ДВД-теки во Скопје

Член од
22 март 2017
Мислења
9
Поени од реакции
88
Здраво дечки, да ве прашам. Ми дојде мераков да си напраам некоја колекција од ДВД-а, па да ве прашам, да не знаете некоја ДВД-тека во Скопјево кај што ќе ми изрежат филм, онака со паковка и се..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Тешко, не сме 2005 та. Али затоа имаш интернет, имаш едно програмче NERO, и уште празни двд-а од трафика ти требаат. Бар на времето тоа ми требаше кога имав дајл ап.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Имаше кај Матица уствари мислам дека сеуште постои тоа, ама не сум влегол никогаш така да не знам дали режаат со паковки и со се тоа.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.181
Поени од реакции
8.821
Ќе ти направат и ќе ти земат околу 80-90 ден за филм. Јас така порано ги правев пошто ме мрзеше сама да се замарам, ама сега вака правам:
купувам цд 20 ден, симнувам филм, го режам дома сама, барам омот на нет, го ставам на усб, идам во фотокопир, купувам паковка, заедно со печатење на омотот ме кошта 30 ден и ете ти филм за 50 денари.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Исто прашање само за Блуреј, дали знаете колку е едно празно Блуреј ЦД? Многу сакам да имам таква колекција дома заедно со физичките копии на игри, но не ми се дава пари за оригинал Блуреј да порачувам, а со модерниот брз Интернет не би требало да имам некој поголем проблем да симнам 25/50ГБ, колку што се обично блуреј на Замунда.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Исто прашање само за Блуреј, дали знаете колку е едно празно Блуреј ЦД? Многу сакам да имам таква колекција дома заедно со физичките копии на игри, но не ми се дава пари за оригинал Блуреј да порачувам, а со модерниот брз Интернет не би требало да имам некој поголем проблем да симнам 25/50ГБ, колку што се обично блуреј на Замунда.
Едно не знам дали може да се купи некаде.
http://www.anhoch.com/product/40877/bd-r-25gb-6x-verbatim-datalife-5pcs-jewelcase
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
До пред некоја година и јас режев скоро се на цд-а дури и купував филмови и разно разни други цд-а, сметав дека е добро да си колекционер но сега некако престанав со тоа затоа што не сакам да се натрупувам со пластика а и брзо се гребат при секое вадење од папка плус се трошат доста пари а ти требаат и за други работи во животот .

Сметам дека нема сеуште да згаснат цд-ата во светов бидејќи се еден од начините за да се дојде до легално убаво спакувано издание на филм, серија, музика... за домашна употреба и колекција.
Сега само легално би купил цд-а ако веќе сакам да ми е спакувано добро но и тоа би го правел еднаш во не знам колку години затоа што немам толку пари за да сум некој страстен колекционер кој би купувал секоја година по неколку цд- двд изданија.

Последниве две-три години не знам и кога последен пат го уклучив двд плеерот, кога пуштив цд на компјутер или лаптоп затоа што филмовите па и музиката сега може да се слуша и гледа онлајн на интернет.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да си у Америка да купуваш блурејки да разберам.

Ама дивиди у македонија...
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Здраво дечки, да ве прашам. Ми дојде мераков да си напраам некоја колекција од ДВД-а, па да ве прашам, да не знаете некоја ДВД-тека во Скопјево кај што ќе ми изрежат филм, онака со паковка и се..
Мислам дека има една до издавачката куќа/книжарница Матица Македонска. Наминете таму.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Мислам дека има една до издавачката куќа/книжарница Матица Македонска. Наминете таму.
Ми се допаѓа тоа како ни персираш тука на Кајгана форум а сите сме кој од кој.
Ко онаа од Бургер Кинг, „повелете господине“. Кој црн господин...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ми се допаѓа тоа како ни персираш тука на Кајгана форум а сите сме кој од кој.
Ко онаа од Бургер Кинг, „повелете господине“. Кој црн господин...
За себе кажувај си. Јас на пример господин сум. :icon_lol:
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
302
Поени од реакции
118
Ми се допаѓа тоа како ни персираш тука на Кајгана форум а сите сме кој од кој.
Ко онаа од Бургер Кинг, „повелете господине“. Кој црн господин...
Ви благодарам почитувана колешке-кајганџике за забелешката.;) Во принцип јас за никој не правам поделби врз основа на какви било критериуми... Во суштина, јас сите ги почитувам, меѓутоа за се има граница, т.е. се додека постои взаемно разбирање и почит и третирање на другата страна како човек.
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
23
Поени од реакции
20
Здраво дечки, да ве прашам. Ми дојде мераков да си напраам некоја колекција од ДВД-а, па да ве прашам, да не знаете некоја ДВД-тека во Скопјево кај што ќе ми изрежат филм, онака со паковка и се..

купувај празни двд и симнувај фиомови од нет DVD5 или DVD9 ..DVD9 ти е подобар квалитет ... п.с Штета што не сме во Америка :D :D таму има и Blu-Ray i DVD i Digital HD оригинали :)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
dvd во 2017-та. грешка во континуумот време простор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom