Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

Кои две репрезентации ќе продолжат во наредниот круг?


  • Вкупно гласачи
    99
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.143
Konečno dobra pred se požrtvuvana odbrana od našive, ama pa sea škripi napadot. Šteta pošto ovie se pečeni da gi zdrvime. Se nadevam deka nema da padneme drastično u vtoro i ke uspeeme nekako do pobeda. Ovie podavačive treba da svatat deka mora da šutiraat, i deka možat da go praat toa samo da trgan toa mentalnta prečka. Mora pred se da prodolžime so ista žar i požrtvuvanost vo odbrana, toa pred se nosi rezultat. Mora da ja dobieme ovaa!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.461
Борко има 4 одбрани за едно полувреме,од кои 2 пати го погодија. Значи да клаеја буре на голот појќе ке одбранеше.
Среќа што играме одлична одбрана, ама вакво второ полувреме лошо ,Чесите нема шанса да повторат.
Така да тешко ќе биди до крај.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Нешто што ептен не можам да го сварам:
Зошто влезот на Кузмановски при играч повеќе, се завршува со некој мртов удар во ногата на голманот? Зошто не скокне и да шутира меѓу раце/над глава од голманот или нешто во тој дел од голот? Онолкаво магаре зел се понаша ко крило да е, ќе ги врти топките. Абе закопај ја таму да му ја турниш главата ако ја одбрани.
И Талевски имаше една слична ситуација на стартот, наместо таков шут овај зел лобовка удира.
Еден тон глупости направивме со играч повеќе. Абе како е можно да имаш вишок играч 4минути, и сите напади да ти завршуваат со шутеви од мртви агли на крилата или некој удар од 10 метри на Талевски?
Па 100 чисти удари требаше да извадат.
Од овие млади вечни таленти, сакам само да имаат ХРАБРОСТ и мозок. Не да се направи нешто колку да се ослободат од топкава.

Кузмановски мислам дека треба со некое стручно лице да си позборува. Како да нема самодоверба братов.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Филип Кузман си е одличен играч, вината за него ја имаат тренерите, преоптоварен е со некаква организација на игра и влез на 6м, тој муж од 2 метра не му треба никаков влез на 6м за да кине мрежи. Негова позиција за шут треба да е 8/9м нема што да се шуња и да влага на 6м. Незнаат да го искористат како треба.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Порано мислев Фитиљот има мудањца ама излезе бетер од Телски, види ги говеда колкаи се ама јајацата им се лешничиња...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Порано мислев Фитиљот има мудањца ама излезе бетер од Телски, види ги говеда колкаи се ама јајацата им се лешничиња...
Јас би ги затворила во просторија со Цвијиќ што играше за ЖРК неколку саати и би и дала палка на Цвијиќ, верувам би им помогнало.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Колку треба да си мизерија од тренер на најважниот натпревар да не го играш најдобриот играч од претходниот меч (Митревски) кој патем ти игра на една од највиталните позиции?
Нека ти брани голманот што на сите удари од далеку оди на ПРОЦЕНКА.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Добро е не им требаше многу за да ја шитнат

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom