Група Б - Берлин (Гер, Исл, Шпа, Срб, Тур, Ита)

Член од
1 септември 2014
Мислења
5.080
Поени од реакции
7.846
грешка сте ова е сосема друга генерација на играчи, само Теодосиќ и Марковиќ играат од онаа сребрена генерација во Полска и онаа пљачка во Турска.
Величковиќ или “убица“ како што го викаа гробарите, играше со срце и памет ама го уништија повреди, Трипковиќ исто уште еден играч од таа генерација што се мачеше со повреди и како што знам се пензионираше пред некое време. Коста Перовиќ и Иван Пауниќ оддамна се изгубија, за вториов можеше да се прочита само кога беше во врска со Ана Ивановиќ.
Кешељ, омилениот играч на Мишко Ражнатовиќ :D од Звезда отиде во Олимпијакос и никогаш не успеа да ги повтори одличните партии. Исто и за Мачван предвидуваа многу повеќе особено после она СП за млади кога ги растури Американците во Нови Сад, а Крстиќ кој ја водеше таа генерација 2009-2010 се пензионираше лани.
Универзијада беше тоа. :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.080
Поени од реакции
7.846
Mirisa na kalkulacija.
Тешко. Гасол го исцедија максимално, ако калкулираа ќе играа со Хернангомес пример. Италијаните има нивен ден, што и се очекуваше кога тогаш, ако им тргне нема кој ќе ги запре. Галинари како што кажав и претходно ебе матер, Белинели се распуца денес, 7 од 9 за три, и толку беше приказната. Германија ќе извиси како што ми се чини, останува да видиме.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.000
Поени од реакции
12.199
Ех, Италија, Италија.

Само во баскет сум “про“ Италија. Заради момци ко Фучка, Менегин, Базиле, Марконато... какви партии пружаа when I was a kid. Милина их гледати.

А и овие таљани не се лоши, така да, ретко кога на едно ЕП like this, имам свој фаворит :)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.245
Поени од реакции
7.119
Галинарииииииииииииии:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1441820825][/DOUBLEPOST]Белинели кралууууу ги реши!!!!!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom