ДЕЦА ОД ВРАТА НА ВРАТА СОБИРААТ ПАРИ ЗА МАЛАТА НИКОЛИЈА

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции и помош' започната од Scirea, 3 октомври 2017.

 1. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.165
  Допаѓања:
  28.590
  Навистина ме трогна приказната за малата Николија на која и бил дијагностициран голем “Porenzephaler”, дефект на мозокот и секојдневно имала мозочни грчеви кои со тек на време станувале се полоши. Потребни се само 11.000 евра за нејзино лекување, а децата од Неготино веќе се организирале за да му помогнат на девојчето...едно од тие деца е и тринаесетгодишната Викторија која секоја ден после школо оди од врата на врата и собира донации за малата Николија (y).

  Има надеж у младинава, сега е време и ние да помогнеме.

  Сите кои што се можност да донираат за спас на Николија, можат да го сторат тоа на жиро сметката 200001907750984, Трајче Динов, со назнака донација, или пак на телефонскиот број за донации VIP 143461. Ако најдете број и за ТМобајл ставајте го.


  Малата Викторија која досега собрала околу 15.000 денари... Браво дете (y)
  [​IMG]
   
  На Ilumious, Near, Kris_GT и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. HellRaiser

  HellRaiser Реметам кајганџии

  Член од:
  1 јануари 2014
  Мислења:
  534
  Допаѓања:
  462
  Донирано ,Господ шо побрзо да ја оздрави малата.
   
  Near, The_Master_NeptuNE >:D, Beric Dondarrion и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.469
  Допаѓања:
  3.721
  070-143-404 Еве го бројот и за T-Mobile
   
  На Scirea и DonRistovski им се допаѓа ова.

Сподели преку: