Грција - Лопов во Европското семејство

Член од
20 февруари 2010
Мислења
30
Поени од реакции
3
сега им е шансата да ги уценат за нешто... ке видиме дали у тој пакет на уцени,ке имаме и ние нешто корист...
 
B

Borg_Drone

Гостин
сега им е шансата да ги уценат за нешто... ке видиме дали у тој пакет на уцени,ке имаме и ние нешто корист...

Ако седиме со скрстени раце (како по дифолт) и чекаме да паднат пцовисани риби од небото, ништо нема да се случи.:wink:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Na juzhniot sosed mu trebaat 54 milijardi evra ovaa godina. Dosega dobija 13. Bidejkji 22 milijardi vo obvrznici (bonds) ke "sozreat" vo mart i april, tie pari moraat da gi najdat na pazarot pred da se sluci sozrevanjeto.

Na Grcja znachi i trebaat 41 milijarda evra, a pola od taa suma mora da ja imaat vo slednive 2 meseci.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Така е, живи лопови, срамота за Европска Унија :nenene:
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
146
Поени од реакции
2
грците са по добар народ от бугари и руманци.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нека даваат милијарди подморници и авиони, нека даваат милиони за антимакедонски пропаганди, и нас еднаш среќата да ни се насмее. Се надам дека Немциве ќе ги докрајчат до крај,шо не се правеа вака важни гејциве пред Њемачка во други светски рат!:nenene:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Боби[Мкд];3348118 напиша:
Се надам дека Немциве ќе ги докрајчат до крај,шо не се правеа вака важни гејциве пред Њемачка во други светски рат!:nenene:
А бе остај ги ти, они се манги, немој така ете читам пред неколку дена дека си барале они репарации од Германија од Втората Светска Војна! :pos2::pos2::pos2:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Петти март средба Папандреу - Меркел во Берлин, девети март средба Папандреу - Обама во вашингтон....................непослушното учениче го викаат прво кај психологот а потоа кај директорот
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
нема ништо ние да искористиме од оваа ситуација пошто нашите седат со скрстени раце
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Петти март средба Папандреу - Меркел во Берлин, девети март средба Папандреу - Обама во вашингтон....................непослушното учениче го викаат прво кај психологот а потоа кај директорот
]

:smir:mi se dopagja napisanovo
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Германија им кажа на грците да :pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
во врска со барањата за златото!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Неверојатно многу ми се бендисува развојот на настаните,а на Македонија многу и оди во полза (политички).
Економски не и оди ич во полза... Како и оди во полза политички?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Економски не и оди ич во полза... Како и оди во полза политички?
Ја изгубија Грците подршката кај Германцитe во ЕУ за спорот со Македонија, сигурно веќе нема да ги остават да манипулираат со ЕУ. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom