Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

Кои 4 екипи ќе ја поминат групата?

 • Шпанија

  Гласови: 132 83,0%
 • Словенија

  Гласови: 131 82,4%
 • Исланд

  Гласови: 106 66,7%
 • Тунис

  Гласови: 49 30,8%
 • Ангола

  Гласови: 11 6,9%
 • Македонија

  Гласови: 143 89,9%

 • Вкупно гласачи
  159
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
5.804
Поени од реакции
7.773
не се слуша добро што зборуваат? како што разбрав ова е тајмаут на 2 секунди до крај и се договараат во аут да ја фрлат? ако е таака што доказ е ова ?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ова е последниот тајм-аут на 2 или 5 секунди до крајот ? Што требаше да прават тука, можеби да договорат акција ? Не зафркавај друже...не е ова кошарка па на 2 секунди до крај да може да реализираш + не гледам зошто би се замарале кога за нас нерешено беше еднакво на победа. Дај малку уживајте во спортот, нервирај се, уралај, пцуј, радувај се или што сакаш прави ама ова со местенкиве ... :cautious:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.575
Поени од реакции
11.645
Готово, ова е најголем доказ дека е наместена :pos:
Јас уште во почетокот на утакмицата вчера пишав на шега дека Исланд ќе сака нерешено, ќе бега од Норвешка. т.е. дискутирав дека не е полошо да изгубиш од Франција одколку пораз од Норвешко со кој ќе добиеш + гратис ќотек и повреди на играчите
И испадна нерешено, ама сега вадам и друга теорија, може така наложиле и домаќините, не сакаат да играат против нас и ние да им праиме цепелини како на Шпанија :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Аман бе луѓе нели претеравте? Нормално дека има местенки некогаш ама секој Х да е местенка? Па дури и коефициенти во живо се спомнуваат што ти ја знам, немаат друга работа туку ај ќе се договорат да ја наместат. Многу сте навлезени во кладилница, се ви е нешто местено, нешто коефициенти, којзнае може и по дома се кладите што ќе има за јадење. 1.10 за грав, 2.40 за сарма. Гледајте си ракомет баталете местенки, нерешено заврши никому ништо, немавме среќа и тоа е.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2013
Мислења
3.048
Поени од реакции
5.133
Значи какви аматерски анализи прават порталиве... Ц ц ц... Не сакаат ни најмалку да се потрудат да направат нешто како што треба. Го третираат македонскиот народ како да се дебили... Вкупниот број на примени голови нема скоро никаква врска со тоа како бранат голманите (огромен удел има темпото на натпреварите, шутевите на празен гол, одбраната пред голманите итн.).

Еве статистика од 2012 наваму за одбранети удари (мене ми требаа високи 10 минути да ја извадам). Замисли колку е тешко за новинариве наши што им е работа да пишуваат за ракомет...

2012 ЕП: 35% (Ристовски, Ангелов)
2013 СП: 31% (Ристовски, Митревски)
2014 ЕП: 31% (Ристовски, Ангелов)
2015 СП: 30% (Ристовски, Ангелов)
2016 ЕП: 25% (Ристовски, Дупјачанец)
2017 СП: 27% (Колев, Трајковски)

Останува да се провери како се логираат головите кога се игра без голман на ова првенство и дали тие легитимно отчитуваат колку се добри или лоши голманите. Еве ова можат да го проверат новинарите што се шетаат Франција ако ништо повеќе. Нека се распрашаат нека се информираат како ги запишуваат овие акции. Нека интервјуираат некој од одговорните лица. Нешто корисно барем да напишат, да научиме...

Според моменталната статистика, ако правилно ја читам 46/165 е ситуацијата со голман, 4/22 без голман. Зошто овие 4те не би биле запишани кај Колев и Трајковски не знам...

Инаку за бројките... И тоа како боди очи надолниот тренд на Борко... Единствено добро голманско првенство сме имале во 2012. И после некој ќе се чуди зошто баш тогаш имавме нешто повисок пласман...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.157
Поени од реакции
375
Како можам да гледам МТВ од андроид телефон? Пробав преку зулу и веб макс тв, не отвара.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.804
Поени од реакции
7.773
Бидете среќни што не разбираат судииве Македонски, иначе ќе кркавме некој бан 100%
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.072
Поени од реакции
9.677
Не местенка туку џентлментски договор ;):icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom