Група Ц | Целје | - ЕП Словенија 2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
32,4% реализација за Шпанциве :eek:
Имале некогаш послаб натпревар овие ? Среќа што противникот им бил за никаде. Ќе беше интересно да врзеа уште еден кикс во низа.

...а кога ќе се сетам лани Наваро што ни правеше на нас :place:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Шпанија игра супер одбрана за во напад слабо нешто не се разиграни..во одбрана доста е Марк нема дефанзивни секунди и дреми под кош цело време :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Хрватска ја тепааа Словенија по продолженија, секоја чест голема предност анулираа во онаа пеколна атмосфера. За инает кога играат нема подобри од нив!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Trazim je na krati nema je,Slovenije, Slovenijeeeeee
:D
Ај бар малце ми го поправија денов после нашиве што ја усраа.

p.s Богдановиќ МОРА во НБА.....МОРА !!!
 
R

Rigel Kent

Гостин
Trazim je na krati nema je,Slovenije, Slovenijeeeeee
:D
Ај бар малце ми го поправија денов после нашиве што ја усраа.

p.s Богдановиќ МОРА во НБА.....МОРА !!!
Јас се чудам како сеуште не отишол и тоа уште пред две години можеше .
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Хрватска јад и беда на почетокот. Словенците сега ги спуштија малку на земја а добро ќе им дојде. Шансите да влезат во полуфинале им се големи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Јас се чудам како сеуште не отишол и тоа уште пред две години можеше .
требаше летово да оди кој знае како остана изгледа го оставија уште годинава во Фенер кај Обрадович :)

он ја правеше разликата далеку најдобар играч кај Хрвативе и како што изјави Бојан дека на крај Рудеш со тројките ја реши..останативе кај нив доста слабо, Томич слабо против Видмар еднаш не го изигра.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
требаше летово да оди кој знае како остана изгледа го оставија уште годинава во Фенер кај Обрадович :)

он ја правеше разликата далеку најдобар играч кај Хрвативе и како што изјави Бојан дека на крај Рудеш со тројките ја реши..останативе кај нив доста слабо, Томич слабо против Видмар еднаш не го изигра.
Многу голема отштета треба да платат за него,затоа остана.Уште многу има од големиот договор во Фенер, башка и Обрадовиќ му дојде сега.

Рудеж е како аутист....ништо не знае,не дава рецка на ништо околу себе и само си штанца тројки.
Укиќ даде 10-12 коша,не беше така лош,мада повеќе ми се свиѓа Дрејпер како игра.
Томиќ ми дојде да го задавам за 3 од 4 промашени последни слободни и за дебилизмот во последниот напад.Не ми се веруваше што направи куртонот,ама затоа 15 скока и 11 поена.Мислам дека е единствен со дабл-дабл учинок.Доста добро затвори во одбрана,нешто што не е типично за него.Веројатно ради тоа немаше толку сила во нападот.
Остантите беа само епизодисти,се друго направи Бојан,матер ебава ова првенство.


п.с Да ти ебам групата да ти ебам,ако не ја тепаат утре Чешка ќе испаднат.....во нашава група и 2 победи те носат даље,овде ти требаат 4. :mad:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Многу голема отштета треба да платат за него,затоа остана.Уште многу има од големиот договор во Фенер, башка и Обрадовиќ му дојде сега.

Рудеж е како аутист....ништо не знае,не дава рецка на ништо околу себе и само си штанца тројки.
Укиќ даде 10-12 коша,не беше така лош,мада повеќе ми се свиѓа Дрејпер како игра.
Томиќ ми дојде да го задавам за 3 од 4 промашени последни слободни и за дебилизмот во последниот напад.Не ми се веруваше што направи куртонот,ама затоа 15 скока и 11 поена.Мислам дека е единствен со дабл-дабл учинок.Доста добро затвори во одбрана,нешто што не е типично за него.Веројатно ради тоа немаше толку сила во нападот.
Остантите беа само епизодисти,се друго направи Бојан,матер ебава ова првенство.


п.с Да ти ебам групата да ти ебам,ако не ја тепаат утре Чешка ќе испаднат.....во нашава група и 2 победи те носат даље,овде ти требаат 4. :mad:
лоша група а и Чешка како игра ништо чудно и да не поминат Хрватска..Укич не игра ништо не погоди шут едвај а Дрејпер е и по-продорен а и знае да погоди од 3ка незнам зошто не го играше повеќе..
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Шпанија и Словенија би требало да се фиксни додека за третиот стол Полска Хрватска и Грузија по тој редослед според мене фаворити, пољаците пак се со гортат гледам хрватска колку и да игра лошо не смее да се потцени а грузија иако без многу играчи има јака школа....чесите не ги знам искрено

Шшанија Словенија Хрватска, како така хрватите покажаа дека имат играчи и школа и кога не им оди...секоја чест, полска очекувавме повеке ама јок, грузија немаше срека а чешка епизодно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom