Група Б - Берлин (Гер, Исл, Шпа, Срб, Тур, Ита)

Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.948
Поени од реакции
12.015
Mirisa na kalkulacija.
Ако Шпанија изгуби утре од Германија (не е невозможно), а Турција победи против Исланд (што е за очекување), им останува само да си калкулираат за следно првенство. :) Иако јас мислам дека не калкулираа.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
515
Поени од реакции
242
Ако Шпанија изгуби утре од Германија (не е невозможно), а Турција победи против Исланд (што е за очекување), им останува само да си калкулираат за следно првенство. :) Иако јас мислам дека не калкулираа.
баш така, во директен дуел ке решат германија и Шпанија кој ке испадни
 
Член од
13 јануари 2014
Мислења
410
Поени од реакции
259
Доколку Шпанија победи а Италија изгуби Шпанците ќе бидат втори,а ако Италија и Шпанија победат Шпанците ќе бидат трети што сигурно повеќе ќе им одговара заради полесниот распоред во четвртфинале.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Тео држи клиника...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Кевин Дурент го следи дуелот меѓу Шпанија и Дојчланд.Добро се држат Немциве, како поминува времето притисокот ке преоѓа кај Шпанците, пораз за нив значи - пакување коферите и ајт на Мајорка. :D

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Шредер ќе биде голем играч.(y)Новицки многу слабо,никаква помош немаат од него.Само 3 шута до сега,ептен изгубено делува.

Пау Рибас и Гасол играат одлично од другата страна.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Новицки најбољи играч на Шпанија на овој меч, нема што...ја упропасти играта тотално.

Али и селекторот на Немциве кој болид е, на -7 ги вади и Шредер и Дирк...и отидоа на -12 Шпанците.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Немаа среќа германците..Шредер промаши слободно фрлање за израмнување.И тоа последното од трите што ги имаше.До тогаш немаше промашување.:(Респект за него,голем,голем играч е.(y)(y)

За малку офанзивен ќе направеа,ама побрз беше Шпанецот.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.245
Поени од реакции
7.119
Одличен е Шредер , штета што го утна последното слободно фрлање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom