Група Б(MKD,CRO,ESP,JPN,BAH) - Минхен

Дискусија во форумот 'Светско првенство 2019 - Германија и Данска' започната од Mich0MKD, 6 јануари 2019.

?

Кои репрезентации ќе ја поминат групата?

 1. Македонија

  79,4%
 2. Хрватска

  80,2%
 3. Шпанија

  78,6%
 4. Јапонија

  7,6%
 5. Бахреин

  7,6%
 6. Исланд

  14,5%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
  @dragonsky не скинаа од лесни голови.
   
 2. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  9.334
  Допаѓања:
  10.063
  3/4 на празен. :tapp:
   
 3. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
  Бишката Борко на гол, трча ко желка на гол.
   
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.206
  Допаѓања:
  68.873
  Македонија и разбранување на противнички голмани

  Name a more iconic duo
   
  На Morgan Freeman му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.206
  Допаѓања:
  68.873
  СПремни сме на тоа претпоставувам, ваљда рачунаме на тоа дека можеме повеќе да ја контролираме играта на овој начин и се надеваме на тоа дека Исланд нема секогаш да дадат гол на празен..
   
 7. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  57
  Некој да сподели линк :)
   
  На Bibo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.206
  Допаѓања:
  68.873
  Бољи играме цело полувреме....и пак е нерешено..

  Тоа е...пак не си ги користиме шансите....
   
 9. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
  Кое фајде ако дадеш гол со 7-6 , а примиш лесен при грешка.
  Упорно со глава в ѕид оди Раул!
  --- Споено дупло мислење, 17 јануари 2019 ---
  Ете и со 6 играчи можеме да дадеме гол!!!
   
 10. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.368
  Допаѓања:
  6.540
  Дај малце научи го и опамети го жити се, крајно непрофесионално е ова.
   
  На blanco и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.206
  Допаѓања:
  68.873
  хаахха каков лесен гол примивме..

  не ми се верува колку очајна одбрана имавме сеа...
   
  На Rigil му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  2.341
  Допаѓања:
  1.619
  Талески да може ке промаши и празен гол
   
 13. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.573
  Допаѓања:
  5.425
  јас би ставал кога играме 7:6 едно од крилата некој ВИСОК играч
   
 14. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  6.856
  Абе шо не боли кур дали ја допрел Борко топката не потече да ти се мпчам у коментаторот
   
  На Пеце, Nino Manchester, Waoo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.206
  Допаѓања:
  68.873
  Хахаа Борко какво изживување на Талески му праи......
  --- Споено дупло мислење, 17 јануари 2019 ---
  Вилипче си доминира со асистенцииве (y)
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: