Грција ги „фиромизира“ новите регистарски таблички

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Не ми беше целта да им го расипам филмот.. Само го кажав тоа што го видов :)
До душа Грчката канцеларија вика поинаку,
http://www.time.mk/read/4688fda511/4015e71551/index.html
ама ај, чим не си видела ОК :).

Добра вест за туристите - ќе издаваат и Упатство за лепење :D. Пазете да не ги ставите на криво, може да ви закачат уште 50-на евра :pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се зезав за тоа предавник,во случај да ме нападнат патриотиве,па да си бидам јасен.Ти па мислиш многу ги полнат нашиве со пари Грчиштана,од тука со куферите,фрижидерите,доматите,пиперките,јајцата,ехеее.Ако може и леб и млеко од тука ќе носи.Од храна 80% што идат натаму,ако не и повеќе,во Грција може да лапнат некое гиро.Не чекаат тие од нас не се секирај,чекаат англичани,швеѓани,германци,аустријци да заколат...
Неколку страни наназад имаше статистика за посетеноста од страна на македонските туристи за време на летниот период....ако убаво ми текнува одприлика 400.000....земи заебан просек 200 евра по човек (знам дека не се сите тие туристи..ама не се трошат ни 200 евра него повеќе...затоа нека биде просек)...направи математика па види дали ги полнат толку...или повеќе.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
:pos::pos:
ФОЛК ПЕЈАЧКАТА СУЗАНА ГАВАЗОВА НА ОДМОР ВО ГејладА: Сама во бикини, а никој не ми се пушта:pos:
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
152
Поени од реакции
141
И да ја залепат златната од албумот европско 2012 или хајлендер налепница, исти кур, колата е иста, платата е иста, луѓето се исти, морето е исто, цените, грција, македонија, станот, куќата, дворот, автопатот, патарината, паметот, фернандо пак ќе ја вара касандра во предпоследна епизода, трафиката од карши пак ќе затвори пред време, сумњиви чичиња пак ќе дилаат ракија...
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
,,,,,,,,,ne bi pogreshno da me razberete ,,,,napati imam napishano ,,shto mislam za odnosite so juzhnive,,,,ama aj da ne se lazheme ,,i bespotrebno kukame i mjaukame ,,,,,sami si go baravme ,,i si go dobivme,,,ushte devedesetite ,,,gjoamiti za tri meseci bilo ,,,,a ke bidat i triesetina godini ,,,pa ke praime ,i godishnini ,,,
,,,a toa shto gejlajcive ,,zloupotrebuvaat raboti od vremenata ///aj vidi majkata///,,,,,spogodba ,,,im se mozhe ,,,da e do niv ,,vo kakvi govna se ,,ne bi im padnalo na pamet za vakvi raboti ,,,zboruvam za segashniov period ,,,,,vo krizava ko shto se vlezeni,,,,,,tuku drug gi poduchuva ,,i drug im gi chuva plekite ,,,starata dama se skapa pari davajki ,,samo preku svoeto chedo in vitro ,,,se spasuva i sebe si,,,,,,
,,a druga rabota ,,e shto minatiot ,,vikend ,,vo ohrid ,, na samoto pristanishte ,,,shto se kafikite na samiot kej,,,chekav poveke od dvaesetina minuti ,, dodeka se svesnaa da bideme usluzheni ,,,,,
,,,aj neka im e dobar odmorot ,,,i na tie ,,tamu shto odat ,,na jug,,, i na ,,site shto i pokraj se se odluchuvaat tuka doma da gi dadat parite,,,,
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
И на куров ако сакаат нека ми лепнат една налепница па ко ќе се врати од граница дома ќе ја најде истата кај жена му во газот.

Па да видиш дали ќе му текне после да се курчи.

Гнаси грчки.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.885
^ Со здравје да си ги носат :LOL:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Бесплатен body-paint. Може у банкрот да ги однесеме со тоа што ќе трошат многу спрееви. Тоа е таа тактика.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Што ви е на вас бе, нардот во Грција е ок, само политичарите се лоши :icon_lol:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Што ви е на вас бе, нардот во Грција е ок, само политичарите се лоши :icon_lol:
Може е ова советници во таа општина. И така немаат пари да прават нешто продуктивно па ајде да шкртаат автомобили.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Која иронија,циган да ти пише дека си циган,па уште некако попотенцирано е тоа.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Златна Зора во акција
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
вакви одговори само македонче може да напише, сеир само македонче на туѓа несреќа, епа чорба македонче
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Добро ама коливе немаат налепници имаат шкратници од некој хулигани или вотевр златна зора ама налепници немаат ... се повеке и повеке мислам дека тоа со налепниците беше л`жга
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom