Гурмански Јутјуб канали

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Би издвоила три, коишто ги следам највеќе. :D
Laura in the Kitchen, баш е срцка. Си ги објаснува рецептите до детал, се гледа дека со љубов готви. Се имам водено по доста нејзини рецепти.
Home Cooking Adventure, ги имам изгледано буквално сите видеа, без разлика што некои јадења не ни планирам да ги направам. Ме релаксира едноставно, до музика, до декорација, предобро уредени видеа. Перфекциониста до крај. Буквално да ти е милина да гледаш како ги подготвува јадењата.
Joy of Baking исто има одлични видеа. Објаснува чекор по чекор, споделува совети што може да ви се најдат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Eве после долго време гледам имало и уште еден македонски канал
Шејкаме - овој не е за храна но е за коктели, сепак коктелите си одат со некој вид на храна па ете го ставам тука овој канал.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Не е баш карактеристичен гурмански јутјуб канал, туку баш е поинтересен и во последно време ептен ми го задржува вниманието:
Особено интересни ми се оние видеа: 50 people try to... пример предизвикуваат 50 луѓе да направат топло чоколадо.
Ако сакате да имате поубаво мислење за себе, обавезно изгледајте ги. :D Коментарите на видеата се цепки.
После тоа фор левелс видеата, каде што предизвикуваат три левели на готвачи (аматер, хоум кук, про шеф) и експерт што има за задача да ги прокоментира направените јадења.
Мислам дека сите видеа им ги имам изгледано. :D
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Не е баш карактеристичен гурмански јутјуб канал, туку баш е поинтересен и во последно време ептен ми го задржува вниманието:
Особено интересни ми се оние видеа: 50 people try to... пример предизвикуваат 50 луѓе да направат топло чоколадо.
Ако сакате да имате поубаво мислење за себе, обавезно изгледајте ги. :D Коментарите на видеата се цепки.
После тоа фор левелс видеата, каде што предизвикуваат три левели на готвачи (аматер, хоум кук, про шеф) и експерт што има за задача да ги прокоментира направените јадења.
Мислам дека сите видеа им ги имам изгледано. :D
Ѕирни го овај мислам дека ќе ти залепи микс на јадење и филм :)Кул чоек до пред некоја година седевме по 20/30 луѓе на лајвстрим готвење и мајтапи на чет на Basics with Babis, неколку години подоцна со чудата на јутуб алгоротмите стигна над 6 мил субс :)

Едит: бил погоре постиран порано не приметив.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Oтворив тема кај што пишав за сајтот и апликацијата Kitchen Stories. Имаат и Јутјуб канали
Се работи за истите видеа кој ги има и на сајтот и на апликацијата. Доколку не сакате да го користите сајтот и апликацијата опцијата Јутјуб е тука.

Kitchen stories има Јутјуб канали на неколку јазици како што е и веб страната и апликацијат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom