ДОНИРАЈТЕ ЗА ХРИСТИЈАН

Член од
10 септември 2016
Мислења
5.898
Поени од реакции
9.532
СЕ РАБОТИ САМО ЗА 3000е МОЖЕМЕ ДА ГИ СОБЕРЕМЕ

Драги пријатели....
Вчера едно 19 годишно момче доживеа несреќа при што има сериозни повреди на очите...
Христијан Милевски, од битолското село Долно Српци, моментално е во Систина каде што треба да плати околу 3000 евра за да не остане слеп за цел живот..
Момчето живее со својата мајка и ги нема ни приближно овие средства..
Ви се обраќам за помош како родител кој знае колку боли чедото..
Ве молам, сите заедно, како многупати до сега, да помогнеме..
За нас по сто денари не се ништо, но за ова несреќно момче значат каква таква светлина во животот..
Преку другари успеав да обезбедам слика од трансакциската сметка на неговата мајка Милкица Милевска...
За вистинитоста на потребата од помош смремен сум на секаков вид одговорност..
Ве молам, немаме време за формалности..
Ако денес не помогнеме, утре веќе ќе биде доцна..
На сите ви благодарам во име на момчето и неговата загрижена мајка...
Број на сметка: 210501669390322
Име: Милкица Милевска
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.686
Поени од реакции
1.069
Ќе ја украде некој картицата, остави број на жиро сметка.
Ако ја нема веќе украдено...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.898
Поени од реакции
9.532
Ќе ја украде некој картицата, остави број на жиро сметка.
Ако ја нема веќе украдено...
Не знам друже ништо за случајот беше објавено од луѓе кои ги познавам на фб и решив да го споделам овде за да се рашири зошто итно требаше да се соберат парите.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.755
Поени од реакции
7.504
Не знам друже ништо за случајот беше објавено од луѓе кои ги познавам на фб и решив да го споделам овде за да се рашири зошто итно требаше да се соберат парите.
Се собраа ли или треба уште да се собираат?
@Јаневски без кодот позади не може ништо да прават за плаќање, но секако ја избришав фотографијата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.898
Поени од реакции
9.532
Се собраа ли или треба уште да се собираат?
@Јаневски без кодот позади не може ништо да прават за плаќање, но секако ја избришав фотографијата.
Сега ќе прашам.
Автоматски споено мислење:

Се собраа ли или треба уште да се собираат?
@Јаневски без кодот позади не може ништо да прават за плаќање, но секако ја избришав фотографијата.
И они не знаат да ми кажат на ист начин го споделиле како јас што го направив.
 
Последно уредено:
На врв Bottom