Грци сквернавеле гробишта на Македонци во Албанија!

Ч Е Н Т О

Методија Андонов
Член од
3 јули 2008
Мислења
1.699
Поени од реакции
1.609
Ова е повеќе од УМОБОЛНО однесување!
Ако она во Турција од пред некој ден е (се кладам) дело на малоумни тинејџери што знајќи колку е тој чин израз на тешко душевно и ментално пореметување го направиле без да ги види никој, овие бре ги преоѓаат сите граници па дури и "поп" си донеле па и градба си изградиле да си го овековечат злосторството..!
Треба под итно Албанија и нејзините институции да ги најдат одговорните и да го санкционираат ова и идните вакви идиотштини.
Треба да се објави ова секаде и да се вмешаат светски и невладини организации па да се направи детална истрага и да се изнесат на суд овие што го направиле ова, зашто очигледно не се ни кријат.

Редно е и Македонците и Албанците да разберат дека грчкава стока им го мисли и спрема истото!
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Ако ова е точно, треба властите во Албанија под хитно да реагираат, да ги најдат сторителите, и да ги казнат.

Ова навистина не се трпи, да им ебеш крвта нивна.

P.S. ЧЕНТО, албанците знаат многу добро што им мислат грците на Aлбанците и затоа ке мора со нив да се има една дистанца, и да играш тврдо.
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.528
Поени од реакции
1.565
За жал, Грција ја има ставено Албанија во мал џеп. Не верувам нешто да направат властите во Албанија. Дури и данаправат, Грција ќе изврши притисок да престанат.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
258
Не им беше доста во Егејска, сега па и во Албанија.

Моќни се нема што, по туѓи држави (ја сега и во Словенија со виното) газди.
Таков народ еднаш се раѓа на овој свет.

--- надополнето ---

За жал, Грција ја има ставено Албанија во мал џеп. Не верувам нешто да направат властите во Албанија. Дури и данаправат, Грција ќе изврши притисок да престанат.
Точно. Повеќе ќар има од Гејлада него од Македонија.
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.528
Поени од реакции
1.565
Сепак, не значи дека не треба да не се обидеме и барем да напрвиме медиски пробив за да се чуе за трагедојава наша.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Море Мисирков, демократија и правичност во Европа има за силните, мада и светски тренд е тоа.
Тие силните, големите европски држави ја создадоа Грција.
Мислиш од нивните извештаи од почетокот на 20 век тие не знаат за злосторствата кои некои европски дипломати ги нарекоа најгнасните злосторства против човештвото некогаш случени.

Ајде, кое е основното право во Европа ?
Правото на приватна сопственост.
Каде е правото на беломорските Македонци за приватна сопственост во Грција?
Грција како европска земја нема катастар.
Ах, да, случајно е тоа.

Ние реагираме импулсивно, на даден настан, не ја гледаме целата слика.
Таа слика вели, Европа не прифаќа постоење на Македонски народ.

Пробив каде се праи ?
Европа многу често се меша во внатрешните работи на Русија по примерот со Чеченија, Кина по примерот на човекови права, Турција исто така. Нашиот пример е пример со кој треба Европа по глава да се мава.
Ама Европа неможе самата себе да се удара негои тие другите големи да ја удараат.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Сепак, не значи дека не треба да не се обидеме и барем да напрвиме медиски пробив за да се чуе за трагедојава наша.
Џабе, македонче е македонче. Ова кај нас да се деси пример, на албанци некои да им напраат вака, војна ке има. Едноставно не се замараат или така им е кажано , кој ги знае.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Ова е невидена провокација. Треба мудро да се постапува со ваквите провокации. Најбитно за нас Македонците е тоа што треба да покажеме малку заби. Да не инсистираме толку со влез во ЕУ и НАТО. Туку да работиме на внатрешен план повејќе тука мислам пред се на развивање на домашното стопанство и целото општество. И да дојдат во ситуација тие да не молат нас за влез. Затоа што сами ако не се сакаме и цениме никој нема да не почитува.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.624
Поени од реакции
14.916
И заради ваквите да менуваме име? Да потклекнеме пред овие нацистички говеда? Епа не...кој ги е*е и Еу и Меу и Нато :mad:
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Грциве треба да бидат предмет на студија на секој психијатар во светов.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.663
Поени од реакции
177
Грциве треба да бидат предмет на студија на секој психијатар во светов.

Не се секирај, има и стручњаци во самата беда Гејлада:

Griechenlands Volk und seine Politiker sind verhaltensgestört - sie können die Realität nicht begreifen und benehmen sich im Grunde wie verzogene Kinder.

Ein schwer gestörtes Verhältnis zur Realität. Die Griechen haben das Realitätsbewusstsein von Kleinkindern, sie leben in einer Art Märchenwelt. Sie können weder sich selbst und ihre Fähigkeiten realistisch einschätzen noch die Welt um sich herum
Das ist die Diagnose des griechischen Psychologen Kostas Euthimiou. Er ist Vizepräsident des Panhellenischen Psychologenverbandes und lehrt an mehreren Athener Universitäten, hat in Österreich studiert und ist Verfasser mehrerer Bücher.Во кратко: Гејциве и нивните политичари се ретардирани, се понашат као мали деца и немат осет за реалност.
можда ќе го најдеш негде на англиски

иначе:
http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=de&tl=mk&u=http://www.welt.de/die-welt/debatte/article7387461/Die-Griechen-sind-wie-verzogene-Kinder.html
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
51
Грците се општо фрустриран народ. Кога на прост човек ќе му натупиш во глава (лажно) чувство за гордост од него станува глуп-туп-неписмен-вол.

Арно вика Мисирков (форумскиов) - Албанија е во џебот на Грција, иначе до сега ќе беа признаени македонците таму.
 
На врв Bottom