Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Нека се пронајдат тие што мрчеа за Талески дека не го бивало. Го растури Волф денеска :cuc:

Ми мириса мене на полуфинале, Шпанија ќе ја прегазиме, верувам :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Очигледно и памет не е за сите. Натпреварот може да биде со победа на домаќинот, победа на гостинот или нерешено. Едно од тие три ќе биде сигурно. Со тоа имаш 33% шанса да го погодиш.

Ај погоди точен резултат да те видам. Имаш милион комбинации.
Епа по твојава логика,ако за икс имаш 33% шанса тогаш за точен резултат имаш 50%.
Или ќе биде или нема да биде.
Ебати логичарот.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Очигледно и памет не е за сите. Натпреварот може да биде со победа на домаќинот, победа на гостинот или нерешено. Едно од тие три ќе биде сигурно. Со тоа имаш 33% шанса да го погодиш.

Ај погоди точен резултат да те видам. Имаш милион комбинации.
Сериозно треба да се воведе затворска казна за луѓе што не знаат основна математика. 33% биле шансите да погодиш тип? Може е 33% да погодиш 1,Х или 2, ама 100% е дека ти треба да се лечиш :tapp:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Кога ќе ми текне како игравме лани 8 на 7. На секој напад имаше по две техничку грешки и хокејарски измени.
Ебате храватите, каква само услуга ни направија што го земаа чевларот. Веројатно нема покатастрофален тренер од него на првенствово. :pos:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Нека се пронајдат тие што мрчеа за Талески дека не го бивало. Го растури Волф денеска :cuc:

Ми мириса мене на полуфинале, Шпанија ќе ја прегазиме, верувам :D
кој е селектор на Шпанија ???
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Кога ќе ми текне како игравме лани 8 на 7. На секој напад имаше по две техничку грешки и хокејарски измени.
Ебате храватите, каква само услуга ни направија што го земаа чевларот. Веројатно нема покатастрофален тренер од него на првенствово. :pos:
Па ете го, налета на првата посериозна препрека и беше понижен, а верувам дека го чека иста судбина и против Франција, Данска... (зборам во евентуални нивни дуели)[DOUBLEPOST=1516229302][/DOUBLEPOST]
кој е селектор на Шпаниа ???
Трајко Прокопиев.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
@Tomasino не знам зошто толку се мачиш да анализираш на натпреварот со Германија кога ќе не претепаат секако...има трилион денари да му ставам па макар 1.10 нека е..минимални шанси немаме против нив со ваков состав и истрошен Лазаров..реални да бидиме.

Напрај анализа таму за со Словенија(и тие ќе не претепаат) и Црна Гора каде имаме некакви шанси,а не вака со Германија

Да бе нема грешка дека готово ќе ги тепаме јас ако ја пишам..и лани со Норвешка цело богатство му ставив на Норвешка па шо не ги тепавме?..да не не си прајме филмој..максимум ако ја победиме Црна Гора и толку.
Ако не ја добиеме Шпанија се пропаѓа....иако желбата за одмазда над Данска е голема сепак тешко дека во евентуален решавачки натпревар(доколку ја добиеме Чешка) ќе успееме да ги добиеме....да се надеваме дека нашите ќе се надминат со Шпанија и после драстично ќе биди полесна ситуацијата.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Пишал дека од сите ќе изгубиме (или може да изгубиме :icon_lol:) за ако погоди барем 1 од 6 утакмици кај што ќе кикснеме да рече ‘‘Ви реков јас‘‘. :kafence:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сериозно треба да се воведе затворска казна за луѓе што не знаат основна математика. 33% биле шансите да погодиш тип? Може е 33% да погодиш 1,Х или 2, ама 100% е дека ти треба да се лечиш :tapp:
А од кај знаеш дека не пишувам од Бардовци? :cautious:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нема потреба од калкулации, замарање и слични глупости. Европсково е права лудница, секој може да победи секого, никој не може од сега да предвиди како ќе завршат натпреварите во групата, може да се случат тон изненадувања.

Уживајте, го играме најдобриот турнир (до сега) од нашето постоење, имаме реални цели и амбиции за полуфинале, а вие се замарате уште од сега со математики.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Заборавив да допишам, сега со снимката ми текна, колку криминално бранеше Борко удари од крило и удари од бековите од поостар агол, а и пеналите!

Бркчето на шутевите од крилата идеше да им го отвори целосно аголот (да им остави простор меѓу него и стативата Жаре Пешевски да пројде измеѓу), па после да сецне накај стативата, мислејќи дека ќе ги навлече да шутираат таму.

Нормално, не обрани нути еден таков удар!

Каков тежок цреп, вакво нешто може да успее против Поповски кој прв меч игра на ЕП или некои други јуниори, не против германските крила кои имаат милион врвни утакмици одиграно досеа.

Дали беше ова негова идеа или на голманот на тренерите не знам, во секој случај, не смее да го повтори истото. Ако за нешто го бивало, тоа е за бранење удари од крило. Не знам денеск како успеа да има 13 одбрани, добар процент имаше, ама од крило не фати ниедна топка...[DOUBLEPOST=1516229799][/DOUBLEPOST]
Хајлајт на мечот покрај она со цепелинот на Столе беше пријателкава

Прегледај го приврзокот 183973
Какво симпатично швабско крцкалче покажаа на двапати у прво полувреме, тебе бабава ти била хајлајт на мечот........................................................
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Хајлајт на мечот покрај она со цепелинот на Столе беше пријателкава
Прегледај го приврзокот 183973
Хајлајт на мечот (а и групната фаза :D) е таа нашата со црна коса и дрес со број 3 во публика. :ljubove: Ајде бајовци вклучете се во потрагата по линк од македонското девојче, за татковината се работи. :duel:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.328
Хајлајт на мечот (а и групната фаза :D) е таа нашата со црна коса и дрес со број 3 во публика. :ljubove: Ајде бајовци вклучете се во потрагата по линк од македонското девојче, за татковината се работи. :duel:
од Манасков девојчето беше тоа чинам, јулето

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom