Група Е (DEN, HUN, ISL, RUS) - Малме

Кои две репрезентации ќе продолжат во следна фаза?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.516
Кур им беше, двор им беше, затоа место со два бода, во следна фаза патуваат со компир :D
Нема врска неизнудени грешки куп во второ,бавни напади,шуплива одбрана,промашени пенали,зицери нешто шо не го видовме на претходни утакмици жар за надигрување никаков Палмарсон на два-три пати од позиција за шут се претвораше во Филип Кузмановски.Небитно некогаш лицана од Данцине не се забораваат ко ке ги видиш онакви попарени. Бесценето
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
сега ми е кеиф, гледам како Данска и Русија тактизираат, гледат Русите да ја избегнат незгодната Македонија во предквалификации за СП :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Класична Данска. Или финале или бламажа на секое првенство се.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Е реков нема да ме изненади, дека на Исланд не му лежи Унгарија. Унгарија имаше послаб состав од нас на првенството со повредите и ете 2 победи и едно нерешено во можеби и најтешката група или една од најтешките.
И Исланд оди понатаму, истиот Исланд што го тепавме во Рејкјавик (а и во Скопје ќе паднеше да не беа тие безвезни потези на крајот). Данска и Франција изгледаат како презаситени екипи. На Данска и беше да освои конечно СП, па откако го освои еве на првенството ништо не покажаа. Франција со Динар не е исто Франција со Онеста, а и играчиве не се трудат толку, а и не им се ни плашат како што беше тоа пред 3 години и повеќе.
Унгарија и Исланд добро се спремиле за првенствово.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.750
Kakoв ќеиф ми се напрај шо Данциве го испушија,специјално за Ландин копилето шо нон стоп ги удират противничките играчи а судиите го толерирет.
На ова ЕП никој не го тресна по тиква,само Столе и Жути мерка му земаа порано.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
бидејќи кокошкарев си даде оставка, дали и понатака ќе остане концептот во Вардар да играат руски репрезентативци ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom