ДУИ- Политичка партија

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Шо значи тамам како за тебе е ако е глупа.
Aj ќе ти покажам IQ тест што сум решил деновиве, да се ориентираш да знаеш каква смешка да напишеш. У меѓу време кажи му на твоите за досетката околу филмот за превласт во ВМРО.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Aj ќе ти покажам IQ тест што сум решил деновиве, да се ориентираш да знаеш каква смешка да напишеш. У меѓу време кажи му на твоите за досетката околу филмот за превласт во ВМРО.
Им кажав веќе, готово, па уште кога спомнав дека баш со тебе сум напишал таква досетка, одма петка ми пишаа на рака, сеа уште тестот за IQ кога ќе го поставиш тука, пофалница ќе ми дадат. Знаат дека ти се еден од поинтелегентните, капацитет невиден си.
Без заебанција, да не ме сфатиш во некоја саркастична смисла.
Инаку баш сакам тука да го поставиш тестот, ме чуди само како немаш книшка од МENSA...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Им кажав веќе, готово, па уште кога спомнав дека баш со тебе сум напишал таква досетка, одма петка ми пишаа на рака, сеа уште тестот за IQ кога ќе го поставиш тука, пофалница ќе ми дадат. Знаат дека ти се еден од поинтелегентните, капацитет невиден си.
Без заебанција, да не ме сфатиш во некоја саркастична смисла.
Инаку баш сакам тука да го поставиш тестот, ме чуди само како немаш книшка од МENSA...
Сега доаѓа моментот кога треба да пишам у уста е е**м буљашка.....обично така завршуваат сите ад хоминем дискусии, ама ај нема.
Темава е ДУИ, остај го ВМРО у опозиција....
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Сега доаѓа моментот кога треба да пишам у уста е е**м буљашка.....обично така завршуваат сите ад хоминем дискусии, ама ај нема.
Темава е ДУИ, остај го ВМРО у опозиција....
Ова ли ти го пишаа од штабот откако испадна шимпанзо на темата?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Нормално додека славомакедонише се караат меѓу себе ДУИ си го тера бизнисот.Едно е јасно ,стварно сме глуп и самоуништувачки народ.Едно не можам да сватам.Како е можно ДУИ и Беса заедно во коалиција,а нашите Курто и Мурто не сакаат да се видат?Како е можно ДУИ да ги дрибла слепциве наши само поради нивната меѓусебна нетрпеливост.За целава Монти Пајтон ситуација се криви и Мурто и Курто.Па во своја дражава да немаш кохонес да спроведиш еден попис со кој би се срушил рамковниот договор стварно треба да си лигуш кој не заслужува држава.И како и секогаш на Курто и Мурто народот им е крив а ДУИ ќе си игра курташак со целава држава.Само попис е спасот по било која цена.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ај ако не секој пратеник нека го направат потпреседател

П.с Го постирав линков тука бидејќи Џафери е кадар на ДУИ, да не биди сум пишувал офтопик
 
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Ти кажуваш само со ВМРО демек краделе, како со СДСМ да не владеале, реално гледано 2002-2006 со СДСМ беа во иста влада, 2017-2020, до сега 9 години се и со ВМРО толку, беа на власт, али нејсе повеќе со ВМРО краделе...
Тое е и проблемот другар,џабе е патриотската реторика пред изб ори кога ВМРО коалицира со Дуи,истото важи и за СДС ,а уште повеќе не можам да сватам партии кои се крајна десница како МААК а претходно и ТМОРО да се во коалиција со ДУИ.Тоа што ДУИ е одлучувачка партија во Македонија е заслуга на двете најголеми македонски политички партии.
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Во ДУИ е хаос, има несогласувања најгласни се крилото Чаир - Сарај никој го нејќе Бујар.
Ќе биде интересно како ќе ги избалансира Али, али некаде ќе пукне
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Во ДУИ е хаос, има несогласувања најгласни се крилото Чаир - Сарај никој го нејќе Бујар.
Ќе биде интересно како ќе ги избалансира Али, али некаде ќе пукне
Мислам дека е избалансирано. Ќе биде онака како што Али зацртал. Крилото Чаир-Сарај ќе си легне на брашното.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Инаку, за претседателот на партијата...
Македонија и секој Македонец веќе 20 години е заложник на лице кое се има лекувано во психијатриска болница во Швајцарија.

Во осумдесеттите е врбуван од југословенската УДБА со уцени за докази за хомосексуалност и педофилија.
Скен од документ од обавен информативен разговор на службата со него во кој се потврдува ова, се појави пред некој ден на твитер, по што магично исчезна.
Прегледај го приврзокот 263735

Во 2001 раководи со операциите за убивање македонски бранители, киднапирање цивили, етничко чистење на Македонците од западниот дел на Македонија. Под покровителство на ЕУ, НАТО и САД.
Прегледај го приврзокот 263736
Сам себе се уби.
Автоматски споено мислење:

Инаку, за претседателот на партијата...
Македонија и секој Македонец веќе 20 години е заложник на лице кое се има лекувано во психијатриска болница во Швајцарија.

Во осумдесеттите е врбуван од југословенската УДБА со уцени за докази за хомосексуалност и педофилија.
Скен од документ од обавен информативен разговор на службата со него во кој се потврдува ова, се појави пред некој ден на твитер, по што магично исчезна.
Прегледај го приврзокот 263735

Во 2001 раководи со операциите за убивање македонски бранители, киднапирање цивили, етничко чистење на Македонците од западниот дел на Македонија. Под покровителство на ЕУ, НАТО и САД.
Прегледај го приврзокот 263736
Сам себе се уби.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.780
Мислам дека е избалансирано. Ќе биде онака како што Али зацртал. Крилото Чаир-Сарај ќе си легне на брашното.
И јас мислам така.

Разногласието во албанскиот политички корпус и внатрепартиско во ДУИ и надворешно, помеѓу нивните политички субјекти, нас како цел на нивната агенда и не ни значи многу.
Упростено - едните сакаат само да не избркаат, а другите и да не убијат ако може.

Нашето дејствување треба да се насочи кон македонските политички субјекти. Тоа секогаш сум го пропагирал, а и сум го правел, пред избори.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Во ДУИ е хаос, има несогласувања најгласни се крилото Чаир - Сарај никој го нејќе Бујар.
Ќе биде интересно како ќе ги избалансира Али, али некаде ќе пукне
Таму балансирање е да дадеш нешто, не можи само на збор ај ти смири се и ќе се смири, мислам дека човек на Меџити ќе биди директор на МЕПСО или некоја друга слична компанија каква што е МЕПСО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom