Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Какво симпатично швабско крцкалче покажаа на двапати у прво полувреме, тебе бабава ти била хајлајт на мечот........................................................
У трол смисла бе ти ебам тоа. :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.475
Стварно неможам да го разберам постојаното хејтање на Манасков и Талевски како они се за никаде како од Талевски не бива ракометар ама затоа глас не се слуша дека Борко очајно брани и не се трга од позицијата голман? Зошто Митревски денеска во рок од 2-3 минути имал 3 одбрани , а талентов за цел натпревар имал 9 и е играч на мечот колку што јас сум космонаут. Ме иритира очајната форма на Џомба ама и тоа не се коментира дечкото е очаен на првенствово , ама полесно е да го хејташ Манасков нели? За крај играч на мечот беше Талевски искина вечерва.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.822
Поени од реакции
24.198
Untitled.png

Каква царштина од човек е ова човече, срце му се кине што го промаши тоа на крај. Ништо не може да му се замери на човеков, додека другите промашувале зицери и се криеле ко пички после тоа човеков со крената глава продолжува напред.

Сите се нервираме за нерешеното зашто имавме шанса за победа, но да бидеме реални пред првенствово со оглед на тоа дека целта ни беше само да ја победиме Црна Гора, со две раце ќе потпишевме за ваков исход (први на табелата и три бодови пренесени).

Браво Раул, ми влеваш надеж, нема предавање кој и да е противникот. Веќе СИГУРЕН сум дека во втората фаза нема да играме пичкарски, ќе си продолжиме со нашата игра и сигурно минимум ќе имаме една победа.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Ах бе Столе, Столе... Ќе речев за ќотек си, ама ај доволно изеде овие неколку дена.

Инаку најјак момент ми беше последниот тајмаут. Баш ме интересира што му кажа на Киро. И секако Столе со лажниот цепелин и ѕверењето во Лазаров. :ROFLMAO:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.293
Очигледно и памет не е за сите. Натпреварот може да биде со победа на домаќинот, победа на гостинот или нерешено. Едно од тие три ќе биде сигурно. Со тоа имаш 33% шанса да го погодиш.

Ај погоди точен резултат да те видам. Имаш милион комбинации.
Shawn Einstein,Shawn Tao,Shawn Pitagora , Shawn Newton , Shawn Tesla :):):):)


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Море нека идат на победа одма на Шпанија па на крајот со Данска нека си го ладат. Скандинавцине ако им се погоди денот нема запирање го почуствуваа тоа и Хрватите. Ко Хускар од Дота се, се здивуваат кога се ранети. Шпанците па си тераат цело време едно темпо па може да се прилагодуваме, плус Раул 100% им ги знае слабостите. Чешите сакале или не мора да ги тепаме, без победа против нив немаме што да бараме понатака.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи пет пати истово ви го спомнав, нема калкулации кај Раул како со Шундо или Обрван, ќе се штедиме со овие па ќе се напнеме кај оние, џабе си правите математики.
 
T

Terroir

Гостин
И на крај, за нас е подобро што ќе играме во Вараждин, помала сала, далеку поакустична од огромната Арена, доколку се зголеми бројноста на "бригадите на фалангата":icon_mrgr: би требало да сме како дома, а кога играме како дома сме сосема поинаква репка.
Имаше некој пишано пред некој ден како Унгарциве се спремале за инвазија во Вараждин оти им е блиску, епа со среќа нека им е патувањето го кркнаа од Чешка поштено :ROFLMAO:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.293
„Влегувам тука и се чувствувам како да дадов гол, не како да промашив. Не е лесно во ваков момент, фала што ми олеснувате. Морам нешто да кажам – сите од репрезентација ме прифатија како мало дете. Јас тажен, сите ме тешат… и ми доаѓа Жарко Пешевски вика брат, а бе таа штраубата каква беше. Демек плаче детето, дајте му лижавче“.





Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Ne bi bile MAKEDONIJA,ako ne go odbereme poteskiot pat...
Se nadevam sreka,i zdravje ke ne prati i vo ostanatite natprevari...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Што доживеа Червар малку му беше ова со Шведска па и у сред Загреб, хрватскиот спикер на утакмицата со Македонија, скандира Боорко, Бооорко :pos::pos: :pos:
Борко: Претходно имавме селектор шарлатан, сега имаме човек кој си ја знае работата
Ќе го фркне инфаркт чиката кога ќе прочита. :(
А така добро човече, мало, сенилно. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom