живо на еуроспорт, во 23:00 преглед на денот.
Ме изненадија ова година, мислев на 7ми почнува инаку ќе отворев тема. Сега мислам касно е.
Ова година пишете го Кома шампион кај моторџиите оти Деспре вози ауто :)
Кај автомобилите ќе биди доста интересно.
Кај камионџите нема да му биди лесно како лани на Камаз оти тука се и Ивеко ова година, ама мислам дека пак некој од русите ќе биди шампион.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Можеме тука да ја продужиме само мод нека смени годината у наслов. @Ilumious :sramezliv:
Вчера малце фатив да глеам на еуроспорт али не бев дома и не видов нишо. Вечер ќе го начекам ваљда, ако не мислам дека даваа подоцна во ноќта реприза преглед на денот.
Глеам кај автомобиливе Мини и Тојота и годинава се фаворити. Не ме изненадува, а Петархансел ми фали. :(
Нишо, за Кома си навивам и годинава. :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Можеме тука да ја продужиме само мод нека смени годината у наслов. @Ilumious :sramezliv:
Вчера малце фатив да глеам на еуроспорт али не бев дома и не видов нишо. Вечер ќе го начекам ваљда, ако не мислам дека даваа подоцна во ноќта реприза преглед на денот.
Глеам кај автомобиливе Мини и Тојота и годинава се фаворити. Не ме изненадува, а Петархансел ми фали. :(
Нишо, за Кома си навивам и годинава. :D
Оти ти фали Петерхансел? Не вози ? :eek:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Оти ти фали Петерхансел? Не вози ? :eek:
На прв поглед мислев дека не вози. Го нема у топ 15.
Сеа читам дека се префрлил у тимот на Пежо. Али информацијава не ми е нешо сигурна пошо на официјалната страна никако не можам да го најдам.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Петерхансел се префрли во Пежо. После долга пауза Пежо учествуваат повторно на Дакарот со Петерхансел и Насер Алатиа. Вчера даваа на еуроспорт интервју со нив двајцата. Петерхансел бил вклучен во дизајнот изработката и тестирањето на возилата за оваа сезона. На првата етапа победи Насер Алатија, а Кома уште на стартот заглави поради проблем со сензор за притисокот на уљето и по првиот ден има заостанување од 7-8 часа.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
На прв поглед мислев дека не вози. Го нема у топ 15.
Сеа читам дека се префрлил у тимот на Пежо. Али информацијава не ми е нешо сигурна пошо на официјалната страна никако не можам да го најдам.
Вози вози :)
Не го гледав цел прегледот вчера, одвреме навреме фрлав по некое око ама знам го видов даваше интервју.
Инаку не ги вози Петерхансел првите стази јер су за пичке :cool:
В пустини ќе му ја видиме силата него :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
http://tv.sb.eurosport.com/
Секој ден има преглед во 23 часот, и евентуално некое кратко денско вклучување на неколку минути.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
дали може негде да најдам на јутјуб нешто пошто не можам да начекам во живо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom