Грција ја менува својата нацинална химна

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Поради преголемите долгови Грција е на работ на банкрот.Меѓутоа доколку Грција банкротира тоа ќе се одрази на целата евро заедница.Поради тоа ЕУ се реши да и помогне на Грција со антикризен пакет.Новиот антикризен пакет ќе се состои од 120 милијарди евра меѓутоа Атина е обврзана да ги почитува препораките од Европската Унија.Во препораките на ЕУ стои дека Атина во согласност со моменталната состојба треба да ја промени својата нацинална химна „Химна на слободата“ и за нова нацинална химна да ја постави песната „I need a dollar“ од американсиот изведувач Aloe Blacc.Тој е прилично изненаден од ваквата одлука на Европската Унија и е среќен бидејќи една негова песна ќе биде нацинална химна на држава со богата историја.Исто така тој изјавува дека ова е негово најголемо достигнување во крариерата.
Опозициската партија Неа Демократиа и уште десетина невладини организации најавуваат масовни протести доколку владата на Папандреу се одлучи на таквата промена и ја предупредува Европската Унија да не се шегува со кризата во Грција.
Извор

Хаха овие од Европската унија се ненормални ама им го зачукаа на гејците :D:D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.100
izvor ?
mozhe i potoche ne e bitno
 
Член од
19 август 2010
Мислења
964
Поени од реакции
1.886
Во официјалниот одговор, Грција им има одговорено дека веќе химната е сменета. Новата химна е „Price Tag“

... It's not about the money, money, money,
We don't need your money, money, money...
(We just wanna make the world dance...)

:D
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.553
Поени од реакции
1.037
Хаха овие од Европската унија се ненормални ама им го зачукаа на гејците :D:D
Се надевам дека не си сериозен и ја свати шалата. :) Инаку како идеа е супер. Треба да и се предложи на ЕК :P
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.519
Поени од реакции
3.325
Во официјалниот одговор, Грција им има одговорено дека веќе химната е сменета. Новата химна е „Price Tag“

... It's not about the money, money, money,
We don't need your money, money, money...
(We just wanna make the world dance...)

:D
"I need a dolar" е сепак подобра.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.125
Поени од реакции
1.872
Се надевам дека не си сериозен и ја свати шалата. :) Инаку како идеа е супер. Треба да и се предложи на ЕК :p
Јас го пишав текстот како да не ја сватам шалата?
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.553
Поени од реакции
1.037
Јас го пишав текстот како да не ја сватам шалата?
Мислев дека кај ,,извор'' имаш ставено некоја страна налик на theonion каде ја пишува веста и ти навистина веруваш во неа. После коа кликнав кај ,,извор‘‘ и видов дека имаш стаено слика од извор сватив дека ти си го напишал текстот.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.912
Поени од реакции
923
ах бре не сте нормални што пишувате!
грција има капитал и капитал!
уште кога ќе видиш дека цела македонија ја поседува, се ќе ти стане јасно
стотици конфекции, банки, нафтени компании, трговски центри, маркети и тн :giggle:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
ах бре не сте нормални што пишувате!
грција има капитал и капитал!
уште кога ќе видиш дека цела македонија ја поседува, се ќе ти стане јасно
стотици конфекции, банки, нафтени компании, трговски центри, маркети и тн :giggle:
Некоја статистика за Грција нема ли да дадеш ? :D :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.912
Поени од реакции
923
Некоја статистика за Грција нема ли да дадеш ? :D :D
доволна е оваа друже, исто како и таа што таму има стотици македонци што работат, а пак да не праиме муабет колку работат за време на туристичката сезона и на бербата на портокали :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom