Група Б(MKD,CRO,ESP,JPN,BAH) - Минхен

Кои репрезентации ќе ја поминат групата?


  • Вкупно гласачи
    131
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
- Сигурдсон го пропушта мундијалот !
Ова се добри вести за нас, клучен играч му беше стариов, немаше утакмица против нас да е испод 7-8 гола.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
5 порази очекувам, долги изјави афтер утакмици со кирца и тони и тажаленки, ќе не удри реалноста сурово.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Otpadnale Lazarevski i Tomovski, ama vo posleden moment se povredil Dimitrioski. Ako ne moze toj, mesto nego ke odi Lazarevski.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
- Сигурдсон го пропушта мундијалот !
Ова се добри вести за нас, клучен играч му беше стариов, немаше утакмица против нас да е испод 7-8 гола.

Ептен добри замени имаат, Стефан Рафн Сигурмансон од Пик Сегед и Елисон од Фуше Берлин. Палмарсон ќе им е алфа и омега на ова СП нив, кој ја гледал барем една утакмица сезонава Барселона знае во каква форма е.

Јас сум ептен некако песимист за ова СП, после тоа фијаско во играта со Грција. Одбраната ни е многу лоша, доста слаба клупа имаме, Кире го стигнаа годините ... се надевам дека грешам, ама мое мислење дека ептен минимални шанси имаме за да поминеме група.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ептен добри замени имаат, Стефан Рафн Сигурмансон од Пик Сегед и Елисон од Фуше Берлин. Палмарсон ќе им е алфа и омега на ова СП нив, кој ја гледал барем една утакмица сезонава Барселона знае во каква форма е.

Јас сум ептен некако песимист за ова СП, после тоа фијаско во играта со Грција. Одбраната ни е многу лоша, доста слаба клупа имаме, Кире го стигнаа годините ... се надевам дека грешам, ама мое мислење дека ептен минимални шанси имаме за да поминеме група.
Те разбирам, ко ќе играме гости губиме од Грците (кој пак изгубија од Бахреин) едина работа за која шо сум оптимист е то шо на некој начин ќе играме на домашен терен, би требало да собериме 1500-2000 наши навивачи, во таков случај нормално е да играме подобро па макар и со овај " подмладен" состав.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Steta bez Dimitrioski, bas vo dobra forma bese sezonava:(
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
- Сигурдсон го пропушта мундијалот !
Ова се добри вести за нас, клучен играч му беше стариов, немаше утакмица против нас да е испод 7-8 гола.
Подобро ке беше Палмарсон да го пропуштеше првенството,далеку поопасен е со неговите силни шутеви и асистенции.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас не знам што толку ги потценувате Бахреин.. Па дури у воведен дел од рефератот почетен читам фенерџија Бахреин па уште и Јапан биле фаворите против нив.. Информирајте се повеќе, на азиското првенство 2018, Бахреин 9 разлика ги тепаше Јапан, башка у финалето од Катар изгубија само 2 разлика, а Јапан го освоија 6тото место.. Така да, за сите ова важи, тејк ит изи со глупи изјави од типот се слаби Бахреин.. Ќе се мачиме со нив...[DOUBLEPOST=1547031323][/DOUBLEPOST]БТВ Јапан се преслаби, гледав некои утакмици од азиското, нормално рерпризи, против Иран играа, беа тотално размонтирани, во одбрана се дупиња, сите играчи им се метро и желба за растење.. Нивниот напад се базира у пробиви од просторот измеѓу 6-9 метри, ниеден шут изван 9 метара немаа...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Абе што се трескате со Јапан и Бахреин. Ќе ги прегазиме како локомотива. Многу ни ја потценуваат нашата репрезентација. Иако поради слабата игра во Грција (јас мислам дека политика беше вмешана) пак ќе бидеме добри на првенствово.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ако не ги тепаме јапонците нека се пензионира цела репрезентација, пуштете ја со Иран утамицата и сами ќе видите како игра Јапонија. Со Бахреин очекувам тесен резултат, се надевам во наша полза. Со Шпанија пораз, очекувам да ги намачиме Хрватска, а со Исланд ако се затвори Палмарсон ги добиваме.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Najlosho scenario vo nashata grupa ke bide toa ako Hrvatska izgubi od Island.
Islan isto kako nie sme so pomladen sostav no zatoa imat ubistveni krila (ako Sigurson ne e vo sostavot) na lev bek go imaat Palmarson koj za razlika od vespem koj e raspashano selo so disciplina vo Barcelona igra mnogu timski sho pretstavuva golem plus za nego i ova god e vo vrvna forma. Arnarson piker vo dva pravci kade parche praj vo Kristenshtad a da ne go zaboravime leviot bek od Kristenshtad Gudminson.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Шпанците некако многу ги креваат во облаци заради ЕП лани.
Сигурен сум дека нема да завршат со сите бодови.
Незнам зошто никој не гледа шанса против нив,мислам дека повеќе може да играме со Шпанците него ли со Хрватите.
Ќе видиме како ќе играат нашите,само мислам дека со Шпанија ќе излеземе со бело знаме,затоа што е ШПАНИЈА.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Шпанците некако многу ги креваат во облаци заради ЕП лани.
Сигурен сум дека нема да завршат со сите бодови.
Незнам зошто никој не гледа шанса против нив,мислам дека повеќе може да играме со Шпанците него ли со Хрватите.
Ќе видиме како ќе играат нашите,само мислам дека со Шпанија ќе излеземе со бело знаме,затоа што е ШПАНИЈА.
Шпанија неможеш да ја победиш со Чурлевски и Крстевски.
Намалете ги малку очекувањата и спуштете се во реалноста.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Шпанија неможеш да ја победиш со Чурлевски и Крстевски.
Намалете ги малку очекувањата и спуштете се во реалноста.
Јас сум во реалноста,искрено не верувам дека ќе победиме некој од Шпанија или Хрватска.
Мене зборот ми беше дека гледам од форумов многу викаат како:Од Шпанија губиме,а со Хрватска може да се бориме.
Или по едноставно според мене Хрватска е подобра од Шпанија според квалитетот на играчи.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Незнам зошто никој не гледа шанса против нив,мислам дека повеќе може да играме со Шпанците него ли со Хрватите.
Затоа што нашата одбрана е мн спора и едно димензионална. Единствено со 5-1 одбрана можеме да парираме на Шпанците но тоа неможе да трае вечно можеби 40-45 мин и после тоа тие ќе го продолжат или кренат темпото на игра а ние само ќе продолжиме со паѓање на концентрација и кондиција. Единствена помош ќе биде ако има подршка од голман со некоја магија и да фати некој зицери.
Сармиенто игра во мн добра форма во Ст.Рафаел. го имаат и помалиот Душебаев кој игра солидно на централна и лева бековска линија.
Старците Ентрериос и Кањелас мн голема закана за секоја одбрана ако не со голови барем со асистенции. леви крила Арињо и Ривера (игра во слаба форма но големо искуство) десно се Соле и Балугер (исто слаба форма но може да решета во било кое време ако имаме технички грешки). Пикерите им се најлоша страна но не се за потценвање опасни еднот во напад др во одбрана.
И секако ќе заборавев Гурбиндо и Алекс Душебаев на Десни бековска линија. Едниот главен виновник заедно шо Монпеље лани играњ во Фајнал фор а др вонземјанин.
Кратко кажано БРЗ ТИМ и висока одбрана која е најголема предност на овој "стар тим"

Хрватска... лоша кординација лош тренер (старомоден) кој има еден (2) џокер виртуозот Циндрич брз незапирлив како врел нож во путер влегува секаде, Дувњак стар искусен лисец кој моментално најголема придобивка од него во тимот ќе биде одбраната. Левите и десните бекови им се спори и предвидливи (како нашите) но со силен и моќен удар. Пикери да да најдобрата страна на тимот двата играат во два правци и крепат по 2-3 противници на грб.

П.С дечкото од Татабања е добар за него го повлекувам зборот спор и предвидлив.
Хорват можно е да го врти во десна бековска позиција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom