Група за поддршка за луѓе што дткаат

Член од
27 септември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
6
Сакаме да се собереме повеќе луѓе со таа говорна мана и да го правиме тоа што го прават веќе по цел свет со support groups. Ни здружение, ни група за поддршка..ништо нема, а тоа многу помага. На балканот пример Србија и Бугарија веќе имаат, но во МК сеуште не се оформило. Ако има некој заинтересиран или познава некој што би бил заинтересиран, пишете ми.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.523
Поени од реакции
9.413
Сакаме да се собереме повеќе луѓе со таа говорна мана и да го правиме тоа што го прават веќе по цел свет со support groups. Ни здружение, ни група за поддршка..ништо нема, а тоа многу помага. На балканот пример Србија и Бугарија веќе имаат, но во МК сеуште не се оформило. Ако има некој заинтересиран или познава некој што би бил заинтересиран, пишете ми.
Кај мене на работа има многу што го имаат тој говорен проблем, но ајде, како да им кажеш...пример мојава колешка дтка, но она си мисли дека нема проблем.....а чудна работа, кога чита или пее, тогаш не дтка.
Направите некои флаери, некоја реклама...што знам..мене ми е навистина непријатно да им предложам да ви се јават.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom