Гуми (пневматици)

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
Дајте препорака за зимски гуми 205/55/16.
Ќе се возат на Голф 7ца,ако тоа игра некаква улога.
Безбедност ми е приоритет.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.114
Поени од реакции
35.016
Која цена е?
Спореди со hankook ventus prime 3
Јас земав такви А на дожд имаат оценка и се меѓу првите 5 на тест адак не ми текнува точно 3то место небитно држат добро
Ги има во стоп&гоу
2800 моментално на некоја акција се, а Ханкок 3900, очигледно Ханкок се подобар избор. Фала ти.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Ми збореа новиве сава гуми биле мн нежни.
А општо ги фалат сава ескимо гумиве и малку сум пишман...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Тоа значи дека подобро лепат на снег и мраз. Ако се тврди ќе траат подолго, ама ќе се лизгаш како на санка
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
Мислење,совети,ускуства меѓу овие 2 зимски гуми.
Bridgeatone LM005 VS
Goodyear Ultragrip Performance Plus.?
Фала однапред
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Мислење,совети,ускуства меѓу овие 2 зимски гуми.
Bridgeatone LM005 VS
Goodyear Ultragrip Performance Plus.?
Фала однапред
Goodyear е најмеката летна гума што ја имам возено...зимска не сум користел, но нема причина да не е супер добра како летната
Бриџстонките се познати како едни од потврдите гуми...но сепак се работи за врвна фирма
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми збореа новиве сава гуми биле мн нежни.
А општо ги фалат сава ескимо гумиве и малку сум пишман...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Нежни се само на страните, иначе топ гуми се. Пази повеќе на тротоари и кога ќе се поткачуваш некаде, бидејќи страните се осетливи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Нежни се само на страните, иначе топ гуми се. Пази повеќе на тротоари и кога ќе се поткачуваш некаде, бидејќи страните се осетливи.
Да....утре ќе ставам слика како уништив нова гудијарка на ивичњак....бочните страници се направени да меко ја држат колата, и секогаш делуваат дека гумата не е напумпана на соодветен притисок
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Ми збореа новиве сава гуми биле мн нежни.
А општо ги фалат сава ескимо гумиве и малку сум пишман...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Jas imam sava eskimo i super se gumite samo sto pred godina dena bea 2400 a sega se 2800 denari.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.290
Поени од реакции
7.239
Дајте препорака за зимски гуми 205/55/16.
Ќе се возат на Голф 7ца,ако тоа игра некаква улога.
Безбедност ми е приоритет.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Матадор, најдобар сооднос на цена и квалитет. Ќе гледаш само да не ти увалат стари гуми стоени во магацин. Ако се макс една година стари од дата на производство. Земај!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
Фала на сите за предлозите :)
Кажете ми за нокиан што мислите?
И дали вреди да се дадат тие плус пари за ханкук,некои 2-3 илјади е разликата за 4 гуми.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Мислење,совети,ускуства меѓу овие 2 зимски гуми.
Bridgeatone LM005 VS
Goodyear Ultragrip Performance Plus.?
Фала однапред
Ги имам тие Бриџстон, не сум експерт, ама добро поминав минатата зима на Шапка на удолницата кај Хотел Тетекс кај што беше пола снег пола мраз неизрамнето, за мене тоа е доволно :)
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
2.092
Фала на сите за предлозите :)
Кажете ми за нокиан што мислите?
И дали вреди да се дадат тие плус пари за ханкук,некои 2-3 илјади е разликата за 4 гуми.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Не бе друже, разликата во перформанси меѓу сава и мишелин или континентал тие најмногу 10 %....е сеа колку ќе биде меѓу ханкук и сава или матадор?

Не вреди за парите воопшто да мислиш...ај да живееш во Крушево или не знам каде ама за возење нормално по рамно...сава или матадор зимски ти се повеќе од доволни.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
16
Поени од реакции
0
(почетник) Мислење за возење низ град (Скопје) со летна гума 165/65/14? Колата е ~850кг, мала градска, купена нова пред 2-3 месеци, повеќе ме засега безбедноста (пролизгување итн.) од трошокот за други гуми. Кој е ризикот ако со овие гуми возам ако падне снег? Исто така, дали сообраќаец би можел да ми направи проблем ако чувам ланци во багажник, или мора да бидат ставени на гумите? Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom