Група 2 (MKD, ESP, DEN, GER, CZE, SLO), главна фаза - Вараждин

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    137
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Дали со 2 победи над Шпанија и Чешка ке бидеме сигурни за полуфинале(со Данска ни е последна) , направил некој некоја математика ?
Да, и теоретски 2 победи ни се доволни, нема начин како 2 екипи да не поминат и да имаат повеќе од 7 бода (една да, две не).

Како и да е треба да заборавиме на полуфиналето. Натпревар по натпревар, како и досега, до кај стигнеме до таму нека биде.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Brunette Milf бајо мој давајте каки плавуши
Боље се плавите, со плави очи. Милина. Може мене такви поише ми се свиѓаат зошо и јас сум таков.
Он:
@Kire Ultras ако ние имаме две победи, а германците три ќе играме полуфинале, според математиките што ги праеф.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Боље се плавите, со плави очи. Милина. Може мене такви поише ми се свиѓаат зошо и јас сум таков.
Он:
@Kire Ultras ако ние имаме две победи, а германците три ќе играме полуфинале, според математиките што ги праеф.
Не дека ја би ја одбил оваа..
Таа мене сигурно :pos:
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Дали со 2 победи над Шпанија и Чешка ке бидеме сигурни за полуфинале(со Данска ни е последна) , направил некој некоја математика ?
Ако скинат нерешено Данска Германија и тепат се друго до крај, 2 победи не ни се доволни. Сите ќе имаме по 7 и ние отпаѓаме
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
германија ќе губи и од шпанија и од данска......така мислам
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Победа и две нерешени ни се доволни за полуфинале
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Премногу рано е за било какви математики. Еден ‘‘обратен‘‘ резултат и се паѓа во вода. Што сака нека биде на крајот само да не испадне дека оној бод што го изгубивме со Германија е бодот кој што би не однел во полуфинале. Најсериозно, боље трите да ги изгубиме него ли ... :confused: :shook:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
шпанија и чешка да паднат, пак има некои математики шо викат и против данска ќе влеземе опуштени.....сега имат 4+2 со германија =6 и пак колеж

Јас пак викам Шансата е шпанија ако ја тепаме сме ја елиминирале и со данска ќе одиме во полуфинале, ако изгубиме ќе мора дансцитњ да ги тепаме, у меѓувреме мора да победиме и со чешка
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Многу летаме во облаци, се надевам игрчаиве се попаметни од нас обичниве смртници.

Реално и објективно Шпанија и Данска се големи фаворити против нас, а Чесиве се покажуваат ептен напнати, а богами и они знаат како против нас не имаат пар пати тепано лесно.

2 победи во групава се поприлично тешка работа, тоа Германија ќе се мачи да стигне до нешто такво па камо ли ние....

Со Шпанија ако изгубиме може да се простиме од 1/2 финале би рекол, не верувам Данциве да ги победиме со малку одмор.
 
T

Terroir

Гостин
Ако Данска ја победи Германија во Недела а ние ги победиме првите две утакмици со Шпанија и Чешка тогаш имаме сигурно полуфинале

Во таква ситуација последниот натпревар со Данска би бил само за прво место во група ништо повеќе..
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
така е така е, ние можеме и трите да ги утнеме, ама се е можно......јас се надевам дека последното коло ке биде ревијално, со данска да играме за првото место. доста со математики рано е[DOUBLEPOST=1516401591][/DOUBLEPOST]
Ако Данска ја победи Германија во Недела а ние ги победиме првите две утакмици со Шпанија и Чешка тогаш имаме сигурно полуфинале

Во таква ситуација последниот натпревар со Данска би бил само за прво место во група ништо повеќе..
истото сега го дебатиравме.....ајде и ние еднаш да имаме ден и среќа
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ако Данска ја победи Германија во Недела а ние ги победиме првите две утакмици со Шпанија и Чешка тогаш имаме сигурно полуфинале
Победа против Шпанија мора, е сеа после тоа зависно како ќе одиграат Германија и Данска
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Македонија 2 победи (Шпенија и Чешка) и пораз од Данска.
Данска сите 3 победи
Од нашата група во 1/2 финале одат Данска и Македонија, од другата група Норвешка и Шведска.

Норвешка шампион !
(запазете го постот) :smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom